19 تیر 1400

زندگی و تحصیل در هانوفر آلمان

زندگی و تحصیل در هانوفر آلمان چه شرایطی دارد؟ هانوفر یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل در آلمان و پایتخت ایالت نیدرزاکسن است.

این شهر خانه 6 موسسه برتر آکادمیک است و بیشتر به دلیل نمایشگاه های تجاری و مجمع هایی که در طول سال در این شهر اتفاق می‌افتد، شناخته شده است. این شهر خانه بزرگترین جنگل شهر اروپاست. ایلنریده یک شهر مدرن است که مرکز ایده‎‌آلی برای سرگرمی و لذت بردن از فضای سبز است.

در این شهر بیش از 500 هزار نفر ساکن هستند و این لحاظ سیزدهمین شهر بزرگ آلمان است. دانشجویان بین المللی به شدت به تحصیل در هانوفر آلمان علاقه‌مند هستند. همچنین با توجه به طیف گسترده رویدادهای بین المللی در هانوفر این شهر طرفداران بسیار زیادی دارد. از تجار گرفته تا دانشجویان بین المللی، فضای چندفرهنگی این شهر که یکی از باکیفیت‌ترین شهرهای شمالی آلمان است، در کنار رویدادهای فرهنگی و فعالیت های گسترده، باعث شده تا بسیاری از مردم جذب هانوفر شوند.

 

با زندگی و تحصیل در هانوفر آلمان بیشتر آشنا شوید

زندگی و تحصیل در هانوفر آلمان

چرا تحصیل در هانوفر ؟

هانوفر یک شهر بی نظیر به لحاظ زیبا و باکیفیت برای زندگی و تحصیل در آلمان است. یکی از دلایل شناخته شدن آن، موسسات و دانشگاه های هانوفر هستند. درست مانند دیگر شهرهای آلمان ، دانشگاه های هانوفر نیز برای رشد هر چه بیشتر دانشجویان تلاش می‌کنند تا آنها را در سطح جهانی و تحقیقاتی آموزش دهند.

دانشجویان آلمانی و بین المللی از تحصیل در دانشگاه های هانوفر لذت می‌برند. آنها در یک فضای متنوع و راحت به سوی موفقیت گام برمی‌دارند. فعالیت های مختلف دانشجویی، رشته های مختلف آکادمیک و بسیاری دلایل دیگر هانوفر را به یکی از بهترین شهرهای برای ادامه تحصیل در آلمان تبدیل کرده‌اند.

از آنجایی که فرهنگ یکی از بخش های اصلی هانوفر است، زندگی کردن در این شهر برای دانشجویان بین المللی به معنای تاثیر از فرهنگ و هنر این شهر است. بیش از 20 موزه در هانوفر وجود دارد که از طریق این موزه‌ها می‌توانید دوره ها و سبک های مختلف این شهر را بیشتر بشناسید.

 

دانشگاه های هانوفر

دانشگاه های هانوفر رشته های متنوعی برای تحصیل در این شهر به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند، که به لحاظ کیفیت و اثرگذاری بسیار در سطح بالایی قرار دارند. تحصیل در آلمان مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی است و دانشجویان با مهارت های بالا که چه در زمینه تئوری و چه عملی از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل می‌شوند. در مجموع، دانشگاه های آلمان توجه زیادی را به بخش عملی و کاربردی تحصیل دانشجویان دارند، که این موضوع به موفقیت دانشجویان در بازار کار بسیار کمک می‌کند.

اگر تصمیم به تحصیل در هانوفر آلمان گرفته‌اید، به طور حتم باید درباره این شهر زیبا بیشتر بدانید. از تجربه تحصیل در دانشگاه های هانوفر گرفته تا زندگی دانشجویی، محل اقامت، فعالیت های تفریحی و سرگرمی و غیره باید اطلاعاتی را درباره این شهر به دست آورید.

دانشگاه های آلمان هر ساله از گوشه و کنار جهان دانشجویان بین المللی را ثبت نام می‌کنند. دانشجویان محیطی متنوع و با دوستان متعدد تحصیل می‌کنند و درباره فرهنگ های مختلف می‌آموزند. دانشگاه های هانوفر با استانداردهای جهانی، با مرکزیت دانشجویان کار می‌کنند.

برترین دانشگاه ها در شهر هانوفر آلمان

از میان برترین دانشگاه های هانوفر می‌توان به دانشگاه Leibniz  هانوفر (The Leibniz University Hannover)، دانشگاه علوم کاربردی و هنر هانوفر (Hannover University of Applied Sciences and Arts)، دانشگاه دامپزشکی هانوفر (University of Veterinary Medicine Hannover)، دانشگاه موزیک، نمایش و رسانه هانوفر (Hanover University of Music, Drama and Media) اشاره کرد.

 

زندگی و تحصیل در هانوفر ، انتخابی ایده آل

زندگی و تحصیل در هانوفر آلمان

هزینه اجاره خانه در هانوفر

هزینه زندگی در هانوفر برخلاف دیگر شهرهای بزرگ آلمان نسبتا مقرون به صرفه است. دانشجویانی که به این شهر برای تحصیل در آلمان می‌آیند، شرایط زندگی مناسبی دارند و از بسیاری از مزایای یک شهر بزرگ بهره‌مند می‌شود. هزینه زندگی در آلمان در سال 2020 برای دانشجویان بین المللی 853 یورو در ماه برآورد شده است. این مبلغ کافی است تا یک دانشجوی بین المللی هزینه های ماهانه خود را در آلمان بپردازید.

در هانوفر، در مجموع در آلمان، اجاره خانه بیشترین هزینه یک دانشجوی بین المللی محسوب می‌شود. با این وجود، گزینه های متعددی برای پیدا کردن خانه دانشجویی در آلمان پیش روی شما قرار دارد. برای نمونه می‌توانید با دوستان خود آپارتمانی را به اشتراک اجاره کنید یا به جای مرکز شهر، اطراف شهر را انتخاب کنید. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر هانوفر حدود 650 یورو در ماه است، در حالی که همین آپارتمان را در خارج از مرکز شهر می‌توانید با قیمت 500 یورو در ماه اجاره کنید.

 

هزینه غذا در هانوفر

یک وعده غذا در یک رستوران ارزان در هانوفر حدود 10 یورو هزینه دارد، در حالی که قیمت یک فنجان کاپیچینو حدود 2.60 یورو است. قیمت یک نوشیدنی (پپسی یا کوکا) حدود 2.30 یورو است. همچنین برای خرید یک بطری آب باید 1.75 یورو بپردازید. همچنین اگر بخواهید خودتان در خانه آشپزی کنید باید برای یک تکه نان حدود 1.15 یورو، برای تخم مرغ 1.80 یورو و همچنین یک کیلو پنیر محلی حدود 8.35 یورو بپردازید. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای کسب درآمد مشاغل پاره وقت دانشجویی در این شهر پیدا می‌کنند که کمک بسیاری به آنها برای تامین مخارج شان در آلمان خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*