13 تیر 1400

معرفی شهر هایدلبرگ ، از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

با شهر هایدلبرگ ، شهر قدیمی ترین دانشگاه آلمان و یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در این کشور بیشتر آشنا شوید.

پس از معرفی کالج و دانشگاه هایدلبرگ ، بهتر است درباره این شهر نیز بیشتر بدانید. شهر هایدلبرگ آلمان یک شهر دانشجویی است اما چقدر درباره شرایط زندگی، هزینه ها و امکانات آن اطلاع دارید؟ در قلعه های باستانی، کوچه های باریک و خیابان های تپه ای شهر هایدلبرگ در کنار رودخانه نکار با ساختمان های قدیمی و پارک ها و باغ های رمانتیک خود را مسحور کنید.

 

کوتاه درباره هایدلبرگ

شهر هایدلبرگ

– موقعیت جغرافیایی: در کنار رودخانه نکار در جنوب غربی آلمان

– شهرت شهر: به دلیل دانشگاه هایدلبرگ که در قرن 14 تاسیس شد

– جمعیت: 160,355 (2019)

– فاصله تا فرانکفورت: در 90 کیلومتری شهر فرانکفورت

– موثرترین عامل اقتصادی هایدلبرگ: حضور شرکت‌های تحقیقاتی بزرگ آلمان در این شهر

– آب و هوا: معتدل و بارانی

– ایالت: بادن – وورتمبرگ

 

چرا زندگی در هایدلبرگ ؟

زندگی در هایدلبرگ

هایدلبرگ ، یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی در آلمان

منطقه شهری راین – نکار یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی در آلمان است. البته این شهر نه تنها یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی است بلکه با وجود قلعه اش، دره نکار و شهر قدیمی رمانتیک یکی از زیباترین شهرهای آلمان نیز به شمار می رود.

هایدلبرگ با داشتن شهری زیبا و موقعیت ایده آل خود ، سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جلب می کند. هایدلبرگ در سطح بین المللی به عنوان شهر یادگیری و علم شهرت دارد. دانشگاه هایدلبرگ دارای یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و همچنین دانشگاه SRH هایدلبرگ، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های خصوصی آلمان است.

 

قدیمی ترین دانشگاه آلمان در هایدلبرگ

با وجود اینکه بخشی از پرجمعیت ترین مناطق آلمان است، هایدلبرگ هنوز توانسته جذابیت روستایی خاص خود را حفظ کند. این شهر در بین گردشگرانی که به دیدن قلعه باستانی و مرکز شهر با سقف قرمز آن می آیند محبوب است.

از دانشگاه های برتر این شهر می توان به دانشگاه معروف هایدلبرگ اشاره کرد که قدیمی ترین و سومین دانشگاه دارای رتبه برتر آلمان است (رتبه 64 جهانی). این دانشگاه با ارتباط با بیش از 50 برنده جایزه نوبل که 10 نفر از آنها استاد دانشگاه بودند (یا هستند)، به خود می بالد.

 

در هایدلبرگ همه جا با پای پیاده و یا دوچرخه بروید

درهایدلبرگ می توانید در همه جا قدم بزنید یا دوچرخه سواری کنید. این شهر بسیار تپه ای است، بنابراین به هر کجا که بروید، یا باید سربالایی بروید، یا اگر خوش شانس باشید، سرازیری خواهید یافت. اما همین تپه ها هستند که هایدلبرگ و مناطق اطراف آن را بسیار جذاب می کنند.

قدم زدن هنگام عصر در امتداد Philosophenweg و لذت بردن از منظره شهر و این قلعه یک تجربه بی نظیر است! و اگر علاقه ای به پیاده روی ندارید ، تعداد زیادی اتوبوس و تراموا وجود دارد که شما را تقریبا به هر گوشه شهر منتقل می کند.

 

چرا تحصیل در شهر هایدلبرگ یکی از بهترین گزینه ها در آلمان است؟

دانشگاه هایدلبرگ

تحصیل در هایدلبرگ به عنوان یک دانشجوی بین المللی عالی است. چرا؟ ادامه مطلب را بخوانید:

– شما با بسیاری از دانشجویان بین المللی دیگر در رشته خود و دیگر رشته ها آشنا خواهید شد.

– بهترین دانشگاه ها در اختیارتان هستند، بنابراین به راحتی می توانید گروه های مطالعه ایجاد کنید.

– تقریبا تمام رشته ها را می توانید در دانشگاه هایدلبرگ پیدا کنید.

– در هایدلبرگ بیگانه هراسی زیادی وجود ندارد، زیرا مردم محلی به خارجی ها عادت دارند. این شهر پر از دانشجویان و اساتید بین المللی و جهانگردان است.

– هایدلبرگ شهری کاملا امن برای دانشجویان و یک شهر دانشجویی پر جنب و جوش با محیطی زیبا است.

 

شهر قدیمی هایدلبرگ ، بهترین مکان شهر

آشنایی با مردم در هایدلبرگ مشکلی ندارد. هنگامی که کسی را ملاقات کردید، مطمئن باشید که دوباره با او برخورد خواهید کرد. شهر قدیمی، به ویژه بین بیسمارک پلاتز و کلیسای Heiliggeistkirche ، محلی است که چهره های آشنا را خواهید دید.

رفت و آمد نیز مشکلی ندارد و می توان آن را با پای پیاده یا دوچرخه انجام داد. می توانید برای خرید، رفتن به یک کافه یا دیدن فیلم به راحتی از شهر قدیمی دیدن کنید. و از آنجا که کتابخانه دانشگاه و ساختمان سخنرانی اصلی نیز در شهر قدیمی واقع شده است، بسیاری از اساتید خود را نیز در اینجا خواهید دید.

 

زندگی دانشجویی در شهر هایدلبرگ آلمان

زندگی دانشجویی در شهر هایدلبرگ آلمان

مهمترین قسمت شهر برای مردم هایدلبرگ بیسمارک پلاتز است. تقریبا تمام اتوبوس ها و ترامواها در اینجا توقف دارند، بنابراین اینجا جایی است که به احتمال زیاد اتوبوس یا تراموا را تغییر می دهید.

دو مرکز خرید درست در میدان، مکان مناسبی برای خرید است. همچنین می توانید از اینجا به Hauptstrasse بروید. با 1.6 کیلومتر طول، این طولانی ترین منطقه پیاده روی در اروپا است و انواع مغازه ها و رستوران ها را در اینجا خواهید یافت.

اگر به دنبال سرگرمی شبانه هستید، به زودی خواهید فهمید که هایدلبرگ یک شهر کوچک است. دیگر نگران آخرین قطار نخواهید بود زیرا همیشه می توانید پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید.

در تابستان، مردم هایدلبرگ دوست دارند اوایل شب در Neckarwiese سپری کنند. در اینجا می توانید با دوستان و دانشجویان دیگر را ملاقات کنید.

یک زمین والیبال نیز وجود دارد و کسانی که همیشه فوتبال بازی می کنند. به بازی بپیوندید مردم محلی از مشارکت شما بسیار خوشحال خواهند شد! مسیر امتداد رودخانه نکار نیز یک مسیر عالی برای دویدن است.

 

هزینه های زندگی در هایدلبرگ برای دانشجویان بین المللی

متوسط هزینه زندگی در هایدلبرگ برای یک نفر تا 779.22 یورو در ماه بدون اجاره است. این شهر در مقایسه با شهرهایی مانند مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ، دوسلدورف، بن و … گرانتر است، اما اگر دانشجویان مراقب هزینه های خود باشند، می توانند در این شهرها زندگی و تحصیل کنند.

برخی از هزینه ها عبارتند از:

اجاره خانه:

– آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بیش از 800 یورو در ماه

– آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 570 یورو در ماه

 

هزینه خوراکی ها:

– غذا در رستوران ارزان 14.50 یورو

– شیر 3.33 یورو

– نان سفید تازه 1.24 یورو

– تخم مرغ 12 عدد 2.22

– پنیر محلی 3.60 یورو

– فیله مرغ 3.60

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*