زندگی و تحصیل در فرایبورگ ، آفتابی ترین شهر آلمان

درباره زندگی و تحصیل در فرایبورگ آلمان چقدر می دانید؟ فرایبورگ یکی از آفتابی ترین شهرهای آلمان و یکی از بهترین مقاصد تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی است. فرایبورگ در جنوب غربی منطقه «جنگل سیاه» (Black Forest) آلمان قرار دارد. موقعیت جغرافیایی ایده آل این شهر که در نزدیک مناظر طبیعی قرار گرفته با آب و هوای گرم آن برای انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی در ارتفاعات و در جنگل سیاه، زندگی در فرایبورگ را به تجربه ای متفاوت برای دانشجویان تبدیل می کند.

کوتاه درباره فرایبورگ آلمان

این شهر طولانی مسیر تله کابین در آلمان را دارد که از گونترستال تا شوئینزلند کشیده شده است. با وجود اینکه فرایبورگ یکی از شهرهای کوچک آلمان است، اما یک اکوشهر (شهری که بر اساس اصول زیست‌محیطی ساخته شده ‌است) محسوب می شود. در واقع فرایبورگ به دلیل تلاش هایش برای شهرسازی پایدار توانسته برنده جایزه «شهر سال اروپا» از سوی «آکادمی شهرسازی» در سال ۲۰۱۰ شود. مردم این شهر به برنامه های بازیافت در مناطق خود علاقه مند هستند.

همچنین چهار فرودگاه نزدیک این شهر شامل فرانکفورت (۲ ساعت)، اشتوتگارت (۲ ساعت)، باسل/ مولهوس (سوئیس/فرانسه یک ساعت) و زوریخ (سوئیس، ۲ ساعت) می شود.

فرایبورگ یک شهر دانشجویی در آلمان و میزبان رویدادهای فرهنگی متعددی شامل تئاترها، کنسرت ها، نمایش ها و فستیوال های موسیقی است. همچنین در این شهر موزه ها و نمایشگاه های متعددی وجود دارد. فرایبورگ از شهرهای محبوب در میان دانشجویان بین المللی است که آن را با نام شهر آفتاب می شناسند.

چرا تحصیل در فرایبورگ آلمان ؟

فرایبور را با برنامه های شهری، پایداری، گردشگری و مطالعات زیست محیطی می شناسند. مشهورترین دانشگاه این شهر ، دانشگاه فرایبورگ است که انواع رشته های از فناوری گرفته تا علوم اجتماعی، گردشگری و مهندسی پایدار را ارائه می دهد.

حالا سوال اینجاست که چرا فرایبورگ یک مکان خوب برای تحصیل در آلمان است؟

– فرایبورگ یک شهر بین المللی است.

– وقتی به نقاط قدیمی شهر بروید متوجه خواهید شد که زبان های مختلف زیادی مورد استفاده مردم قرار می گیرد.

– دانشگاه ها و دانشکده های این شهر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

– فرایبورگ شهری کوچک اما زیبا و کاملا امن برای دانشجویان بین المللی است.

– به راحتی می توانید به هر نقطه ای از شهر به خصوص با دوچرخه دسترسی پیدا کنید.

– کشورهای همسایه این شهر فرانسه و سوئیس هستند که درست در چند کیلومتری آن قرار دارند.

– مردم این شهر بسیار خوب و دوستانه برخورد می کنند، به خصوص زمانی که با مشکلی مواجه باشید به شما کمک خواهند کرد.

– دانشگاه نیز در هر شرایطی حامی و پشتیبان دانشجویان است.

دانشگاه های فرایبورگ آلمان

– دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

– دانشگاه آموزش و پرورش فرایبورگ

– دانشگاه علمی – کاربردی کاتولیک فرایبورگ

– دانشگاه علمی – کاربردی پروتستان فرایبورگ

– دانشگاه موسیقی فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ (The University of Freiburg) با نام رسمی دانشگاه آلبرت لودویگ، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر فرایبورگ در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است. این دانشگاه که در سال ۱۴۵۷ راه اندازی شد و درست در وسط شهر فرایبورگ آلمان قرار دارد. دانشگاه فرایبورگ یکی از مبتکرترین دانشگاه ها در منطقه، در سطح ملی و همچنین بین المللی است.

به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان، دانشگاه فرایبورگ توانسته جوایز متعددی را در رقابت های بین المللی در زمینه تحقیق و آموزش کسب کند. این دانشگاه با حدود بیش از ۲۵ هزار دانشجو در محیطی باانگیزه و پویا بر یادگیری، تحقیقات و زندگی متمرکز است.

دانشگاه فرایبورگ آلمان همیشه محل جذب دختران و پسران بااستعداد بوده است. شاید باورتان نشود اما ۲۳ برنده جایزه نوبل در دانشکده های دانشگاه فرایبورگ تحقیق کرده اند، آموزش دیده اند و تحصیل کرده اند.

زندگی در فرایبورگ به عنوان یک دانشجوی بین المللی

فرایبورگ در میان شهرهای مشهور آلمان قرار دارد. شاید این شهر جزو ارزان ترین شهرهای آلمان نباشد اما جزو گران ترین آنها نیست. به این ترتیب، هزینه زندگی یک دانشجوی بین المللی در فرایبورگ آلمان ماهانه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو است.

هزینه های زندگی در فرایبورگ برای یک دانشجوی بین المللی عبارت است از:

– اجاره بین ۲۲۵ تا ۳۸۶ یورو در ماه

– غذا بین ۷۳ تا ۱۶۹ یورو در ماه

– لباس بین ۳۰ تا ۴۰ یورو

– بیمه درمانی ۱۰۰ یورو

– هزینه تلفن، اینترنت و غیره ۱۸ تا ۲۷ یورو در ماه

با وجود اینکه فرایبورگ یک شهر کوچک دانشجویی در آلمان است اما می توانید فعالیت ها و سرگرمی های زیادی برای خودتان در این شهر داشته باشید، بدون اینکه پول زیادی خرج کنید. فرایبورگ شب های زنده ای دارد، زمانی که هوا گرمتر می شود دانشجویان و گروه های دوستان لحظات مفرحی را در کنار یکدیگر و در کافه ها پری می کنند. همچنین فرایبورگ را با مرکز شهر قرون وسطایی آن و میدان های سنگفرش شده اش با معماری ساختمان هایی که به سبک باروک، رنسانس و گوتیک است، می شناسند. این شهر پس از جنگ جهانی دوم به خوبی بازسازی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *