20 تیر 1400

زندگی و تحصیل در آخن آلمان

با شرایط زندگی و تحصیل در آخن آلمان آشنا شوید. آخن که در مرز با بلژیک و هلند قرار دارد، غربی ترین شهر آلمان است.

کوتاه درباره آخن

این شهر از لحاظ تاریخی نقش مهمی در این کشور داشته است. این شهر در زمان قرون وسطا خانه پادشاهان به عنوان پایتخت امپراطوری روم بوده است. به هر جایی که در شهر آخن نگاه کنید، تاریخ آن توسط معماری باستانی زنده است. مرکز آخن با بناها و دیوارهای قدیمی به سبک اوایل باروک (سبک رومی و بیزانس قدیمی) به ویژه در شهر قدیمی آخن مشخص می شود. فضای  شهر با وجود کوچه ها، چشمه ها، کلیساها و موزه های تاریخی بسیار جذاب است، جایی که بهترین راه برای کشف و یادگیری درباره این شهر و تاریخچه آن است. به راحتی در میان کوچه و خیابان های آخن قدم بزنید و از فضای تاریخی آن لذت ببرید.

در خلال بمبگذاری های جنگ جهانی دوم، آخن یک ویرانی تقریبا کامل را متحمل شد. اما مرمت دیوارها، دروازه ها، بناهای تاریخی و چشمه های قرون وسطایی، تاریخ خود را به طور کامل حفظ کرده است. جاذبه های گردشگردی متعدد آخن، هر ساله گردشگران بسیاری را نیز از نقاط مختلف جهان به خود جلب می‌کند.

 

موقعیت جغرافیایی شهر آخن آلمان

موقعیت جغرافیایی آن برای ارتباط با سایر شهرهای مهم اروپا ایده آل است. Avantis  یک منطقه صنعتی مرزی بین آخن و شهر هللن هلند واقع شده است که الگویی از نوع خود در اروپا محسوب می‌ شود و فعالیت های مرفه‌ای برای ساکنان آن دارد.

در سال های اخیر، آخن به شهری با تکنولوژی پیشرفته تبدیل شده است. شهری که ترکیبی از تجارت، مکانیک و مهندسی است و با وجود شرکت های چند ملیتی مانند Landscape ، مرکز تحقیقات فورد، تولید تایر  Continental AG و شرکت هایی مانند Philips  و شرکت داروسازی Grünenthal بسیار به شهرت دست یافته است.

مناظر تشکیل شده از قلمرو آتشفشانی ایفل با بلندترین قله هوهز ون (Hohes Venn)، فعالیت های تفریحی بی شماری را برای کوهنوردان و دوستداران طبیعت فراهم می کند.

 

هنر در شهر آخر آلمان

تئاتر آخن و تئاتر گرنزلند اجراهای چشمگیری را به نمایش می گذارد. هنرمندان مشهور بین المللی کارهایشان را در گالری ها و موزه های بی شمار در سراسر آخن به نمایش می گذارند. مسابقات بین المللی پرش های نمایشی، کارناوال ها، رویدادهای فرهنگی تابستانی و بازارهای کریسمس لذت بخش تعداد زیادی از بازدید کنندگان را در از سرتاسر جهان به سوی آخن جلب می کنند.

آخن از تاریخ و داستان های قدیمی خود به خوبی استفاده کرده است. این شهر میراث و سنت خود را با دقت حفظ کرده و به شکلی مناسب به طور مرتب تغییر شکل داده و آن را به روز کرده است. با  تمام این تفاسیر از این شهر زیبای اروپایی اگر به تحصیل در آلمان فکر می کنید، با زندگی و تحصیل در آخن آشنا شوید.

 

زندگی و تحصیل در آخن چگونه است؟

دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن به دلیل تحقیقات فناوری در علوم مهندسی در سطح بین المللی بسیار شناخته شده است. این دانشگاه همکاری گسترده ای با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بین المللی دارد و این امر انتخاب بسیار جذابی برای دانشجویان در سراسر جهان است. به فنی آخن نیز جوایز «دانشگاه عالی» ، یک جایزه بسیار معتبر در آلمان اهدا شده است. بیش از 44000 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. این دانشگاه دارای 9 دانشکده ، 9 مرکز تحقیقاتی مشترک و 260 موسسه است.

 

دانشگاه علوم کاربردی FH

دانشگاه علوم کاربردی FH  یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ واقع در آخن است که به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های برجسته در آلمان شناخته می شود. این دانشگاه در رشته های آموزش مهندسی کلاسیک در مکاترونیک، مهندسی ساختمان، مهندسی مکانیک و مهندسی برق دانشجو می پذیرد و همچنین 10 دانشکده دیگر را برای انتخاب رشته های متنوع فراهم آورده است.

 

دانشگاه Hochschule für Musik und Tanz

دانشگاه Hochschule für Musik und Tanz یک دانشگاه عالی هنرهای نمایشی و یکی از بزرگترین موسسات موسیقی در اروپا است. یکی از سه پردیس آن در آخن واقع شده است که با همکاری تئاتر آخن و همچنین از طریق Rheinische Opernakademie در مقطع کارشناسی ارشد تئاتر اپرا / موسیقی مشارکت می کند. این رشته دارای مدرک تخصصی در رشته های آهنگسازی، نمایش هنری، تئاتر موزیکال، سازهای ارکستر و بسیاری رشته های دیگر است.

 

هزینه تحصیل و زندگی در آخن آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آخن آلمان

این که آیا شما آخن را شهری گرانقیمت بدانید یا نه، بستگی به نوع شخصیت و نحوه مدیریت هزینه های شما دارد. اگر هزینه های خود را به درستی مدیریت کنید، با توجه به اینکه فروشگاه های زنجیره ای و تامین کننده های ارزانی در این شهر وجود دارند، به راحتی می توانید از پس هزینه زندگی در آخن بربیایید.

یک وعده غذایی برای یک نفر در رستورانی در آخن با بودجه کم حدود 8 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. اگر قصد دارید یک رستوران میان رده کاملا مناسب انتخاب کنید، برای یک وعده غذایی برای سه نفر به همراه نوشیدنی باید تا 50 یورو هزینه کنید. قیمت قهوه در آلمان حدود 2.50 یورو است.

براساس خریدهای معمول در بازارهای مواد غذایی، هزینه زیادی صرف نخواهید کرد، اگرچه پخت و پز ممکن است بیشتر وقت شما را بگیرد.

 

متوسط قیمت موادغذایی پرمصرف در آخن آلمان

– نان در حدود 2 یورو

– شیر کمتر از 1 یورو

– آب کمتر از 1 یورو

– تخم مرغ کمتر از 2 یورو

– میوه ها و سبزیجات بین 1-3 یورو

 

هزینه حمل و نقل عمومی در آخن

همچنین ماهانه برای حمل و نقل با تخفیف ویژه دانشجویان در حدود 55 یورو باید بپردازید. عضویت در یک باشگاه بدنسازی ماهانه حدود 25 یورو هزینه دارد. برای رفتن به سینما و تماشای یک فیلم بین المللی خوب در سینما، باید  8 یورو برای بلیط هزینه کنید.

اگر قصد اقامت در خوابگاه را ندارید، قیمت مسکن خصوصی بستگی به مکان دارد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 500 یورو ماهانه هزینه دارد، در حالی که خارج از مرکز آن ارزان تر و در حدود 400 یورو است.

یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 850 یورو یا 700 یورو در خارج از مرکز هزینه دارد که اگر آن را به اشتراک بگذارید، در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد. هزینه هایی مانند برق، گرمایش، آب و زباله برای آپارتمان های 85 متری کمی بیش از 200 یورو هزینه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*