متوسط قیمت اجاره خانه دانشجویی در آلمان چقدر است؟

اجاره خانه دانشجویی در آلمان یکی از دغدغه های مهم دانشجویانی است که به این کشور برای ادامه تحصیل سفر می‌کنند. در واقع پیدا کردن یک خانه مناسب برای اجراره اولین و بزرگترین نگرانی هر دانشجویی است که برای تحصیل در آلمان اقدام کرده است. می‌توان یک شهر آلمان را تنها به دلیل اجاره بهای خانه به عنوان یک مکان گران برای دانشجویان معرفی کرد. همانطور که می‌دانید خانه دانشجویی در آلمان ، بخش عمده ای از هزینه های زندگی در این کشور را شامل می‌شود.

همانطور که انتظار می‌رود، اجاره خانه دانشجویی در مناطق مرکزی شهرهای آلمان گرانتر است و با بودجه دانشجویی کار آسانی نیست تا مخارج خود را در این مناطق مدیریت کنید. به همین منظور پیشنهاد ما این است اگر قصد دارید در مراکز شهرهای آلمان زندگی کنید، یک هم خانه پیدا کرده و کرایه خانه‌تان را تقسیم کنید.

شهرهای بزرگی مانند مونیخ، هامبورگ، کلن، فرانکفورت گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی دانشجویی نسبت به شهرهایی مانند لایپزیگ یا کارلسروهه است. بسته به اینکه قصد دارید آپارتمان مورد نظر خود را در کدام شهر اجاره کنید و چه شرایطی را در نظر دارید، قیمت خانه های دانشجویی در آلمان بسیار متفاوت و در رنج گسترده‌ای است.

اگر به دنبال یک آپارتمان یک خوابه در مرکز یکی از شهرهای آلمان هستید، اجاره ماهانه کمتر از ۷۰۰ یورو خواهد بود. به عبارت دیگر، همین آپارتمان یک خوابه را در حومه شهر می‌توانید با قیمت ۵۰۰ یورو در ماه پیدا کنید. اگر به دنبال یک آپارتمان مبله کامل و بزرگ هستید که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد، به طور متوسط باید بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه بپردازید.

جدول زیر متوسط قیمت اجاره خانه دانشجویی در برخی از شهرهای آلمان در یک ماه را نشان می‌دهد.

 

نام شهر

متوسط قیمت ماهانه اجاره

نام شهر

متوسط قیمت ماهانه اجاره

آخن

۵۳۴.۶۵ یورو

دوسلدورف

۶۷۲.۲۲ یورو

آوگسبورگ

۶۱۳.۵۷ یورو

فرانکفورت

۸۶۸.۹۱ یورو

برلین

۷۹۵.۹۰ یورو

هامبورگ

۸۳۸.۹۴ یورو

بوخوم

۴۰۶.۶۷ یورو

هانوفر

۵۹۱ یورو

بن

۶۵۳.۷۵ یورو

اینگولشتات

۷۰۸.۳۳ یورو

برمن

۵۶۰.۰۰ یورو

لایپزیگ

۴۹۰.۸۰ یورو

کلن

۷۲۷.۱۴ یورو

ماینتس

۶۶۸.۰۰ یورو

دورتمون

۴۶۰.۰۰ یورو

مونیخ

۱.۰۹۴.۳۰ یورو

درسدن

۵۳۳.۳۳ یورو

پادربورن

۵۱۲.۵۰ یورو

اسن

۴۵۱.۸۳ یورو

اشتوتگارت

۸۴۶.۴۳ یورو

 

قیمت های ذکر شده در این جدول، متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز یک شهر در آلمان است.

- هزینه غذا در آلمان چقدر است؟

اگر آشپزی خوبی ندارید و مجبور هستید بیشتر وعده های غذایی تان در رستوران یا بیرون از خانه صرف کنید، بهتر است با هزینه های غذا در آلمان آشنا شوید. البته بهتر است سعی کنید آشپزی یاد بگیرید، چرا که اگر قرار باشد هر روز غذای بیرون بخورید، پس انداز کردن کار آسانی نخواهد بود. در حال حاضر، قیمت یک وعده غذا در یک رستوران متوسط در آلمان برای دو نفر ۴۵ یورو است. یک رستوران کوچک‌تر، قیمت یک وعده غذایی بین ۸ تا ۱۴ یورو است.

بنابراین سعی کنید مهارت های آشپزی خود را توسعه دهید، تا هم غذای سالم تر و هم مخارج کمتر داشته باشید. هزینه برخی از مواد غذایی اصلی در آلمان به شرح زیر است:

– نان سفید: ۱.۲۴ یورو

– شیر: ۰.۷۱ یورو

– تخم مرغ: ۱.۶۴ یورو

– برنج: ۲.۰۳ یورو

– سیب زمینی: ۱.۰۶ یورو

– پیاز: ۱.۰۹ یورو

– گوجه فرنگی: ۲.۲۶ یورو

– مرغ: ۷.۵۳ یورو

– گوشت: ۱۱.۶۵ یورو

– سیب: ۲.۲۲ یورو

– موز: ۱.۵۸ یورو

– پرتقال: ۲.۲۹ یورو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *