29 تیر 1400

قدیمی ترین دانشگاه های آلمان

با قدیمی ترین دانشگاه های آلمان آشنا شوید. تحصیل در آلمان هدف بسیاری از دانشجویان است، بیایید سری به دانشگاه‌های قدیمی این کشور بزنیم.

معرفی 10 دانشگاه قدیمی آلمان

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه های آلمان بگیرید. آلمان یک کشور ایده آل برای تحصیلات آکادمیک با سابقه ای طولانی است. دانشگاه های این کشور باهوش ترین ذهن های جهان را در خود آموزش داده اند. در این فهرست، نگاهی کوتاه به 10 دانشگاه قدیمی آلمان که در حال حاضر فعال هستند، می اندازیم.

 

دانشگاه فردریش شیلر ینا (1558) 

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان ، دانشگاه ینا یا همان Friedrich Schiller University Jena است. دانشگاه فردریش شیلر در ینا، یک شهر کوچک در شرق آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه در قرن هجدهم، بزرگترین دانشگاه آلمان بود. دانشگاه ینا امروزه، حدود 19000 دانشجو را آموزش می دهد.

 

دانشگاه ماربورگ از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان (1527)

با داشتن 500 سال سن، دانشگاه ماربورگ (Philipps-Universität Marburg) از دیگر دانشگاه های قدیمی در آلمان است. این دانشگاه به دلیل تحقیقات در زمینه های علوم زندگی و شیمی مشهور شده است. در سال 1609، دانشگاه ماربورگ اولین دانشگاه در جهان بود که استادی شیمی را توسعه داد. این سنت در موزه شیمی این دانشگاه به یادگار نگه داشته شده است. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های آلمان هستید، ماربورگ می تواند گزینه ایده آلی باشد. ماربورگ یکی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان است که به دنبال آن می گردید. تقریبا یک سوم از 75000 نفر جمعیت ساکن در آن دانشجو هستند.

 

دانشگاه مارتین لوتر هاله ویتنبرگ (1502)

دانشگاه مارتین لوتر (Martin Luther University Halle-Wittenberg) از ادغام دو دانشگاه در سال 1817 ایجاد شد. این دو، دانشگاه ویتنبرگ (تاسیس در 1502) و دانشگاه هاله (1694) بودند. مارتین لوتر در دوره اول الهیات تدریس می کرد، اما تنها در قرن بیستم بود که دانشگاه نام فعلی خود را پذیرفت. مارتین لوتر یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است.

 

دانشگاه توبینگن (1477)

بیش از 28000 دانشجو در دانشگاه توبینگن (University of Tübingen) تقریبا یک سوم جمعیت این شهر کوچک را تشکیل می دهند. مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر در این مقاله، دانشگاه توبینگن نیز به عنوان یک مکان برجسته تحقیقاتی و آموزشی در « Excellence Initiative» دولت فدرال آلمان شناخته شده است.

 

دانشگاه LMU مونیخ (1472)

حتما نام دانشگاه مونیخ (LMU Munich) را شنیده اید. یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آلمان است. دانشگاه مونیخ نه تنها یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان بلکه اروپا و حتی جهان است. در حال حاضر رشته های زیادی به بیش از 50،000 دانشجوی این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشگاه مونیخ آلمان گزینه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور است.

 

دانشگاه فرایبورگ (1457)

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg) تاریخچه 450 ساله را را با خود به همراه دارد. این دانشگاه اغلب در میان بهترین دانشگاه های اروپا قرار دارد. شهر فرایبورگ، در نزدیکی مرزهای فرانسه و سوئیس، یکی از شهرهای دانشجویی برای تحصیل در آلمان است. فرایبورگ آفتابی ترین شهر آلمان است که هزینه های زندگی دانشجویی در آن مقرون به صرفه است.

 

دانشگاه گریفسوالد (1456)

در فهرست قدیمی ترین دانشگاه های آلمان نام دانشگاه گریفسوالد (University of Greifswald) نیز به چشم می خورد. این دانشگاه که در سال 1456 تاسیس شد، در یک شهر بندری کوچک و زیبا در آلمان واقع شده است. گریفسوالد به خاطر زندگی دانشجویی متنوع و مهیج خود شناخته شده است. در این شهر هیچگاه حوصله تان سر نمی رود.

 

دانشگاه روستوک (1419)

دانشگاه روستوک (University of Rostock) قدیمی ترین دانشگاه واقع در دریای بالتیک است. پس از تاسیس آن در سال 1419، در ابتدا رشته های حقوق، پزشکی و فلسفه در آن تدریس می شد. در دهه 1960، دانشگاه روستوک اولین دانشگاه «کلاسیک» آلمان بود که دانشکده تحقیقات فنی و آموزش را با رشته مهندسی دریایی راه اندازی کرد.

 

دانشگاه لایپزیش (1409)

دانشگاه لایپزیش (Leipzig University) در سال 1409 تاسیس و به دومین دانشگاه قدیمی آلمان تبدیل شد. لایپزیش از دانشگاه پراگ (امروزه دانشگاه چارلز نامیده می شود) الگوبرداری شده است. جالب است بدانید که حتی برخی از اولین اعضای هیات علمی آلمانی زبان آن از دانشگاه پراگ آمده اند. در طول تقسیم آلمان، این دانشگاه مدت زمان کوتاهی با نام «دانشگاه کارل مارکس» نیز شناخته می شد.

 

دانشگاه هایدلبرگ (1386)

آیا می دانید قدیمی ترین دانشگاه آلمان چه نام دارد؟ دانشگاه هایدلبرگ در شهری کوچک با همین نام، لقب قدیمی ترین را به خود اختصاص داده است. هایدلبرگ ، شهری کوچک با 150،000 نفر، بین اشتوتگارت و فرانکفورت است که در ماین واقع شده است. دانشگاه هایدلبرگ که در سال 1386 تاسیس شد، ششمین دانشگاه قدیمی اروپا نیز محسوب می شود. دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، یکی از بهترین موسسات جهان نیز به شمار می رود. جالب است بدانید که این دانشگاه طی این سال ها، بیش از 30 برنده جایزه نوبل را پرورش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*