13 تیر 1400

شهر گرایسفوالد آلمان ، شهر دانشجوها و دوچرخه‌ها

در این مطلب شهر گرایسفوالد آلمان را معرفی می‌کنیم. اگر انتخاب شما برای تحصیل در آلمان ، کالج یا دانشگاه گرایسفوالد است، این مطلب را بخوانید.

هر آنچه باید درباره گرایسفوالد آلمان بدانید

گرایسفوالد در کجا قرار دارد؟

شهر گرایسفوالد آلمان

گرایسفوالد شهری در شمال شرقی آلمان است. این شهر در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن، در فاصله حدود 250 کیلومتری از دو شهر بزرگ آلمان یعنی برلین و هامبورگ و همچنین در 80 کیلومتری مرز لهستان واقع شده است.

گرایسفوالد،  شهر دوچرخه ها

مانند بسیاری از شهرهای دانشگاهی آلمان، محبوب ترین روش حمل و نقل در گرایسفوالد نیز دوچرخه است. فواصل در این شهر کم و کوتاه است و به سختی می توان تپه ای در آن یافت. این شهر و اطراف آن به یک اندازه مسطح هستند. این بدان معنی است که اگر می خواهید در اینجا جا بیفتید، باید روز اول دوچرخه بگیرید!

زندگی در گرایفسوالد چگونه است؟

گرایفسوالد شهر بزرگی نیست، اما به اندازه کافی بزرگ هست که بتوان چیزهای جدید در آن کشف کرد. دانشجویان زندگی در در گرایفسوالد را دوست دارند، چراکه دسترسی به همه چیز با دوچرخه آسان است و شلوغی شهرهای بزرگ را ندارد.

مهمتر از همه، گرایفسوالد یک محیط زیبا و منطقه خارق العاده ای به نام Wieck دارد. مردم اینجا در شمال ویژگی های خاص خودشان را دارند. با این وجود، تقریبا همیشه با شما دوستانه رفتار می کنند و بیش از هر چیز، در صورت نیاز، همیشه کمک می‌کنند.

 سبک زندگی دانشجویی در گرایفسوالد چگونه است؟

زندگی دانشجویی در این شهر ایده آل است. دانشگاه گرایسفوالد با 17.000 دانشجو آنقدر بزرگ نیست. بنابراین شما فقط یک شماره در سیستم نیستید، بلکه اساتید اغلب می توانند چهره ای شما را تشخیص دهند و به کارآموزان خود علاقه مند هستند.

سمینارهای دانشگاهی اغلب فقط نیمی از وقت شما را می گیرند، به طوری که فرد می تواند بهتر یاد بگیرد. امتحانات به صورت جداگانه با این تعداد کم دانشجو سازگار است. در هر موسسه رویدادهای کوچک مختلفی در سال برگزار می شود که دانشجویان از این جشن ها بسیار لذت می برند. دانشجویان در گرایسفوالد چیزهای زیادی خواهند آموخت و در همه آشفتگی ها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

هزینه زندگی در گرایفسوالد چقدر است؟

اگر تصمیم دارید در یکی از خوابگاه های دانشجویی زندگی کنید، اجاره ها کاملا مقرون به صرفه است. گرایسفوالد شهری نسبتا ارزان است اما رستوران های آن می توانند گران باشند، بنابراین مراقب هزینه های خود بیشتر باشید و سعی کنید که در آنها صرفه جویی داشته باشید.

 آیا یافتن محل اقامت در گرایسفوالد دشوار است؟

یافتن مکانی برای اقامت آسان است. شما فقط باید تعیین کنید که برای آپارتمان خود چه قیمتی می خواهید بپردازید. اطلاعات مربوط به خوابگاه ها را می توان در وب سایت دانشگاه تحت عنوان «مسکن» یافت و آپارتمان های مشترک نیز احتمالا از طریق اینترنت یا از طریق ارتباط با افرادی که قبلا در اینجا زندگی کرده اند یا زندگی می کنند، به دست می آید.

 چه مکان هایی را برای بازدید در گرایسفوالد پیشنهاد می کنید؟

شهر گرایسفوالد آلمان

در گرایفسوالد یک باغ وحش کوچک زیبا وجود دارد! هزینه ورود به این باغ وحش چندان زیاد نیست و می توانید به راحتی ساعاتی لذت بخش را در آن سپری کنید.

مسیری که در امتداد Wieck  منتهی می شود، خصوصا در تابستان و زمستان زیباست. خیابان کوچک خرید در مرکز شهر گرایفسوالد نیز ممکن است ارزش بازدید داشته باشد. در تابستان می توانید با پرداخت هزینه کم در Eldene در ساحل بروید و شنا کنید. اگر ترجیح می دهید بدون مزاحمت به شنا بروید، باید با دوچرخه به وامپن بروید. سوارشدن به قطار و رفتن به Stralsund همیشه ارزشمند است.

