شهر گرایسفوالد آلمان ، شهر دانشجوها و دوچرخه ها

در این مطلب قصد داریم شهر گرایسفوالد آلمان را به شما معرفی کنیم. همانطور که می‌دانید دانشگاه گرایسفوالد یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که دوره های کالج نیز در آن برگزار می شود. اگر انتخاب شما برای تحصیل در آلمان ، کالج گرایسفوالد یا دانشگاه آن است، بهتر است درباره این شهر بیشتر بدانید.

گرایسفوالد در کجا قرار دارد؟

گرایسفوالد شهری در شمال شرقی آلمان است. این شهر در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن ، در فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری از دو شهر بزرگ آلمان یعنی برلین و هامبورگ و همچنین  در ۸۰ کیلومتری مرز لهستان واقع شده است.

گرایسفوالد، شهر دوچرخه ها

مانند بسیاری از شهرهای دانشگاهیی آلمان، محبوب ترین روش حمل و نقل در گرایسفوالد نیز دوچرخه است. فواصل در این شهر کم و کوتاه است و به سختی می توان تپه ای در آن یافت. این شهر و اطراف آن به یک اندازه مسطح هستند. این بدان معنی است که اگر می خواهید در اینجا جا بیفتید، باید روز اول دوچرخه بگیرید!

زندگی در گرایفسوالد چگونه است؟

گرایفسوالد شهر بزرگی نیست، اما به اندازه کافی بزرگ هست که بتوان چیزهای جدید در آن کشف کرد. دانشجویان زندگی در در گرایفسوالد را دوست دارند، چراکه دسترسی به همه چیز با دوچرخه آسان است و شلوغی شهرهای بزرگ را ندارد.

مهمتر از همه،گرایفسوالد یک محیط زیبا و منطقه خارق العاده ای به نام Wieck  دارد. مردم اینجا در شمال ویژگی های خاص خودشان را دارند. با این وجود ، تقریبا همیشه با شما دوستانه رفتار می کنند و بیش از هر چیز، در صورت نیاز، همیشه کمک می‌کنند.

سبک زندگی دانشجویی در گرایفسوالد چگونه است؟

زندگی دانشجویی در این شهر ایده آل است. دانشگاه گرایسفوالد با ۱۷۰۰۰ دانشجو آنقدر بزرگ نیست. بنابراین شما فقط یک شماره در سیستم نیستید، بلکه اساتید اغلب می توانند چهره ای شما را تشخیص دهند و به کارآموزان خود علاقه مند هستند.

سمینارهای دانشگاهی اغلب فقط نیمی از وقت شما را می گیرند، به طوری که فرد می تواند بهتر یاد بگیرد. امتحانات به صورت جداگانه با این تعداد کم دانشجو سازگار است. در هر موسسه رویدادهای کوچک مختلفی در سال برگزار می شود که دانشجویان از این جشن ها بسیار لذت می برند. دانشجویان در گرایسفوالد چیزهای زیادی خواهند آموخت و در همه آشفتگی ها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

هزینه زندگی در گرایفسوالد چقدر است؟

اگر تصمیم دارید در یکی از خوابگاه های دانشجویی زندگی کنید، اجاره ها کاملا مقرون به صرفه است. گرایسفوالد شهری نسبتا ارزان است اما رستوران های آن می توانند گران باشند، بنابراین مراقب هزینه های خود بیشتر باشید و سعی کنید که در آنها صرفه جویی داشته باشید.

آیا یافتن محل اقامت در گرایسفوالد دشوار است؟

یافتن مکانی برای اقامت آسان است. شما فقط باید تعیین کنید که برای آپارتمان خود چه قیمتی می خواهید بپردازید. اطلاعات مربوط به خوابگاه ها را می توان در وب سایت دانشگاه تحت عنوان «مسکن» یافت و آپارتمان های مشترک نیز احتمالا از طریق اینترنت یا از طریق ارتباط با افرادی که قبلا در اینجا زندگی کرده اند یا زندگی می کنند، به دست می آید.

چه مکان هایی را برای بازدید در گرایسفوالد پیشنهاد می کنید؟

در گرایفسوالد یک باغ وحش کوچک زیبا وجود دارد! هزینه ورود به این باغ وحش چندان زیاد نیست و می توانید به راحتی ساعاتی لذت بخش را در آن سپری کنید. 

مسیری که در امتداد Wieck  منتهی می شود، خصوصا در تابستان و زمستان زیباست. خیابان کوچک خرید در مرکز شهر گرایفسوالد نیز ممکن است ارزش بازدید داشته باشد. در تابستان می توانید با پرداخت هزینه کم در Eldene در ساحل بروید و شنا کنید. اگر ترجیح می دهید بدون مزاحمت به شنا بروید، باید با دوچرخه به وامپن بروید. سوار شدن به قطار و رفتن به Stralsund همیشه ارزشمند است.

آیا غذا خوردن در بیرون و در رستوران های گرایفسوالد لذت بخش است؟

بیرون غذا خوردن در گرایفسوالد لذت کمی نیست اما به عنوان یک دانشجو، اغلب قادر به پرداخت هزینه نیستید. اما اگر نمی خواهید خودتان بپزید و کمی اشتیاق به فست فود دارید، می توانید قایق های کوچک ماهیگیری را در بندر موزه  گرایفسوالد پیدا کنید.

همچنین در منطقه ویک چندین رستوران (به ویژه گران قیمت) وجود دارد، اگر خواستید به این رستوران ها بروید حتما هزینه هایتان را در نظر بگیرید. برای کسانی که شیرینی دوست دارند هم در گرایسفوالد مکان هایی مانند کافه ای کوچک با نام «کافه ناتالی» وجود دارد که بهترین طعم ها را ارائه می دهند و قیمت های مناسبی دارد.

اقامت دانشجویی در گرایفسوالد

هر کسی که تصمیم به تحصیل در گرایفسوالد گرفته است، باید به سرعت به دنبال آپارتمان بگردد و وقت کافی برای این کار بگذارد.

پیش از جست و جوی آپارتمان در گرایسفوالد آلمان به این نکات توجه کنید:

– در مورد اندازه، تجهیزات و اجاره آپارتمان فکر کنید.

– آیا آپارتمان مشترک یک گزینه است یا نه؟

– هنگام درخواست مکان در خوابگاه، اطمینان حاصل کنید که مهلت مقرر را رعایت کرده اید.

– روش های مختلف رسمی و غیر رسمی برای آگاهی از فضای زندگی در این شهر وجود دارد.

– برای پیدا کردن آپارتمان موردنظرتان در شهر گرایسفوالد از سیستم عامل های تبلیغاتی، صفحات پیشنهاد شده برای مثال در گروه های آپارتمانی در فیس بوک استفاده کنید.

– اگر هنگام شروع تحصیل، آپارتمان مسکونی مناسبی پیدا نکردید، ناامید نشوید! بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل دوباره در به داخل شهر گرایفسوالد نقل مکان می کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در گرایسفوالد آلمان

هزینه اجاره آپارتمان:

– آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر ۷۵۰.۰۰ یورو

– آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز ۴۰۰.۰۰  یورو

– آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر ۱،۲۵۰.۰۰  یورو

– آپارتمان (۳ خوابه) خارج از مرکز ۶۵۰.۰۰ یورو

 

وسایل حمل و نقل عمومی

– بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۲.۲۰  یورو

– بلیط ماهانه (قیمت عادی) ۳۸.۰۰ یورو

 

ورزش و سرگرمی:

– باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای یک بزرگسال ۱۹.۹۹  یورو

– اجاره زمین تنیس (۱ ساعت آخر هفته) ۱۵.۰۰  یورو

– سینما، اکران بین المللی بلی برای یک نفر ۱۲.۰۰ یورو

هزینه مواد غذایی:

– شیر ، (۱ لیتر) ۰.۷۷ یورو

– قرص نان تازه سفید (۵۰۰ گرم) ۱.۵۷ یورو

– برنج (سفید) ، (یک  کیلوگرم) ۲.۲۱ یورو

– تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲.۳۳  یورو

– پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۷.۸۳ یورو

– فیله مرغ (۱ کیلوگرم): ۸.۴۹ یورو

– آب (بطری ۱.۵ لیتری) ۰.۳۶ یورو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *