13 شهریور 1400

جوان ترین دانشگاه های آلمان

جوان ترین دانشگاه های آلمان کدامند؟ دانشگاه‌هایی که در آلمان پس از جنگ جهانی دوم تاسیس شدند، در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

جوان ترین دانشگاه های آلمان کدامند؟

دانشگاه Ulm   

جای تعجب نیست که این دانشگاه که در شهر محل تولد انشتین قرار دارد، یک مکان ایده آل برای تحصیل در آلمان است. این دانشگاه در سال 1967 تاسیس شد و در میان 8 دانشگاه برتر و جوان جهان قرار دارد. بخشی از دلیل شهرت این دانشگاه به این دلیل است که این دانشگاه به طور قابل توجهی در شاخص هایی مانند تحقیقات، فضای دانشگاهی و درآمد صنعتی امتیازات بالایی کسب کرده است. دانشگاه Ulm  آلمان روی رشته های علوم طبیعی و پزشکی تمرکز دارد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه همکاری نزدیکی با شرکت های بزرگی مانند بی ام و، دایملر یا کانتیننتال دارند.

 

موسسه فنی کارلسروهه آلمان

یکی دیگر از دانشگاه های ایالت بادن – وورتمبرگ در آلمان، موسسه فنی کارلسروهه است. این دانشگاه که به طور مخفف با نام KIT شناخته می‌شود، در میان جوان ترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه در سال 2009 و پس از ادغام دو دانشگاه کارلسروهه و مرکز تحقیقاتی کارلسروهه تاسیس شد. با این وجود، ریشه این دانشگاه به سال 1825بازمی گردد. بنابراین ممکن است نسبت به دانشگاه های دیگر موجود در این فهرست قدیمی به نظر برسد. کارل بنز، طراح موتور آلمانی و مهندس خودرو در دانشگاه کارلسروهه آموزش دیده است. کارلسروهه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در آلمان به شمار می رود.

 

دانشگاه دویسبورگ اسن

در فهرست جوان ترین دانشگاه های آلمان نام دانشگاه دویسبورگ – اسن نیز مشاهده می شود. این دانشگاه نیز در سال 2003 از ادغام دو دانشگاه دیگر ایجاد شد. دانشگاه دویسبورگ – اسن یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان با بیش از 40 هزار دانشجو است. 12 درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند.

 

دانشگاه بیله فلد آلمان

باور این مسئله سخت است! شهری که تقریبا وجود ندارد اما یکی از بهترین دانشگاه های آلمان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه بیله فلد آلمان در سال 1969 تاسیس شد. این موسسه به عنوان یک مرکز تحقیقاتی برجسته در نظر گرفته می شود. برجسته ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه آلمانی شامل ریاضیات، مهندسی و رشته های مرتبط با تکنولوژی است.

 

دانشگاه بایرویت

دانشگاه بایرویت آلمان در سال 1975 تاسیس شد. این دانشگاه نسبت به چشم انداز بین المللی خود متعهد است. یکی از چهار محقق دکترای این دانشگاه غیرآلمانی هستند و فضای بین المللی به این دانشگاه کمک کرده تا دانشجویان خارجی به خوبی در فضای فرهنگی و زندگی در آلمان ادغام شوند.

 

دانشگاه برمن

این دانشگاه که در سال 1971 تاسیس شد نیز در فهرست جوان ترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. این دانشگاه رشته های متنوعی از مهندسی گرفته تا علوم انسانی ارائه می دهد. تحقیقات گسترده ای در این دانشگاه انجام می شود. این تحقیقات به ویژه در حوزه تغییرات آب و هوا، علوم مواد و درک و ارتباطات، علوم اجتماعی، علوم بهداشتی و لجستیک برجسته است. دانشگاه برمن رتبه 41 جوان ترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه فنی دورتموند

ریشه این دانشگاه به سال 1968 باز می گردد. این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های دولتی آلمان است. این دانشگاه در زمان افول زغال و صنعت فولاد در این کشور تاسیس شد و ظهور آن با تغییر بخش اقتصادی از صنایع سنگین به سمت تکنولوژی همراه بود. امروزه دانشگاه فنی دورتموند به دلیل ارائه رشته هایی مانند فیزیک، مهندسی برق، شیمی و اقتصاد شناخته می شود.

 

دانشگاه کایزرسلاتن

این دانشگاه مبتنی بر تحقیق در سال 1970 تاسیس شد. جالب است بدانید که دانشگاه کایزرسلاتن تنها دانشگاه علوم طبیعی و فناوری در ایالت راینلاند – فالتس است. تمرکز اصلی این دانشگاه روی بخش های الکتروتکنولوژی، برق و علوم مهندسی و علوم کامپیوتر است. این دانشگاه نیز در فهرست جوان ترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل دانشجویان بین المللی قرار دارد.

 

دانشگاه پادابورن

یک دانشگاه جوان دیگر برای تحصیل در آلمان دانشگاه پادابورن است. این دانشگاه بین سال های 1614 و 1819 وجود داشته است. اما دانشگاه مدرن امروزی آن در سال 1972 تاسیس شد. دانشکده علوم فرهنگی این دانشگاه بزرگترین دانشکده آن است. در این دانشکده رشته های مختلف الهیات و زبانشناسی و غیره ارائه می شود. موسسه Heinz Nixdorf یکی از بزرگترین کامپیوترهای جهان را در خود جای داده است.

 

دانشگاه زیگن آلمان

تاریخ این دانشگاه به سال 1972 بازمی گردد. این دانشگاه که در ایالت نورت راین – وستفالیا قرار دارد، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در آلمان است. از برجسته ترین دانشجویان این دانشگاه می توان به ولفگانگ دهن، مدیرعامل بخش انرژی زمینس اشاره کرد. همچنین پیتر هوسینگ بوکس باز المپیکی و اووه بول، فیلمساز کانادایی – آلمانی، از دیگر دانشجویان برجسته دانشگاه زیگن آلمان بوده اند. جالب است بدانید که شهر زیگن خانه کوچکترین موزه جهان با نام Beatles memorabilia  است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*