Beautiful redhead female graduate in mantle thinking sitting over white background. Copy space.

معرفی شهر هامبورگ آلمان

زندگی در شهر هامبورگ آلمان برای دانشجویان بین المللی چگونه است؟ هامبورگ،یک شهر بزرگ بندری در شمال آلمان است که از طریق رودخانه البه به دریای شمال متصل می شود. ایالت فدرال هامبورگ که پیش از این یک کشور کاملا مستقل در  پیمان هانزا بود اکنون با بیش از ۱.۸ میلیون نفر، یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است.

هامبورگمنطقه ای با قدرت اقتصادی است و روند زندگی مدرن مردم هامبورگ از دهه گذشته افزایش یافته است. بیشتر هامبورگی ها به دلیل حقوق خوب شان می توانند از عهده گذران زندگی عادی برآیند اما مدیریت هزینه های خود در شهر هامبورگ برای دانشجویان بین المللی بسیار مهم است.

اکثر دانشگاه های هامبورگ هیچ شهریه ای ندارند اما با این وجود دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را مدیریت کنند چراکه زندگی دانشجویی در مرکز شهر می تواند هزینه ها را بیشتر کند.

هامبورگ دروازه ورود جهان

هامبورگ که به عنوان «دروازه ورود به جهان» شناخته می شود ، مرهون رونق شهرها، یک قطب بزرگ حمل و نقل و یک موتور صنعتی است که همه با هم ترکیب شده و توسط رسانه های با نفوذ ترویج می شوند. هامبورگ یک شهر کاملا سازمان یافته و استاندارد برای زندگی است. هزاران شرکت موفق در منطقه هامبورگ فعالیت می کنند که تاثیر مهمی در اقتصاد شهر و همچنین کل کشور دارد. بندر هامبورگ دومین بندر بزرگ جهان است

هامبورگ شهر پل ها

جالب است بدانید که هامبورگ ۲۳۰۰ پل، بیش از مجموع آمستردام و ونیز دارد. در کنار پل ها، فضای سبز بی شماری وجود دارد، بعضی از آنها حتی به عنوان مکان های تفریحی مورد استفاده قرار می گیرند که ثروت واقعی در میان افرادی که در این منطقه زندگی می کنند، محسوب می شود.

بندر هامبورگ علاوه بر اینکه مرکز تجارت بین اروپای شمالی و شرقی است، بزرگترین جاذبه گردشگری در منطقه است. دو رودخانه ای که در زیر خیابان های شهر جاری هستند ، توسط رستوران های زیبا، مغازه های کوچک زیبا و باغ های گلدار احاطه شده اند که احساس آرامش را ایجاد می کنند.

هامبورگ یک شهر فرهنگی برای دانشجویان

از نظر فرهنگی، هامبورگ بیش از ۴۰ سالن تئاتر، اپرای ایالت هامبورگ و باله مشهور جهان همراه با بیش از ۳۰ سالن سینما، حدود ۶۰ موزه دولتی و خصوصی دارد. هامبورگ یک شهر کاملا فرهنگی برای دانشجویان است.

مانند هر شهر دیگری در آلمان که به آداب و رسوم خود افتخار می کند، در طول سال چندین فستیوال برگزار می شود که همه از پیوستن به آنها استقبال می کنند.

هامبورگ شهری روی آب

مورد دیگری که زندگی در هامبورگ را منحصر به فرد می کند، آب است! آب سنگ بنای چشم انداز هامبورگ از پل ها، کانال ها و رودخانه های اله، آلستر و بیلی است. این بندرگاه همچنین بزرگترین جشنواره بندر جهان (با بیش از یک میلیون نفر شرکت کننده) به نام «هافنژبرستاگ» است.

زندگی دانشجویی در هامبورگ چگونه است؟

هامبورگ یک کلان شهر بسیار منحصر به فرد است. به دلیل نقشش به عنوان دومین شهر بزرگ آلمان، قطعا یک منطقه بزرگ است که چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اگر تصمیم گرفتید برای تحصیل به دانشگاه ها یا کالج هامبورگ بروید، یکی از بهترین تصمیم ها را گرفته اید.

هزینه های زندگی در هامبورگ

بدیهی است که هزینه های زندگی شما بسیار به انتظارات شما بستگی خواهد داشت. موارد زیر یک قانون کلی است:

اجاره:

بستگی زیادی به خواسته های شما دارد. شما باید حدود ۴۰۰-۶۵۰ یورو در ماه در خارج از مرکز شهر محاسبه کنید (این مبلغ صورتحساب ها را شامل می شود).

قیمت آپارتمان ها در مجموع می تواند به شرح زیر باشد:

آپارتمان در مرکز

– یک اتاق خواب ۵۰۰-۸۰۰ یورو

– سه خوابه ۱۵۰۰-۲۰۰۰ یورو

آپارتمان های خارج از مرکز شهر

 

– یک خوابه ۴۰۰-۶۰۰ یورو

– سه خوابه ۸۰۰-۱۴۰۰ یورویی

محل اقامت

هر چه زودتر برای اجاره خانه دانشجویی در هامبورگ آلمان اقدام کنید. در یک شهر دانشگاهی معروف مانند هامبورگ، اتاق ها و آپارتمان های ارزان قیمت به سرعت از بین می روند.

اینترنت راهی عالی برای یافتن اتاقی در یک آپارتمان مشترک است که در آلمان به آن Wohngemeinschaft – یا به اختصار WG می گویند. چندین نفر در یک آپارتمان که به صورت خصوصی اجاره کرده اند با هم زندگی می کنند. معمولا همه افراد اتاق خاص خود را دارند، در حالی که آشپزخانه و حمام مشترک هستند.

 اجاره و قبض های تلفن، اینترنت، برق، گاز و آب مشترک است. این باعث می شود زندگی در یک آپارتمان مشترک ارزان تر از زندگی تنها در آلمان باشد. شما می توانید اتاق های WG و گزینه های مسکن خصوصی دانشجویی را به صورت آنلاین پیدا کنید.

هزینه های دیگر

هزینه های دیگر

– بیمه درمانی: ۱۱۰ یورو

– حمل و نقل عمومی: ۷۵ یورو – ۴۰ یورو

– تلفن ، اینترنت ، رادیو و تلویزیون: ۵۰ یورو

– غذا و نوشیدنی: ۱۷۰ یورو

– لباس: ۶۰ یورو

دانشجویانی که کارت شناسایی دانشجویی خود را به طور ارائه می دهند، می توانند از کارت های خط آهن و بلیط سینما، موزه یا تئاتر تخفیف بگیرند. درخواست تخفیف دانشجویی قطعا ارزشمند است.

هزینه غذا در شهر هامبورگ

بسته به انتخابی که انجام می دهید، برای نمونه در خانه یا بیرون غذا بخورید متوجه یک تفاوت بزرگ در هزینه هایتان خواهید شد. هرچیزی که از بازار خریداری می شود، حداقل ۳ برابر ارزان و ۱۰ برابر بیشتر از غذا خوردن در بیرون و در برخی از رستوران های ارزان قیمت است. برای یک وعده غذایی مناسب، برای نمونه یک شام برای دو نفر حدود ۳۰-۶۰ یورو هزینه در هامبورگ آلمان باید بپردازید.

قیمت برخی از اقلام روزانه در بازار عبارتند است از:

– نان (معمولی ، سفید) حدود ۱.۵ یورو

– شیر کمتر از یک یورو 

– یک بطری آب ۵۰ سنت 

– تخم مرغ ، ۱۲ عدد با قیمت ۲.۵ یورو

– سیب و میوه های دیگر ، حدود ۳ یورو برای هر کیلوگرم

– اگر اهل خوردن قهوه باشید نیز برای خرید یک فنجان قهوه لاته باید در هامبورگ آلمان ۲.۵ یورو بپردازید.

تفریحات دانشجویی در هامبورگ

– از Hamburger dom بزرگترین جشنواره منطقه لذت ببرید. این جشنواره فقط سه بار در سال اتفاق می افتد.

–  دوچرخه اجاره کنید و مسیرهای مختلف این شهر را با دوچرخه طی کنید.

– یک روز را به استراحت و آفتاب گرفتن در Elb-beach بپردازید.

– از نمایش موزیکال معروف شیر شاه در سینماها لذت ببرید.

– اگر به دنبال غذاهای سنتی هستید، Oberhafenkantine برخی از غذاهای واقعا خوشمزه سنتی این کشور را سرو می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *