14 تیر 1400

درباره بیمه درمانی دانشجویی در آلمان بیشتر بدانید

بیمه درمانی دانشجویی در آلمان از اهمیت زیادی نه تنها در موقعیت های درمانی بلکه برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان برخوردار است.

براساس قوانین آلمان، هر فردی و حتی دانشجویان بین المللی باید بیمه درمانی داشته باشند. در حالی که دانشجویان که در دانشگاه ثبت نام می کنند واجد شرایط دریافت بیمه درمانی عمومی آلمان هستند، دانشجویانی که برای دوره های آمادگی یا دوره های زبان به این کشور سفر می کنند یا بالای 30سال هستند، باید بیمه درمانی خصوصی تهیه کنند. در این مقاله درباره بیمه درمانی دانشجویی در آلمان ، شرایط، الزامات برای ویزای دانشجویی، هزینه ها و چگونگ انتخاب یک بیمه درمانی که مقرون به صرفه باشد و بسیاری از موارد را پوشش دهد، بیشتر بدانید.

 

انواع بیمه درمانی دانشجویی آلمان برای دانشجویان بین المللی

دو  نوع بیمه دانشجویی در آلمان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؛ بیمه عمومی و بیمه خصوصی. اگر یک دانشجوی زیر 30 سال هستند که برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر کرده اید، می توانید بیمه درمانی عمومی این کشور را تهیه کنید. دانشجویان بالای 30 سال، دوره های زبان و همچنین دوره های آمادگی، دانشجویان دکترا و دانشمندان میهمان در این کشور باید از بیمه درمانی خصوصی آلمان استفاده کنند.

فقط دانشجویان بین المللی که از کشورهای اروپایی مانند سوئیس، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، ترکیه و غیره به این کشور آمده اند، می توانند از بیمه درمانی کشور خودشان نیز در آلمان استفاده کنند. همانطور که گفتیم تمام دانشجویان بین المللی به جز کسانی که پیش از این گفتیم می توانند از بیمه دنشجویی عمومی در آلمان استفاده کنند. اخذ ویزای دانشجویی آلمان بدون بیمه دانشجویی چه عمومی و چه خصوصی امکانپذیر نیست.

 

کدام دانشجوها برای دریافت بیمه درمانی عمومی آلمان واجد شرایط نیستند؟

– دانشجویانی بیمه درمانی آنها در کشور خودشان توسط آلمان به رسمیت شناخته می شود.

– دانشجویانی که بالای 30 سال هستند.

– دانشجویانی که به عنوان فریلنسر یا خوداشتغال کار می کنند.

– دانشجویانی که در رشته های تحصیلی دانشگاه های آلمان ثبت نکرده اند. (مانند دانشجویان دوره های آمادگی و دوره های زبان)

– فارغ التحصیلان و محققان (بدون قرارداد استخدام)

 

اگر واجد شرایط بیمه درمانی دانشجویی آلمان نیستید ، تکلیف چیست؟

خب اگر در هر یک از گروه هایی که در بالا اشاره شد، قرار دارید، باید بیمه درمانی خصوصی آلمان را تهیه کنید. مثلا یکی از بیمه هایی که دانشجویان بین المللی در آلمان می توانند تهیه کنند، طرح EDUCARE24 است که توسط DR-WALTER شرکت بیمه آلمانی ارائه شده است.

از مزایای تهیه این بیمه درمانی دانشجویی در آلمان عبارتند از:

– تمام الزامات ویزای دانشجویی آلمان را دارد.

– در تمام کنسولگری ها و سفارتخانه های آلمان قابل قبول است.

– مستقل از وضعیت دانشجو

– بیمه درمانی بدون مالیات

– خرید آسان و دسترسی آنلاین و همچنین دریافت گواهی درمان

این بیمه درمانی مختص تمام دانشجویان، به ویژه دانشجویان زبان، دانشجویان خارجی دانشمندان و دکترا، کارورزان و غیره است. توجه داشته باشید که بیمه درمانی یک مدرک ضروری برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان و همچنین ثبت نام در دانشگاه های آلمان است.

 

هزینه بیمه درمانی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

دانش آموزان زیر 30 سال نیازی نیست که 7.3  درصد کمک های امنیت اجتماعی بیمه مراقبت های درمانی را بپردازند، در عوض آنها باید ماهانه مبلغ حدود 105 یورو (دانشجویان زیر 23 سال) یا 106 یورو (دانش آموزان بین 23 تا 30 سال) برای مراقبت های طولانی مدت است که هم بیمه درمانی پایه و هم مراقبت های پرستاری را شامل می شود.

 

هزینه بیمه درمانی عمومی آلمان برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

بسیاری از دانشجویانی که برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر می کند، نگران این هستند که بیمه درمانی عمومی دانشجیی چقدر برای آنها هزینه دارد. خبر خوب این است که دانشجویان بین المللی تخفیف دانشجویی شامل هر دو گروه – ماهانه مبلغ 105 یورو (دانشجویان زیر 23 سال) یا 106 یورو (دانش آموزان بین 23 تا 30 سال) – می شود.

 

چگونه بیمه درمانی قانون در آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی دریافت کنیم؟

دانشجویان بین المللی در آلمان باید پیش از سفر به آلمان ، اقدامات لازم را برای بیمه درمانی دانشجویی انجام دهند. پیشنهاد می شود برای اینکه بتوانید تخفیف بیمه دانشجویی آلمان را از دست ندهید مثلا از طریق TK اقدام کنید. TK یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین ارائه دهنده های بیمه در آلمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*