14 تیر 1400

زندگی و تحصیل در بن آلمان

درباره زندگی و تحصیل در بن آلمان که در گذشته یک منطقه نظامی بوده است، بیشتر بدانید، به ویژه اگر انتخاب شما این شهر زیبای اروپایی است.

با وجود اینکه بن یک منطقه نظامی بوده، اما در حال حاضر بن شهری خیره‌کننده با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در کنار رود راین، آب و هوا و زیبایی‌هایی است که آن را احاطه کرده است. بن را می‌توانید از طریق گشت و گذار در میان خیابان های این شهر و بازدید از آثار تاریخی آن، سبک معماری تاثیرگذار باروک و روکوکو و دیگر جاذبه هایش کشف کنید.

با توجه به اینکه شهر بن مسائل و سختی‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است، اما با توسعه مداوم همراه بوده است و اتفاقی نیست که این شهر مرکز تمهیدات اداری و سیاسی شد. بیش از 40 سال بن پایتخت آلمان بود. همچنین ، 12 موسسه سازمان ملل متحد، ریشه خود را در این شهر حفظ کردند. گذشته از این، سایر شرکت‌های بزرگ آلمانی مانند دویچه پست، دویچه  تلکام، T-Mobile  و دویچه وله که در زمینه‌های ارتباطات و لجستیک فعالیت می‌کنند، نیز در این شهر حضور دارند.

 

زندگی و تحصیل در شهر بن آلمان چگونه است؟

زندگی و تحصیل در شهر بن آلمان

با توجه به اینکه شهر بن بیشتر یک مرکز اداری و دیپلماتیک است، صنایعی که در اینجا فعالیت می‌کنند سبک‌تر و کمی پیچیده‌تر هستند.

قابل توجه‌ترین صنایع گسترش‌یافته در بن در تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات سوئیچینگ مورد استفاده در انتقال برق و موارد مشابه فعالیت می‌کند. تا آنجا که محصولات کشاورزی این منطقه عمدتا توسط روستاهای نزدیک به آن آورده می‌شوند.

در شهر بن آلمان ، هنر و فرهنگ بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، زیرا این شهر زادگاه نابغه پیانو – لودویگ ون بتهوون – است و رویدادهای فرهنگی مختلفی در آن اتفاق می‌افتد. همچنین خانه و تالار بتهوون به عنوان مرکز موسیقی و چندین مرکز هنری از جمله سالن های درام، اپرا، آپارات، موزیکال و باله در سطح شهر وجود دارد.

 

هزینه زندگی دانشجویی در بن آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در بن آلمان

اگر برای ادامه تحصیل در آلمان شهر بن را انتخاب می‌کنید، بهتر است با هزینه های زندگی دانشجویی در بن بیشتر آشنا شوید. بن به عنوان پایتخت سابق آلمان ، کمی گران است. هنگام غذا خوردن در خارج از خانه در رستوران های بن انتظار قیمت های کمی گرانتر را داشته باشید. اگرچه مکان هایی وجود دارد که می‌توانید غذاهای ارزان‌تری را تهیه کنید.

یک وعده غذایی در یک رستوران ممکن است در حدود 12 یورو باشد، در حالی که برای دو نفر ممکن است 40 یورو شود. برای تهیه یک نوشیدنی حداقل باید 1.50 یورو بپردازید. همچنین قیمت یک فنجان قهوه معمولا در آلمان استاندارد و به طور خاص 2.60 یورو در بن است.

اگر می‌خواهید هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان را کاهش دهید، سعی کنید مواد غذایی تازه، سالم و ارزان را خریداری کنید و آشپزی نیز یاد بگیرید. قیمت بین میوه و سبزیجات بین یک تا 3 یورو متفاوت است. آب با قیمت بسیار مناسب، 0.23 یورو فروخته می‌شود.

 

سایر قیمت های اساسی مواد غذایی:

– شیر  0.65 یورو

– نان  2.25  یورو

– برنج – 1.02 یورو

– تخم‌مرغ  1.16  یورو

– پنیر  5.00 یورو

برای حمل و نقل در شهر بن آلمان می‌توانید یک کارت ماهانه با قیمت معمولی دریافت کنید، قیمت این کارت تقریبا 86 یورو بدون تخفیف دانشجویی است.

اگر شما قصد اقامت در خوابگاه های دانشگاه های بن را ندارید، قیمت آپارتمان ها در این شهر بر اساس موقعیت مکانی از 750 یورو برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر است. در خارج از مرکز شهر، آپارتمان مشابه را می‌توانید با قیمت 490 یورو اجاره کنید.

در صورتی که خصوصیات اخلاقی‌تان اجازه می‌دهد تا با کسی به طور اشتراکی زندگی کنید، به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با دانشجویان دیگر می‌تواند ایده خوب و همچنین مقرون به صرفه‌ای برای شما باشد، تا از هزینه‌هایتان بکاهد.

محدوده قیمت اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر بن 1.360  یورو است، در حالی که برای همان آپارتمان می‌توانید قیمت حدود 930 یورو، در خارج از مرکز شهر پیدا کنید. به این ترتیب می‌توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کرده و حتی پس‌انداز کنید.

در کنار زندگی دانشجویی در بن آلمان، می‌توانید به سینما بروید و از تماشای یک فیلم خوب لذت ببرید. سینمای رفتن تفریحی مقرون به صرفه در این شهر است. قیمت بلیط سینما در این شهر 11 یورو است.

وقت خود را هوشمندانه برنامه ریزی کنید و کمی اوقات فراغت به خود اختصاص دهید تا از تئاترهای چشمگیر این شهر که از کیفیت عالی برخوردار هستند، لذت ببرید.

 

دانشگاه های شهر بن در آلمان

دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن (The University of Bonn) که 200 سال پیش راه‌اندازی شده است، به عنوان یکی از مهمترین موسسات آموزش عالی نه تنها در آلمان بلکه در کل اروپا شناخته می‌شود و بسیار مورد تایید و تشویق قرار گرفته است. بیش از 34000 دانشجو در 7 دانشکده این دانشگاه و در رشته های مختلف مشغول به تحصیل می‌شوند.

دانشگاه علوم کاربردی بن-راین-سیگ (Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences) که در سال 1995 راه‌اندازی شده است، با مرکز بین‌المللی فناوری اطلاعات آخن، دانشگاه بن و دانشگاه RWTH آخن همکاری بسیار خوبی دارد که هم‌اکنون می‌توانید از بین 26 رشته تحصیلی به روز این دانشگاه در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت‌نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*