21 تیر 1400

زندگی و تحصیل در ینا آلمان

اگر قصد دارید ینا را به عنوان مقصد تحصیلی خود در آلمان انتخاب کنید، لازم است اطلاعاتی را درباره زندگی و تحصیل در ینا آلمان به دست آورید.

کوتاه درباره زندگی و تحصیل در ینا آلمان

ینا شهری در آلمان و در شرق ایالت تورینگن است. ینا از شهر- دانشگاه های مشهور آلمان و همچنین دومین شهر بزرگ این ایالت به شمار می رود. این شهر کوچک با 114 مترمربع مساحت، دارای جمعیتی بیش110 هزار نفر است. ینا در وسط اروپا و آلمان قرار دارد. این شهر را اغلب «قلب سبز» آلمان می نامند. ینا شهری کوچک اما پرجنب و جوش است. جالب است بدانید که این شهر پذیرای 25 هزار دانشجو است. در واقع این شهر از گذشته تاکنون یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در میان دانشجویان بین المللی بوده است.

دانشگاه ینا یکی از محبوب ترین آنها در میان دانشجویانی است که از دیگر کشورهای جهان به آلمان سفر می کنند. دانشگاه فردریش شیلر و همچنین دانشگاه علمی و کاربردی ینا، در کنار موسسات تحقیقاتی غیردانشگاهی زمینه های تحقیق مختلف را ارائه می دهند و دانشمندان را از سرتاسر جهان جلب می کنند. ینا به عنوان «شهر دانش» در سال 2008 در آلمان انتخاب شد. ینا در مسیر منتهی به رود ساله در آلمان قرار گرفته است و اطراف آن را تپه های آهکی با ارتفاع 400 متر پوشانده اند. در کنار جاذبه های گردشگری متعدد، موقعیت مرکزی ینا باعث شده که این شهر جایگاه خاصی در فرهنگ و تاریخ آلمان کسب کند.

 

زندگی در ینا به عنوان یک دانشجوی بین المللی

محل اقامت در ینا

توصیه ما به دانشجویان این است که سعی کنند برای خوابگاه درخواست دهند. سازمان خدمات دانشجویی Studierendenwerk Thüringen محل اقامت دانشجویان را در ینا تامین می کند.

چندین آپارتمان مجزا وجود دارد، با این حال، اکثر دانشجویان در اتاق های یک نفره در آپارتمان های مشترک با یک تا 8 دانشجو دیگر که از آشپزخانه و حمام مشترک استفاده می کنند، اقامت دارند. اجاره این خوابگاه ها (تقریبا 200–350 یورو در هر ماه) برای مدت 6 ماه ثابت است. این بدان معناست که شما مجبورید اجاره ماهانه بالاتری را برای مدت زمان استفاده کمتری پرداخت کنید. فقط توجه داشته باشید که باید در اسرع وقت درخواست دهید.

Studierendenwerk  برای تمامی دانشجویان بین المللی بسته خدمات شامل این مزایا می‌شود؛ اجاره یک اتاق مبله به مدت 6 ماه، یک وعده غذایی با هر بار یک نوشیدنی از دوشنبه تا جمعه، هزینه ترم، برنامه استاد و ورود رایگان همه رویدادهایی که توسط این سازمان برگزار می شود.

 

اتاق های خصوصی، آپارتمان ها، آپارتمان های مشترک

یافتن یک اتاق خصوصی در ینا برای دانشجویان بین المللی کار آسانی نیست. بنابراین توصیه می کنیم که به اگر به دنبال خوابگاه دانشجویی در ینا نیستید، در شهرها و مناطق همجوار  مانند ویمار، ارفورت، کهلا، گرا  و آپولدا را جست و جو کنید. بهتر است این کار را با استفاده از اینترنت انجام دهید. تابلوهای اطلاعات بسیاری در ساختمان های دانشگاه وجود دارد که اتاق ها و آپارتمان های موجود را نشان می دهد.

 

هزینه تحصیل در ینا

در دانشگاه فردریش شیلر ینا شهریه ای پرداخت نخواهید کرد. شما فقط برای دوره هایی که در مرکز زبان یا مرکز ورزشی که در برنامه درسی نیست، می‌گذرانید باید هزینه کمی پرداخت کنید.

همه دانشجویان باید هزینه ترم دانشگاه و Studierendenwerk (تقریبا 230 یورو) را پرداخت کنند. این هزینه ترم شامل استفاده از حمل و نقل عمومی محلی در ینا و قطارهای محلی در سراسر تورینگن برای کل ترم است. دانشجویان همچنین هنگام استفاده از شناسه دانشجویی خود هزینه کمتری در غذاخوری ها پرداخت می کنند.

به طور کلی برای محل اقامت، غذا، بیمه درمانی، کتاب، لباس و وسایل شخصی باید هزینه بپردازید. برای یک دانشجوی بین المللی در ینا آلمان ، هر ماه هزینه 700 تا 770 یورو کافی به نظر می رسد.

هزینه های دانشجویان بین المللی در ینا عبارتند از:

40 یورو هزینه ترم با بلیط رفت و آمد (ماهانه)

250 یورو اجاره (می تواند بالاتر باشد)

200 یورو غذا

50 یورو لباس، کفش

30  یورو کتاب

100 یورو بیمه درمانی

30  یورو هزینه تلفن، اینترنت، تلویزیون و رادیو

50 یورو وقت در اوقات فراغت (برای هر نفر)

چندین فرصت شغلی در ینا وجود دارد. با این حال، برای کار کردن باید حداقل تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشید. هنگام جستجوی شغل، الزامات قانون مهاجرت آلمان را رعایت کنید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دلیل اصلی اقامت آنها در آلمان تحصیل است، فقط می توانند 120 روز (یا 240 نصف روز) در سال به عنوان دانشجوی بین المللی کار کنند. پیشنهاد کار را تنها در صورت داشتن قرارداد کاری و همچنین کارفرمای خود برای پرداخت هزینه های تامین اجتماعی بپذیرید. افرادی که غیرقانونی کار می کنند ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*