16 تیر 1400

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان برای اخذ پذیرش یکی از الزامات است. تسلط کافی به زبان آلمانی یا انگلیسی یک عامل مهم برای موفقیت شماست.

دروس تدریس در موسسات آموزش عالی آلمان در درجه اول به زبان آلمانی ارائه می شود. به همین دلیل، ارائه دهندگان آموزش عالی اثبات مهارت زبان آلمانی را برای تایید صلاحیت افراد در دانشگاه های این کشور اخذ می کنند.

همچنین مطالعات آکادمیک بین المللی در دسترس است که به دلیل قالب بین المللی ، برای پوشش دروس به زبان انگلیسی است. شرایط زبان آلمانی برای تحصیلات دانشگاهی در آلمان کدام است؟

 

همه چیز درباره مدرک زبان برای تحصیل در آلمان

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

برای بسیاری از رشته های تحصیلی ، دانش زبان آلمانی پیش شرط پذیرش در دانشگاه های آلمان است. با شرکت در یک آزمون زبان، مانند TestDaF یا DSH ، می توانید مهارت زبان آلمانی خود را ثابت کنید. با این حال ، اگر قصد ثبت نام در یک رشته بین المللی را دارید ، نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارید. شما می توانید برای بهبود مهارت های زبان آلمانی خود در یک دوره زبان شرکت کنید.

 

زبان آلمانی پیش شرط تحصیل در بسیاری از رشته ها

زبان آلمانی به طور معمول در بیشتر رشته های دانشگاه های آلمان مورد استفاده قرار می گیرد و داشتن مدرک معتبر برای اخذ پذیرش اجباری است. به همین دلیل متقاضیان خارجی به طور معمول ملزم به اثبات مهارت زبان آلمانی خود قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان هستند.

با این حال، اگر در یک رشته بین المللی یا یک دوره ویژه تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنید، زبان آلمانی پیش شرط نیست. اگر قصد دارید فقط یک یا دو ترم در آلمان تحصیل کنید، برخی از دانشگاه ها مدرک اثبات مهارت زبان آلمانی را نمی خواهند. این قانون اما در همه دانشگاه های آلمان اعمال نمی شود. بهتر است به طور مستقیم درباره دانشگاه مورد نظر خود در مورد شرایط زبان برای دانشجویان خارجی اطلاعات کسب کنید.

 

الزام داشتن مهارت زبان آلمانی

بدون داشتن مهارت کافی زبان آلمانی ، نمی توانید در دانشگاه های آلمان اقدام به اخذ پذیرش کنید. برای اثبات شایستگی خود در زبان آلمانی ، برای چنین تحصیلات آکادمیکی باید گواهی قبولی در یک آزمون شناخته شده را ارائه دهید. در غیر این صورت، باید یک گواهی آموزشی شناخته شده داشته باشید.

برای تحصیل در آلمان ، در مقایسه با سایر دوره های تحصیلی، معمولا نیاز به تسلط بسیار اساسی به زبان آلمانی دارید. این بدان دلیل است که بیشتر دوره های تحصیلات بین المللی در آلمان به زبان انگلیسی ، به عنوان یک زبان آموزشی است.

 

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل کارشناسی در آلمان

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در آلمان که به زبان آلمانی تدریس می شود، باید سطح زبانی حداقل سطح C1 CEFR یا DSH II داشته باشید.

 

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

برای تحصیل در کارشناسی ارشد در آلمان نیاز به دانش زبان آلمانی در سطح DSH I یا DSH II دارید.

 

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل دکترا در آلمان

هیچ شرایط عمومی زبان آلمانی وجود ندارد، شما ممکن است به عنوان یک متقاضی خارجی برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان مواجه شوید. الزامات زبان آلمانی برای گذراندن دوره تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به طور مستقل توسط دانشگاه مربوطه تنظیم می شود.

 

مدارک مورد قبول برای اثبات مهارت زبان آلمانی در آلمان

گواهینامه های برتر شناخته شده توسط موسسات آموزش عالی آلمان ، به عنوان اثبات مهارت زبان آلمانی سطح c1  سطح CEFR عبارتند از:

– مدرک DSH  (سطح 2 به بالا)

– مدرک TestDaF در 4 بخش آن حداقل 4 امتیاز

– مدرک GDS سطح بالاتر از C2

– گواهی زبان کنفرانس وزرای آموزش و پرورش (سطح 2 با C2 در هر بخش آن).

 

مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان

مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان

برای اثبات مهارت زبان انگلیسی در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، می توانید مدارک زیر را ارائه دهید.

گواهینامه های معمول انگلیسی زبان به عنوان اثبات مهارت شما در زبان انگلیسی برای تحصیلات آکادمیک در آلمان عبارتند از:

آیلتس

– شما باید در آیلتس حداقل 4.5 (B1) یا 5.0 (B2) امتیاز کسب کرده باشید.

– مدرک زبان انگلیسی کمبریج، بسته به نیاز دانشگاه های آلمان به شرح زیر است:

– B1  مقدماتی (به ندرت)

– B2

-C1 پیشرفته

–  C2 حرفه ای

تافل

– باید حداقل آزمون تافل با نمره 60 تا 80 را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان ارائه دهید.

– مدرک TOEIC

 

آزمون DSH چیست؟

آزمون DSH یک آزمون زبان استاندارد است که صلاحیت های زبان آلمانی دانشجو را به عنوان یک فرد خارجی برای تحصیل در آلمان بررسی می کند.

مدرک DSH  برترین گواهی پذیرفته شده توسط موسسات آموزش عالی آلمان ، به عنوان اثبات مهارت زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه است.

آزمون DSH  از 2 بخش تشکیل شده است:

امتحان شفاهی 30 درصد

امتحان کتبی 70 درصد

 

TestDaF چیست ؟

TestDaF یک آزمون یکسان است که دستور زبان آلمانی متقاضیان خارجی برای تحصیل در آلمان را ارزیابی می کند. این آزمون توسط موسسه TestDaF در هاگن ، آلمان برگزار می شود. 80 کشور خارجی وجود دارد که می توانید مراکز TestDaF دارای مجوز را در آنها پیدا کنید.

مدرک TestDaF  توسط یکی از مدارک مهم و معتبر زبان آلمانی است که در دانشگاه های آلمان مورد پذیرش و به عنوان اثبات مهارت زبان آلمانی شناخته شده است.

آزمون TestDaF  دارای 4 بخش است:

– آزمون خواندن

– آزمون نوشتن

– آزمون شنیداری

– آزمون مکالمه.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*