آیا غذا خوردن در بیرون و در رستوران های گرایفسوالد لذت بخش است؟

بیرون غذا خوردن در گرایفسوالد لذت کمی نیست اما به عنوان یک دانشجو، اغلب قادر به پرداخت هزینه نیستید. اما اگر نمی خواهید خودتان بپزید و کمی اشتیاق به فست فود دارید، می توانید قایق های کوچک ماهیگیری را در بندر موزه گرایفسوالد پیدا کنید.

همچنین در منطقه ویک چندین رستوران (به ویژه گران قیمت) وجود دارد، اگر خواستید به این رستوران ها بروید حتما هزینه هایتان را در نظر بگیرید. برای کسانی که شیرینی دوست دارند هم در گرایسفوالد مکان هایی مانند کافه ای کوچک با نام «کافه ناتالی» وجود دارد که بهترین طعم ها را ارائه می دهند و قیمت های مناسبی دارد.

 اقامت دانشجویی در گرایفسوالد

هر کسی که تصمیم به تحصیل در گرایفسوالد گرفته است، باید به سرعت به دنبال آپارتمان بگردد و وقت کافی برای این کار بگذارد.

پیش از جستجوی آپارتمان در گرایسفوالد آلمان به این نکات توجه کنید:

– در مورد اندازه، تجهیزات و اجاره آپارتمان فکر کنید.

– آیا آپارتمان مشترک یک گزینه است یا نه؟

– هنگام درخواست مکان در خوابگاه، اطمینان حاصل کنید که مهلت مقرر را رعایت کرده اید.

– روش های مختلف رسمی و غیر رسمی برای آگاهی از فضای زندگی در این شهر وجود دارد.

– برای پیداکردن آپارتمان مورد نظرتان در شهر گرایسفوالد از سیستم عامل های تبلیغاتی، صفحات پیشنهادشده برای مثال در گروه های آپارتمانی در فیس بوک استفاده کنید.

– اگر هنگام شروع تحصیل، آپارتمان مسکونی مناسبی پیدا نکردید، ناامید نشوید! بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل دوباره به داخل شهر گرایفسوالد نقل مکان می کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در گرایسفوالد آلمان

هزینه زندگی گرایسفوالد آلمان

هزینه اجاره آپارتمان

– آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر: 750.00 یورو

– آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز: 400.00  یورو

– آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر: 1،250.00  یورو

– آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز: 650.00 یورو

 وسایل حمل و نقل عمومی

– بلیت یک طرفه (حمل و نقل محلی): 2.20  یورو

– بلیت ماهانه (قیمت عادی): 38.00 یورو

ورزش و سرگرمی:

– باشگاه بدنسازی: هزینه ماهانه برای یک بزرگسال 19.99  یورو

– اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته): 15.00 یورو

– سینما: اکران بین المللی بلیت برای یک نفر 12.00 یورو

هزینه مواد غذایی:

– شیر (1 لیتر): 0.77 یورو

– قرص نان تازه سفید (500 گرم): 1.57 یورو

– برنج (سفید) (یک کیلوگرم): 2.21 یورو

– تخم مرغ (12 عدد): 2.33 یورو

– پنیر محلی (1 کیلوگرم): 7.83 یورو

– فیله مرغ (1 کیلوگرم): 8.49 یورو

– آب (بطری 1.5 لیتری): 0.36 یورو

2 Replies to “شهر گرایسفوالد آلمان ، شهر دانشجوها و دوچرخه‌ها”

 1. سحر says: 18 اردیبهشت 1402 at 8:08 ق.ظ

  بدترین شهر المان
  مرد خشک و نامهربانی دارن
  هیچ کس انگلیسی صحبت نمیکند، حتی پزشکان این شهر
  حمل و نقل شهری فقط اتوبوس هست.
  فرودگاه ندارد و از شهرهای بزرگ دور هست. بنابراین برای مسافرت باید به فرودگاه برلین یا هامبورگ رفت که هر کدام بیشتر از ۴ ساعت طول میکشد.
  شهر کوچک، دلگیر و بدون امکانات است
  آب و هوای سرد و همیشه بارانی با بادهای وحشتناک.
  اصلا به دانشجوها توصیه نمی‌شود.

  1. موسسه آرمان پارسیان زمرد says: 20 اردیبهشت 1402 at 2:37 ب.ظ

   سلام روز بخیر
   ممنون که تجربه خودتونو با ما به اشتراک گذاشتید.
   بله مردم این شهر در مقایسه با شهرهای دانشجویی شناخته‌شده در آلمان مثل کلن یا هامبورگ، سازگاری کمتری با مهاجرها دارن و بیشتر به افرادی توصیه میشه که به دنبال چالش هستند. قطعا غلبه بر چالش‌های زندگی در چنین شهرهایی می‌تونه باعث رشد ویژگی‌های شخصیتی در افراد بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*