9 مرداد 1400

دلایل تحصیل در سوئیس کدامند؟

دلایل تحصیل در سوئیس را بخوانید تا بدانید چرا آموزش در دانشگاه های این کشور در میان دانشجویان از سرتاسر جهان به محبوب رسیده است.

بیشتر مردم سوئیس را به دلیل ساعت، پنیر، سیستم بانکداری خصوصی و زیبایی‌های طبیعی آن می‌شناسند. با این حال، هیچ یک از این‌ها دلیل اصلی این موضوع نیستند که نسل جوان تصمیم به ادامه تحصیل در سوئیس بگیرد. دلایل بسیار دیگری برای ادامه تحصیل در این کشور اروپای مرکزی وجود دارد. ما در این مقاله 10 دلیل برای تحصیل در سوئیس را ارائه خواهیم داد.

 

چرا تحصیل در سوئیس را انتخاب کنم؟

سوئیس یک کشور سازمان‌یافته و دارای سطح زندگی بالاست

اولین دلیل تحصیل در سوئیس ، چارچوب قانونی این کشور است. در بسیاری از کشورها از این چارچوب به عنوان یک معیار موردنظر قرار می‌گیرد. بیشتر قوانین این کشور با رفراندوم را‌ی‌گیری می‌شود، بنابراین می‌توان گفت که این قوانین واقعا خواست خود مردم هستند.هزینه زندگی در سوئیس ارزان نیست، اما سطح زندگی در شهرهایی مانند زوریخ، ژنو یا برن نیز بالاست که به خودی خود دلیل خوبی برای انتخاب یک شخص است تا به این کشور نقل مکان کند.

 

سوئیس کشوری چندفرهنگی با چندین زبان رسمی است

یکی دیگر از دلایل انتخاب تحصیل در سوئیس چند فرهنگ و چند زبانه بودن آن است. بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های چند ملیتی در سوئیس قرار دارند. همچنین دانشگاه های سوئیس هر ساله دانشجویان خارجی زیادی را پذیرش می‌کنند.

سوئیس یک نقطه شروع عالی برای کشف اروپا است. به لطف فرودگاه های بین المللی در بازل، ژنو، زوریخ و سیستم ریلی فوق العاده کارآمد این کشور، شهرهایی مانند پاریس، رم، وین یا برلین تنها چند ساعت با سوئیس فاصله دارند.

 

سوئیس سیستم آموزشی فوق‌العاده‌ای دارد

سیستم آموزشی سوئیس را می توان یکی دیگر از دیگر 10 دلیل برای تحصیل در سوئیس دانست. تمام دانشگاه های سوئیس در زمینه آموزش و تحقیق برتری دارند و در نتیجه در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته‌اند. دانشگاه های سوئیس در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و حدود 50 درصد از دانشجویان در سوئیس می‌توانند مدعی حضور در یکی از موسسات برتر باشند.

مطالعات دانشگاهی در 10 دانشگاه کانتون (Cantonal Universities) و دو انستیتوی فناوری فدرال برگزار می‌شود. 7 دانشگاه عمومی و 2 دانشگاه خصوصی علوم کاربردی نیز در سوئیس وجود دارند که گرایشات حرفه‌ای متمرکز هستند.

 

هزینه تحصیل در سوئیس خیلی بالا نیست

دانشگاه های دولتی سوئیس تحصیلات عالی دانشگاهی را ارائه می‌دهند که در هر نقطه از جهان بسیار قابل توجه است. این دانشگاه‌ها نه تنها قیمت های مناسب برای سوئیسی ها دارند، بلکه برای خارجی ها نیز مقرون به صرفه است. در هر حال کیفیت دانشگاه های سوئیس یکی از مهمترین دلایل تحصیل در سوئیس است.

 

سوئیس به دلیل نوآوری در جهان مشهور است

سوئیس با توجه به استانداردهای بالای تحصیلی دانشگاه های خود، کشوری نوآور و همچنین رقابتی است. دانشمندان سوئیسی در سراسر جهان از اعتبار زیادی برخوردار هستند. سوئیس میزبان بسیاری از موسسات معتبر مانند مؤسسه CERN (سرن یا سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای، بزرگ‌ترین آزمایشگاه فیزیک ذره‌ای جهان است) واقع در ژنو است. بخش خصوصی در کشور سوئیس سرمایه‌گذاری‌های تحقیقات زیادی را در زمینه به ویژه در بخش‌های داروسازی ، شیمی و مهندسی انجام می‌دهد.

 

آلپ همیشه زیبا

رشته کوه های آلپ در هشت کشور مختلف، واقعا به چشم می‌خورند. تحصیل در سوئیس بدون سفر به آلپ کامل نخواهد شد. نه تنها می‌توانید پیست‌های اسکی درجه یک و دیگر ورزش‌های زمستانی را تجربه کنید، بلکه می‌توانید در یکی از بخش های اصلی هویت ملی سوئیس نیز غوطه‌ور شوید. به لطف هنرهای عامیان، موسیقی  آلپ هورن و آواز yodel برای درک چگونگی تاثیرگذاری آلپ سوئیس بر فرهنگ این کشور در سطح گسترده، ضروری هستند.

 

شهرهایی با کلاس در سطح جهانی

اگر شانس خود را در تفریحات و ورزش در سوئیس امتحان کردید، اما آنها چیزی نیستند که می‌خواستید، جای نگرانی نیست! در سوئیس برخی از زیباترین و پیشرفته‌ترین مراکز شهری جهان وجود دارند. در خیابانهای دیدنی شهر قدیمی زوریخ قدم بزنید یا از دفتر مرکزی سازمان ملل متحد در کاخ ملل ژنو دیدن کنید. شما بدون توجه به اینکه در کدام شهر تصمیم دارید بمانید، عاشق آن خواهید شد. یکی از دلایل تحصیل در سوئیس سطح بالای کیفیت زندگی در شهرهای آن است.

 

ارتباطات بین‌المللی ، از دلایل تحصیل در سوئیس

براساس آمار تحصیل در سوئیس، تقریبا 25 درصد از جمعیت دانشجویی این کشور را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند. این خبر بسیار خوبی برای دانشجویی است که به تازگی وارد سوئیس شده‌اند، چراکه می‌توانند با دیگر دانشجویان بین‌المللی سریعترین راه برای دوستی و رشد درهر دو بخش اجتماعی و حرفه‌ای را بیاموزند.

این همچنین یک روش عالی برای آشنایی با آداب و رسوم، سنت‌ها و حتی یادگیری یک زبان جدید است.

 

سوئیس یک کشور کاملا امن است

یکی از مهمترین دلایل تحصیل در سوئیس ، امنیت زیاد این کشور است. به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان دانشجویان هیچ نگرانی درباره امنیت در هنگام تحصیل در سوئیس نخواهند داشت. جرم خشونت آمیز تقریبا در این کشور وجود ندارد و خطر جرائم خرد در مقایسه با دیگر کشورها بسیار کم است. بنابراین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی به زندگی و تحصیل در این کشور بپردازند.

 

ورزش های ماجراجویانه

اگر عاشق ورزش هستید، سوئیس بهترین مکان برای شماست و اگر هم نیستید، ممکن است عاشق ورزش شوید! بسیاری از دانشجویان بین المللی مطرح می‌کنند که یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه‌شان در حالی که در سوئیس زندگی و تحصیل می‌کنند، لذت بردن از ورزش‌های ماجراجویانه است. حتی اگر در یکی از شهرهای سوئیس زندگی می‌کنید، فرصت پیاده‌روی، اسکی یا دوچرخه‌سواری را از دست ندهید. اگر آماده هستید که خود را به سطح بعدی برسانید، پس مهارت‌های‌تان را در کوه نوردی، پیاده‌روی، یخچال‌های طبیعی و یا قایق سواری امتحان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*