14 تیر 1400

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های آلمان

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک چه دانشگاه‌هایی هستند؟ فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در مقابل دانشجویان رشته مهندسی مکانیک وجود دارد.

فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در مقابل دانشجویان رشته مهندسی مکانیک وجود دارد. مهندسی مکانیک همچنین به عنوان شاخه‌ای شناخته می‌شود که فیزیک مهندسی، ریاضیات و علوم مواد را در طراحی و نگهداری سیستم‌های مکانیکی مورد استفاده قرار می‌دهد. دانشگاه های آلمان مزایای بی‌شماری را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. با وجود دانشگاه هایی که تحصیلات و تخصص در سطح جهانی را به دانشجویان ارائه می‌دهند، آلمان به یک مقصد تحیلی ایده‌آل بین المللی برای دانشجویان تبدیل شده است. تحصیل در دانشگاه های آلمان در رشته های مختلف و در برترین دانشگاه ها با بهترین امکانات امکان‌پذیر است.

دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در رشته مهندسی مکانیک در آلمان با بهترین شرایط امکان تحصیلات خود را ادامه می‌دهند. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در آلمان را دارید، در ادامه فهرستی از 5 دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را مطالعه کنید.

 

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک

دانشگاه فنی آخن (RWTH Aachen University)

دانشگاه فنی آخن یک دانشگاه بزرگ و بسیار مورد توجه است و دارای تخصص در بسیاری از زمینه های تحصیلی است. در ترم زمستانی سال 2019-2020 ، 45.628 دانشجو در یکی از دوره‌های این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که 11 هزار و 280 نفر آن دانشجویان بین المللی از 137 کشور جهان هستند.

دوره کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در این دانشگاه تنها به محتوای فعلی محدود نمی‌شود، بلکه بر مفاهیم اساسی که در طول زمان مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز متمرکز است. این دوره آموزش و تجربیات عملی و کاربردی را نیز ارائه می‌دهد. همچنین دانشجویان می‌توانند مهارت ها و دانش خود را در طول هفت ترم گسترش دهند. دانشگاه فنی آخن همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می‌پذیرد.

مقاطع تحصیلی ارائه شده در دانشگاه فنی آخن عبارتند از:

– مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی (Mechanical Engineering B.Sc)

– مهندسی مکانیک عمومی، مقطع کارشناسی ارشد (General Mechanical Engineering M.Sc)

 

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یکی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک است. دانشکده مهندسی مکانیک در این دانشگاه در رتبه های برتر در زمینه تحقیق و تدریس در سراسر جهان قرار دارد. دانشجویان این دانشگاه در بین کارفرمایان محبوب هستند. همچنین فضای آموزشی ایده‌آل دانشگاه فنی مونیخ در کنار فناوری‌های که دانشکده توسعه می‌دهد نوآورانه، کارآمد و پایدار است.

هدف دانشکده مهندسی مکانیک در این دانشگاه همواره «بهتر بودن، کارآمدترشدن و ایجاد فناوری پیشرفته‌تر برای انسان است. این دانشکده از سال 1868 در بالاترین سطح در رشته مهندسی قرار داشته است و آموزش در کلاس جهانی، پروژه‌های تامین مالی عمومی و همچنین همکاری های صنعتی را ارائه می دهد.

پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه فنی مونیخ ، می‌توانید آموزه‌هایتان را در زندگی واقعی به کار برید.

مقاطع تحصیلی ارائه شده در دانشگاه فنی مونیخ عبارتند از:

– مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی (Mechanical Engineering B.Sc)

– مهندسی مکانیک عمومی، مقطع کارشناسی ارشد (General Mechanical Engineering M.Sc)

 

دانشگاه اشتوتگارت (University of Stuttgart)

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه برجسته فنی در آلمان شناخته می‌شود. دانشگاه اشتوتگارت با توجه به کیفیت تحقیقاتش، آموزش مبتنی بر تحقیق را با محوریت «کیفیت و انسجام» تضمین می‌کند. ضمن تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه اشتوتگارت، دانشجویان به مبانی بی‌شماری از مهندسی و همچنین ابزارهای علمی و ریاضی مجهز خواهند شد.

