زندگی و تحصیل در اشتوتگارت آلمان

اشتوتگارت در جنوب آلمان در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع شده است و جمعیت آن براساس آخرین آمار در سال ۲۰۱۹، ۶۳۴,۸۳۰ نفر است. اگر به زندگی و تحصیل در اشتوتگارت آلمان فکر می‌کنید، باید بدانید این یکی از شهرهای دانشجویی در اروپا است که برنامه های مطالعاتی و فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت در زمینه شغلی ارائه می‌دهد. تحصیل و زندگی در اشتوتگارت با در نظر گرفتن این نکته که آلمان در سراسر جهان با توجه به سیستم آموزشی، دانشگاه های برتر و اساتید فوق‌العاده بسیار مورد توجه است، یک تجربه واقعا بی نظیر و ارزشمند برایتان خواهد بود.

اشتوتگارت را با تاریخ خودروی خودش می‌شناسند. اگر از اشتوتگارت بازدید کنید، خواهید دید که دفاتر مرکزی دو شرکت جهانی پورشه و دایملر در این شهر قرار دارند. اما دلایل بی‌شماری دیگر وجود دارد که دانشجویان بین المللی عاشق اشتوتگارت هستند و ما در ادامه این دلایل را مرور خواهیم کرد.

- دانشگاه های اشتوتگارت

آلمان سابقه چشمگیری در آموزش و پرورش دارد و دانشجویانی را از سراسر جهان را به پردیس های دانشگاهی خود جذب می‌کند. به ویژه اشتوتگارت در بین مشهورترین شهرهای دانشجویی آلمان قرار گرفته است. سه دانشگاه در دانشگاه اشتوتگارت در نیمه اول قرن نوزدهم تاسیس شده‌اند و همین مسئله تخصص هر چه بیشتر آنها را ثابت می‌کند.

در اینجا به نام برخی از بهترین دانشگاه های اشتوتگارت آلمان اشاره می‎کنیم:

دانشگاه اشتوتگارت (The University of Stuttgart)

دانشگاه اشتوتگارت بزرگترین دانشگاه در این شهر است. در حالی که یک دانشگاه فنی با محوریت جهانی به شمار می‌رود. تدریس مبتنی بر تحقیق این دانشگاه را به سمت کیفیت بالا و جامع گرایی متمرکز کرده است، در حالی که خود دانشگاه محیطی راحت و متنوع را ارائه می‌دهد که دانشجویان بتوانند به بهترین وجه ممکن تحصیل کنند و با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

دانشگاه هوهنهایم (The University of Hohenheim)

این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اشتوتگارت به شمار می‌رود که به نام کاخ زیبای هوهنهایم نامگذاری شده است. در این دانشگاه که در سال ۱۸۱۸ راه اندازی شد، رشته های مرتبط با علوم کشاورزی و مواد غذایی، علوم طبیعی ارائه می‌شود، اما دوره هایی نیز در زمینه‌های بازرگانی، اقتصادی و علوم اجتماعی هم دارد.

دانشگاه رسانه اشتوتگارت (Stuttgart Media University)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های اشتوتگارت آلمان که بر حوزه رسانه متمرکز است و در مقاطع تحصیلی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه بیش از یک قرن در زمینه آموزش تخصص دارد.

دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت (Stuttgart University of Applied Sciences)

این دانشگاه برای علاقمندان به «آموزش عملی محور» است. با این وجود، توجه به این نکته مهم است که اکثر برنامه های تحصیلی متقاضیان را ملزم به شناخت سطح معینی از زبان آلمانی می‌کند. البته ناگفته نماند که طی سالهای اخیر شاهد افزایش ارائه برخی رشته ها به زبان انگلیسی در این دانشگاه هستیم.

- چرا تحصیل در اشتوتگارت آلمان ؟

اشتوتگارت به عنوان مرکز فعالیت های اقتصادی شناخته می شود. انواع مختلفی از شرکت های پیشرو هستند که می توانند با ارائه بینش در مورد شیوه های کسب و کار و همچنین باز کردن درهای خود به سمت فرصت های شغلی و پیشرفت شغلی، دانشجویان را به خود جذب کنند.

علاوه بر این،صلاحیت و مهارت های خود را که توسط کارشناسان حرفه‌ای کسب می‌کنید، به دست خواهید آورید. با تحصیل در اشتوتگارت در یک محیط متنوع قرار خواهید گرفت و در آن می توانید چشم اندازی بین المللی درباره فرهنگ ها و مردم کشورهای مختلف کسب کنید. دانشگاه های اشتوتگارت آلمان در جایگاه بسیار خوبی در این کشور قرار دارند و دانشجویان با استفاده از امکانات و تجهیزات در سطح جهانی، به طور حتم امکان تحصیل با جدیدترین فناوری را خواهند داشت.

