16 تیر 1400

بهترین فستیوال های آلمان

درباره بهترین فستیوال های آلمان چیزی شنیده‌اید؟ به‌عنوان یک دانشجو باید درباره فرهنگ کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، بیشتر بدانید.

دانستن درباره فرهنگ و آداب و رسوم مردم یک کشور به سازگار شدن هر چه بیشتر شما کمک می کند. در این مطلب قصد داریم بهترین فستیوال های آلمان را به شما معرفی کنیم، تا در کنار تحصیل در آلمان نه تنها با فرهنگ این کشور آشنا شوید، بلکه ساعاتی لذت بخش را نیز در آن سپری کنید.

 

بهترین فستیوال های آلمان کدامند؟

کارناوال

کارناوال با نام « Fifth Season» در آلمان نیز شناخته می شود. مردم در این فستیوال لباس های رنگارنگ مخصوص می پوشند و ماسک های عجیب و غریب به صورت شان می زنند. گروه های موسیقی را در خیابان های آلمان ماهده می کنید. کارناوال در شهرهای مختلف آلمان برگزار می شود اما مرکز اصلی آن شهرهای کلن، دوسلدورف، مونتسر و ماینتز است.

 

فستیوال بین المللی فیلم برلین

بدون شک یکی از معتبرترین و مهمترین فستیوال های آلمان ، فستیوال فیلم برلین است فرش قرمز فیلم های بین المللی که هر ساله با حضور بیش از 400 فیلم از سرتاسر جهان در این شهر برگزار می شود. در این مراسم عاشقان صنعت سینما گرد هم می آیند. در کنار جشنواره های فیلم و کن، فستیوال بین المللی فیلم برلین نیز یکی از مهمترین ها در اروپاست.

 

فستیوال راین در شعله ها

این فستیوال شما را دعوت می کند تا از زیبایی های طبیعی رود راین در یک شب نورانی لذت ببرید. نورافشانی، آتش بازی خیره کننده و کشتی های بخار که چراغانی شده اند، محوطه این رود را رونش می کنند. این فستیوال هیجان انگیز در آخر هفته ها در ماه های می و سپتامبر برگزار می شود.

 

کارناوال فرهنگ ها در برلین

یکی دیگر از بهترین فستیوال های آلمان که از آن بسیار لذت خواهید برد، کارناوال فرهنگ ها در برلین است. برلین این کارناوال را در تابستان برگزار می کند. این کارناوال رنگارنگ با بیش از 1.5 میلیون نفر بازدیدکننده به یک جشنواره چندفرهنگی در پایتخت آلمان تبدیل شده است. این فستیوال 4 روزه با غذا، نوشیدنی ها، کنسرت و رژه های کارناوالی با خواننده ها، حرکات موزون، لباس های زیبا و غیره برگزار می شود. جالب است بدانید که مردم از 70 کشور مختلف در این فستیوال شرکت می کنند.

 

جشن اکتبر در باواریا

یکی از بهترین فستیوال ها در تقویم آلمان جشن اکتبر در باواریاست. هر سال در ماه های سپتامبر و اکتبر، بیش از 6 میلیون بازدیدکننده از سرتاسر جهان به مونیخ می آیند تا غذاها، موسیقی و فرهنگ باواریا را جشن بگیرند. رژه های متعدد با لباس ها زیبا، کنسرت فضای باز و همچنین تفریحات سرگرم کننده دیگر در این جشن برگزار می شود.

 

فستیوال کدو تنبل در آلمان

درست در خارج از اشتوتگارت در فصل پاییز، جشنواره بزرگترین کدو تنبل ها در آلمان برگزار می شود. بیش از 450 هزار کدوتنبل در این فستیوال به نمایش گذاشته می شود. رویدادی کم نظیر در اروپا که با مسابقه قایقرانی و همچنین غذاهایی که با کدوتنبل درست می شوند، همراه است.

 

جشنواره نور در برلین

برلین شهری زیباست و جشنواره های متعددی در آن برگزار می شود. جشنواره نور برلین در ماه اکتبر در این شهر برگزار می شود. در این جشنواره شهر با نورهای مختلف پوشیده می شود. هنر نورپردازی را در جای جای این شهر مشاهده می کنید. ساختمان های مشهور شهر با نور طراحی می شوند و جلوه خارق العاده ای به برلین همیشه زیبا می بخشند.

 

بازارهای کریسمس برلین

هرچه به آخر سال نزدیک می شویم، حال و هوای سال جدید و بازار های کریسمسی را در نقاط مختلف جهان مشاهده می کنیم. اما در این میان بازارهای کریسمس را در آلمان نیز نباید دست کم گرفت. از بهترین بازارهای کریسمس در آلمان می توان به لایپزیگ (از 28 نوامبر تا 23 دسامبر)، آخن (20 نوامبر تا 23 دسامبر)، برلین (23 نوامبر تا 27 دسامبر)، کلن (23 نوامبر تا 23 دسامبر) و غیره اشاره کرد.

در بازارهای کریسمس می توانید انواع لوازم تزئینی درخت های کریسمس سوغاتی ها، دست سازه ها و بسیاری چیزهای دیگر را پیدا کنید. شور و هیجانی که به بین مردم در این بازارها رایج است را به راحتی از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*