دانشجویان یاد می‌گیرند که چگونه خلاق باشند و آن را به کار بگیرند، چگونه راه‌حل‌های فنی ارائه دهند و همچنین چگونه خودشان تحقیق و توسعه انجام دهند. دوره کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گزینه‌ای برای دانشجویان فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی این رشته است.دانشگاه برنامه های تحصیلات زیر را ارائه می دهد:

مقاطع تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اشتوتگارت عبارتند از:

– مهندسی مکانیک – مقطع کارشناسی- rientation for Prospective Students

– مهندسی مکانیک عمومی – مقطع کارشناسی ارشد (Joined Masters with Georgia Tech)

– مهندسی مکانیک- مقطع کارشناسی ارشد (Master of Science)

– مهندسی مکانیک / میکروتکنولوژی، فناوری دستگاه و اپتیک های فنی- مقطع کارشناسی ارشد

– مهندسی مکانیک / توسعه محصول و فناوری ساخت و ساز- مقطع کارشناسی ارشد

– مهندسی مکانیک / مواد و فناوری تولید- مقطع کارشناسی ارشد

 

موسسه فناوری کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology)

موسسه فناوری کارلسروهه دوره های مختلفی را در زمینه مهندسی مکانیک ارائه می‌دهد. یکی از این دوره‌ها به طور خاص برای دانشجویان بین المللی غیر آلمانی زبان طراحی شده است. هدف موسسه فناوری کارلسروهه این است که تا دانشجویانی را آموزش دهند که بتوانند مشکلات را شناسایی کرده و در زمینه راه‌حل‌های کارآمد ارائه دهند.

این دانشگاه به طور مداوم روی بهبود کیفیت تدریس و مطالعات کار می‌کند تا مهارت‌های لازم برای ورود دانشجویان به فضای کار را به آنها آموزش دهد. تدریس و یادگیری در این دانشگاه عمدتا دانشجومحور است و از محیط‌های مطالعه خلاق استفاده می‌کند.

مقاطع تحصیلی ارائه شده در موسسه فناوری کارلسروهه عبارتند از:

– مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی (Mechanical Engineering B.Sc)

– مهندسی مکانیک عمومی، مقطع کارشناسی ارشد (General Mechanical Engineering M.Sc)

– علوم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)

– مکاترونیک و فناوری اطلاعات (Mechatronics and Information Technology)

– مهندسی مکانیک (بین المللی) – Mechanical Engineering (International)

 

دانشگاه فنی براونشوایگ (Technical University of Braunschweig)

دوره های دانشگاه فنی براونشوایگ مبتنی بر تحقیقات دانشگاهی است و دانشجویان می‌توانند از بین تخصص‌های مختلف انتخاب کنند. آموزش پژوهش محور، شیوه‌های مبتنی بر راه‌حل و کیفیت بالای تدریس این دانشگاه را به یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک تبدیل کرده است.

همکاری در داخل دانشگاه و با دیگر دانشگاه ها، همان چیزی است که دانشگاه فنی براونشوایگ بر آن تمرکز دارد. این دانشگاه به طور مداوم با ترغیب دانشجویان به تلاش در رسیدن به اهداف و مشاغل رویایی خود، سعی کرده تا بهترین برتری کیفیت تحصیلی را در اختیار آنها قرار دهد.

در حین تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک در این دانشگاه می‌توانید از بین 7 تخصص مهندسی عمومی، انرژی و مهندسی فرآیند، مهندسی خودرو، مهندسی هوافضا، علوم مواد، مکاترونیک و فناوری تولید و سیستم یکی را انتخاب کنید.

مقاطع تحصیلی ارائه شده در دانشگاه فنی براونشوایگ عبارتند از:

– مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی (Mechanical Engineering)

– مهندسی مکانیک عمومی، مقطع کارشناسی ارشد (Mechanical Engineering)

– مکاترونیک (رشته‌ای از رشته های مهندسی مکانیک) (Mechatronics)

– علوم مواد (Materials Science)

– مهندسی صنایع / مهندسی مکانیک (کارشناسی ارشد) (Industrial Engineering / Mechanical Engineering)

– مهندسی فناوری ساخت و تولید (Production and System Technology)

– مهندسی خودرو (Automotive Engineering)

– مهندسی هوافضا (Aerospace Engineering)

– مهندسی انرژی و فرآیند / مهندسی زیست فرایند (Specialization in Mechanical Engineering)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*