14 تیر 1400

زندگی و تحصیل در برلین آلمان

زندگی و تحصیل در برلین آلمان چگونه است ؟ برلین یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل در آلمان است، بنابراین با اطلاعات کامل این شهر را انتخاب کنید.

درباره برلین ، پایتخت زیبای آلمان

برلین فقط پایتخت آلمان نیست، بلکه با 889 کیلومترمربع، بزرگترین شهر این جمهوری فدرال نیز به شمار می‌رود. براساس آخرین آمار در سال 2019، این شهر 3.769 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در اروپای مرکزی قرار گرفته است. پایتخت آلمان تاریخی پر از فراز و نشیب دارد، که می‌توان آن را در بسیاری از نقاط این شهر زیبا احساس کرد.

این شهر پر از زندگی و جنب و جوش است، به طوری که در کمتر شهری در آلمان می‌توانید چنین تنوع و استایل‌های مختلف را مانند برلین پیدا کنید. تنوع، شادابی زندگی در این شهر و قوانین هستند که برلین را منحصر به فرد کرده است.

برلین همچنین شهر دانشجویان  و افراد جوان برای زندگی و تحصیل در آلمان است. بسیاری از افراد جوان آلمانی به برلین می‌آیند تا تحصیل کنند و همچنین دانشجویان بین المللی بسیاری به پایتخت آلمان می‌آیند تا شرایط بهتری برای کار و زندگی در این کشور فراهم کنند.

برلین به 12 منطقه تقسیم می‌شود و هر یک از این مناطق تاریخ مخصوص به خود را دارد و بسیاری از آنها زمینه فرهنگی دارد. برلین را به دلیل مراکز فرهنگی، گردهمایی هنرمندان و روشنفکران برای مشارکت در هنرهای جدید جهانی و بسیاری ویژگی‌های دیگر می‌شناسند. اگر به تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش دانشگاه های آلمان می‌اندیشید، برلین بدون شک یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان است.

 

چرا تحصیل در برلین آلمان؟

تحصیل در برلین آلمان

آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد. اخذ مدرک تحصیلی آکادمیک از دانشگاه های این کشور می‌تواند آینده شغلی شما را در این کشور و بسیاری از دیگر کشورها تضمینکند. دانشگاه های آلمان در سرتاسر جهان شناخته شده و معتبر هستند و تجربه ادامه تحصیل در دانشگاه های یک کشور قدرتمند صنعتی مانند آلمان تاثیر چشمگیری در آینده شغلی و حرفه‌ای شما خواهد داشت.

علاوه بر کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های برلین ، این شهر امکان توسعه فردی را نیز به هر یک از دانشجویان ارائه می‌دهد. پایتخت آلمان نزدیک‌ترین شهر این کشور به سیاست، تاریخ و تکنولوژی‌ است. دانشجویان بین المللی که تحصیل در آلمان را در شهر برلین انتخاب می‌کنند، با فرهنگ آلمانی ها و همچنین تنوع ملیتی این جامعه بیشتر آشنا می‌شوند.

برلین همچنین یک شهر کاملا بین المللی است؛ جایی که فرهنگ های مختلف در آن گرد هم آمده‌اند و آلمان کنونی را تشکیل داده‌اند. افراد می‌توانند در رویدادهای مختلف فرهنگی و سنتی آن مشارکت کنند، که در برلین و در قلب این کشور رخ می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی های برلین این است که نسبت به شهرهای دانشجویی دیگر برای زندگی و اجاره خانه ارزانتر است و نگرانی های کمتری را برای دانشجویان ایجاد می‌کند.

 

شرایط اجاره خانه دانشجویی در برلین آلمان

زندگی و تحصیل در آلمان

به عنوان یک دانشجو که تحصیل در آلمان را انتخاب کرده است، اجاره خانه در آلمان یکی از بزرگترین دغدغه‌های شماست. به طور کلی بیش از 30 منطقه برای زندگی دانشجویی در نقاط مختلف برلین وجود دارد. با توجه به محل دانشگاهی که موفق به اخذ پذیرش آن شده‌اید، مناطقی مناسب برای پیدا کردن خوابگاه‌های دانشجویی در برلین آلمان برایتان وجود دارد که می‌توانید آنها را در https://www.stw.berlin/en/housing.html پیدا کنید.

چندین مزایا و معایب برای کسانی که ویزای دانشجویی آلمان دارند و در خوابگاه می‌مانند، وجود دارد:

مزایا

– به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما به طور معمول یک خوابگاه برای اقامت در آلمان پیدا خواهید کرد.

– به عنوان کسی که ویزای دانشجویی آلمان را دارد، خوابگاه شما به محل تحصیل‌تان بسیار نزدیک خواهد بود.

– خیلی زود با افراد و دانش آموزان جدید آشنا می‌شوید.

معایب:

– اغلب خوابگاه‌ها آشپزخانه و حمام شما مشترک هستند.

– اغلب اتاق‌هایی که به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود کوچک هستند و کمتر پیش می‌آید که مبله باشند.

اگر تصمیم ندارید که در خوابگاه دانشجویی بمانید، برخی از وب‌سایت‌ها مانند www.wg-gesucht.de  هستند که می‌توانید اتاق‌های خصوصی به همراه دیگران پیدا کنید. اگر دانشجویان بین المللی آلمان برای خود اتاق اجاره می‌کنند.

البته اگر بخواهید خودتان خانه موردنظرتان را اجاره کنید، مزایا و معایبی نیز وجود دارد:

مزایا

– به راحتی می‌توانید موقعیت و محل موردنظر خود را پیدا کنید برای نمونه به مرکز شهر یا حومه شهر بروید.

– این مکان‌ها آرام‌تر از خوابگاه های دانشجویی، همچنین بزرگتر و تمیزتر هستند.

– می‌توانید با داشتن یک همخانه خوب، یک دوست صمیمی نیز داشته باشید.

 

معایب

– اجاره یک مکان مستقل گرانتر از ماندن در خوابگاه های دانشجویی است.

– با توجه به موقعیتی که انتخاب می‌کنید، محل زندگی‌تان می‌تواند از محل تحصیل‌تان دور باشد.

– اگر نتوانید با هم اتاقی خود سازگاری داشته باشید، کار سختی است که در یک خانه با او زندگی کنید.

 

هزینه زندگی در برلین آلمان

هزینه زندگی در برلین آلمان

زندگی و تحصیل در برلین آلمان شامل هزینه هایی می‌شود که دانشجو باید در طول دوره تحصیل خود بپردازد. در این بخش به هزینه زندگی در برلین آلمان خواهیم پرداخت.

آپارتمان: هزینه اجاره یک آپارتمان در برلین آلمان برای دانشجویان بین المللی می‌تواند تا 700 یورو در ماه هزینه داشته باشد که این قیمت با توجه به موقعیت آپارتمان متفاوت است.

آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر : 880 یورو

آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز 650  یورو

آپارتمان (سه خوابه) در مرکز شهر 1700  یورو

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 1200 یورو

– شهریه دانشگاه های برلین آلمان : تحصیل رایگان در آلمان یکی از ویژگی هایی است که دانشجویان بسیاری را از سرتاسر جهان به این کشور می‌کشاند. به طور متوسط هزینه ثبت‌نام در دانشگاه ها حدود 250 تا 300 یورو در کنار هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.

– هزینه غذا در برلین آلمان : هزینه غذا به طور قابل توجهی به عادات غذایی شما بستگی دارد. اگر اهل خوردن غذاهای سالم باشید و آشپزی کنید هزینه های کمتری صرف خواهید کرد. 300 یورو حداکثر هزینه غذای شما در این شهر خواهد بود و می‌توانید تا 200 یورو و حتی کمتر از آن نیز هزینه کنید. اگر بخواهید به رستوران بروید، برلین یکی از شهرهایی است که انواع رستوران‎ها را متناسب با بودجه خود در آن خواهید یافت.

 

برخی از هزینه های زندگی در برلین آلمان عبارتند از:

شیر (معمولی) ، (1 لیتر) حدود یک یورو

قرص نان سفید تازه (500 گرم) یک و نیم یورو

برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم) حدود 2 یورو

تخم مرغ (12 عدد) کمتر از 3 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم) کمتر از 10 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم) کمتر از 7 یورو

 

هزینه حمل و نقل عمومی

– بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) کمتر از 3 یورو

–  بلیط ماهانه (قیمت عادی) 82 یورو

 

هزینه باشگاه و سرگرمی

– باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای یک بزرگسال : کمتر از 30 یورو

– اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته): کمتر از 20 یورو

– سینما، اکران بین المللی ، بلیط برای هر نفر : کمتر از 12 یورو

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*