13 تیر 1400

رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان (بخش دوم)

رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان بسیار متعدد هستند و می توانید از میان آنها رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

بدون شک آلمان یک مقصد ایده آل تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های برتر، اساتید فوق العاده، تحصیل رایگان، محیط امن، تنوع فرهنگی، رشته های متعدد تحصیلی، بازار کار و اقتصاد باثبات و قدرتمند آلمان هر ساله دانشجویان بسیاری را برای ادامه تحصیل به این کشور جذب می کند. اما سوال اینجاست که چقدر درباره اهمیت و رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان اطلاعات دارید؟

در این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی درباره آنها رابه شما ارائه دهیم.

 

درباره رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان بیشتر بدانید

حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی

حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی

تجربه بین المللی ورود دانش‌آموختگان اقتصاد یا علوم اجتماعی را به بازار کار آسان می کند. از طرف دیگر، تحصیل در رشته حقوق در آلمان بسیار جالب توجه است، اگر می خواهید با سیستم حقوقی آلمان کاملا آشنا شوید. این بدان معناست که شما نه تنها مورد توجه کارفرمایان آلمانی قرار خواهید داشت، بلکه تخصص شما شانس تان را در شرکت های حقوقی بین المللی در کشورهای دیگر افزایش می دهد.

امروزه، تقریبا هر بخش از مراقبت های بهداشتی تا مدیریت فرهنگی نیاز به تخصص اقتصادی دارد. تعداد مناسبي از فرصت هاي شغلی براي اقتصاددانان وجود دارد. آنها را می توان در همه جا از مدیران عملیاتی در شرکت های شهری یا بخش های منابع انسانی در شرکت های بزرگ گرفته تا در کنترل یا فروش و بازاریابی، به عنوان مشاوران مستقل و به عنوان مدیران بخش ها یا مدیران اجرایی در شرکت های متوسط پیدا کرد. رشته های تحصیلی مانند اقتصاد ورزشی، مدیریت حمل و نقل یا مدیریت در مراقبت های بهداشتی و مدیریت اجتماعی، تخصص اقتصادی را با دانش خاص صنعت ترکیب می کند و شما را برای کار در زمینه های مربوطه به صورت هدفمند آماده می کند.

چه چیزی بر افراد و جوامع تاثیر می گذارد؟ البته اقتصاد که در کنارش فرهنگ و سیاست نیز هست. برنامه های تحصیلی در علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی و سیاست شما را قادر می سازد تا مطالعه چند رشته ای را در بسیاری از رشته های مختلف انجام دهید. نقاط ارتباطی با روانشناسی و نظریه آموزشی و همچنین با اقتصاد، انسان شناسی و تاریخ وجود دارد.

 

علوم انسانی

رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان

اگر می خواهید در رشته های علوم انسانی تحصیل کنید، باید به خوبی سازمان یافته باشید، چرا که دانشگاه های آلمان به اندازه دانشجویان در کشورهای دیگر به شما در تحصیل آسان نخواهند گرفت. مهارت های خوب آلمانی پیش نیاز تحصیل در این رشته است. در طول دوره تحصیلی‌تان، بسیار مهم است که در زمینه مورد علاقه تان شروع به اخذ تخصص کنید و اولین تجربه عملی خود را به دست آورید.

اگر می خواهید در رشته علوم انسانی در آلمان تحصیل کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

– مهارت زبان آلمانی خوب

– علاقه به زبان، فرهنگ و ادبیات آلمانی

– تبحر در نوشتن و گفتار

– از خواندن لذت ببرید

– درک خوب زبان

– دانش لاتین و یونان باستان (برای رشته‌های مطالعات کلاسیک)

 

زبان شناسی و مطالعات فرهنگی

رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان

در زمینه های مربوط به پرداختن به متن و اطلاعات، زبان شناسان و فارغ التحصیلان مطالعات فرهنگی به عنوان متخصص در بخش تبلیغات و همکاری بین المللی یا بهینه سازی موتور جستجو مورد تقاضا هستند. در یک بازار کار جهانی و مبتنی بر دانش، مهارت های آنها از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. مهم است که بدانید در دانشگاه های آلمان، شما باید با ابتکار عمل خود در علوم انسانی کار کنید.

اصطلاح علوم انسانی رشته هایی را در زمینه زبانشناسی و مطالعات فرهنگی در بر می گیرد. حدود 2750 رشته علوم انسانی در دانشگاه های آلمان موجود است. وجه مشترک همه آنها این است که آنها با توجه به زبان ها، ادبیات، فلسفه و تاریخ با بازده فرهنگی انسان سروکار دارند. یک تمایز اولیه بین زبانشناسی عمومی و کاربردی یا زبان های منفرد مانند انگلیسی وجود دارد. این گروه موضوعی همچنین شامل رشته های علوم کتابخانه ای، مردم شناسی، روزنامه نگاری و تاریخ و همچنین آموزش زبان خارجی مانند آلمانی به عنوان یک زبان خارجی (GFL ، Deutsch als Fremdsprache DaF) است.

 

هنر و موسیقی

رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان

گرچه ورود به آن دشوار است، اما آموزش در این رشته ها به خوبی انجام می‌گیرد. پذیرش در کالج هنری یا موسیقی آلمان به استعداد و انگیزه هنری شما بستگی دارد. تحصیل موسیقی در آلمان بین دانشجویان سراسر جهان بسیار محبوب است – حدود یک چهارم دانشجویان 24 کالج موسیقی دولتی از خارج از کشور می آیند.

توسعه سبک هنری به هدف هر کسی که علاقه مند به تحصیل در هنر یا موسیقی است، بستگی دارد. کسانی که هنرهای تجسمی یا طراحی می خوانند در سازماندهی مطالعات خود از آزادی زیادی برخوردار هستند. برخی از موسسات آموزش عالی در آلمان رویکردی کاملا باز دارند، به این ترتیب شما به عنوان دانشجوی سال اول می توانید خلاقیت خود را به صورت عملی ادامه دهید، بدون اینکه بلافاصله در مورد یک رشته خاص تصمیم بگیرید. دیگر دوره های تخصصی مدرکی را ارائه می دهند که از همان ابتدا روی نقاشی، عکاسی یا طراحی گرافیک متمرکز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*