همچنین هزینه تحصیل در اشتوتگارت نیز یکی از دلایلی است که باعث می شود این شهر را انتخاب کنید. هزینه‌ای که برای تحصیل در یکی از دانشگاه های اشتوتگارت صرف خواهید کرد، به طور حتم بسیار پایین تر از دیگر کشورها است.  در مجموع تحصیل رایگان در آلمان ، این کشور را به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیلی جهان معرفی کرده است.

علاوه بر این، اگر از سفر لذت می برید، مطمئن باشید که اشتوتگارت گزینه انتخابی شما خواهد بود! این شهر زیبا علاوه بر تحصیلات باکیفیت و هزینه تحصیل، مکانی مناسب برای گردشگری نیز است. با حضور در جنوب غربی آلمان می‌توانید برای تعطیلات آخر هفته به کشورهایی مانند سوئیس، فرانسه یا اتریش سفر کنید. سیستم فرودگاهی و قطار اشتوتگارت به طور حتم یک امتیاز عالی برای این شهر است.

- زندگی در اشتوتگارت

زندگی در اشتوتگارت ممکن است یک ماجراجویی بسیار کوچک باشد! این شهر دوست داشتنی که با دره‌ها و تاکستان ها احاطه شده، دارای جمعیت متنوعی است که از نقاط مختلف جهان به آن سفر کرده‌اند.

فرهنگ این شهر نیز یک مزیت برای زندگی در اشتوتگارت است. می‌توانید در اشتوتگارت به تئاتر ایالتی، موزه هنری State Gallery و اپرا ایالتی بروید. همچنین جشنواره تابستانی وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به این شهر می‌کشاند.

اگر عاشق اتومبیل هستید، می‌توانند به موزه مرسدس بنز و موزه پورشه اشتوتگارت بروید، جایی که می‌توانید انواع مختلفی از وسایل نقلیه تاریخی را ببینید. اما اتومبیل ها تنها وجهه هیجان انگیز این شهر نیستند. هواداران فوتبال به احتمال زیاد  نام VFB اشتوتگارت، مشهورترین باشگاه فوتبال این شهر را شنیده‌اند.

اگرچه بیشتر شهر های صنعتی آلوده شناخته شده اند، اما اشتوتگارت فاصله زیادی با این شهرها دارد. اشتوتگارت با قرار گرفتن در نزدیکی تپه ها و دره، شهری تمیز و پاک است.

- هزینه زندگی در اشتوتگارت چقدر است؟

در مقایسه با دیگر شهرهای آلمان، زندگی در اشتوتگارت بسیار مقرون به صرفه است. با توجه به اینکه دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان شهریه کم یا شهریه پرداخت نمی کنند، یکی از بزرگترین چالش هایی که ممکن است با آن روبرو باشند، اجاره خانه دانشجویی در آلمان است.

برآورد می‌شود که هزینه‌ های ماهانه یک دانشجوی بین المللی در اشتوتگارت با اجاره خانه به ۷۶۴.۵۴ یورو می‌رسد.

- بهترین مناطق برای اجاره خانه دانشجویی در اشتوتگارت

در حالی که تعداد زیادی آپارتمان در مرکز شهر به دلیل وجود ساختمان های اداری، دانشگاه ها و ساختمان های عمومی در دسترس نیست، اما می توانید در حومه شهر مکان مناسبی را انتخاب کنید. به طور کلی، قیمت اجاره خانه دانشجویی در مراکز شهر بیشتر است و در خارج از این مراکز بسیار مقرون به صرفه‌تر است. با این وجود، قیمت گذاری‌ها به اندازه خانه یا دیگر شرایط مربوط به لوازم خانگی نیز بستگی دارد، بنابراین قیمت‌ها نمی‌توانند قطعی باشند.

*میانگین قیمت اجاره آپارتمان در اشتوتگارت آلمان

– آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۸۵۶.۱۵  یورو

– آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز ۶۷۶.۱۵  یورو

– آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱،۶۴۷،۳۹  یورو

– آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز ۱،۲۱۷.۵۰  یورو

با این حال، شما به عنوان یک دانشجو در اشتوتگارت ، فرصت های بی شماری برای صرف هزینه کمتر برای اجاره‌بها دارید. به جای اجاره آپارتمان به تنهایی، می‌توانید یک آپارتمان مشترک بگیرید یا زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی را انتخاب کنید.

 

- حمل و نقل عمومی در اشتوتگارت

آلمان به دلیل سیستم خوب حمل و نقل عمومی شناخته شده است. اشتوتگارت نیز سهم خاص خود را در قطارها و اتوبوس‌ها دارد. بنابراین، جابجا شدن در این شهر و اطراف آن بسیار ساده است و با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، نگرانی از این بابت نخواهید داشت. با اتوبوس و قطار به هر نقطه‌ای که می‌خواهید به راحتی بروید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *