16 تیر 1400

بهترین زمان افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان

بهترین زمان افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان چه زمانی است؟ چراکه تایید حساب بانکی آنها در آلمان بیشتر از زمان معمول طول می‌کشد.

علاوه بر مراحل بروکراتیک که اغلب این پروسه را طولانی می کند، دلیل این امر می تواند زمانبندی درخواست شما باشد. زمان هایی هستند که بانک ها تعداد زیادی درخواست از جانب دانشجویان بین المللی برای افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان دریافت می کنند و حجم کاری آنها چندین برابر می شود. همین مسئله می تواند باعث شود که افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان (Sperrkonto) با تاخیر مواجه شود. نکته مثبت این است که دانشگاه های آلمان نیز با تعداد زیادی از درخواست ها از سوی دانشجویان مواجه هستند و نمی توانند همزمان به همه آنها رسیدگی کنند. شما می توانید از این مزیت استفاده کنید و به موقع نسبت به سایر متقاضیانی که بعدا موفق به اخذ نامه پذیرش می شوند، اقدام کنید.

چه زمانی حساب بانکی مسدود شده در آلمان افتتاح کنم؟

سه سیستم بانکداری اصلی در آلمان

بنابراین بهترین زمان برای باز کردن حساب بانکی مسدود شده در آلمان  و آغاز این پروسه زمانبر به محض این است که نامه پذیرش خود را دریافت کرده باشید. تا آن زمان شما باید تصمیم خود را بگیرید و مسیرتان را که برای باز کردن حساب مسدود شده بانکی انتخاب کنید. اینکه چه نوع حساب مسدود شده بانکی را می خواهید باز کنید و چه مدارکی نیاز است را هرچه سریعتر انتخاب کنید.  سه سیستم بانکداری اصلی وجود دارد که شامل بانک های تجاری خصوصی، بانک های پس انداز دولتی (Sparkassen and Landesbanken) و همچنین بانک های تعاونی (Genossenschaftsbanken) هستند. علاوه بر این بانک ها، می توانید انواع بانک های بین المللی، آنلاین و همچنین موبایل بانک ها را در آلمان پیدا کنید، که کاربرپسند هستند و روند بانکداری را نسبتا آسان تر کرده اند.

 

چقدر طول می کشد تا حساب بانکی مسدود شده شما در آلمان افتتاح شود؟

زمانی که طول می کشد تا حساب بانکی مسدود شده خود را در آلمان باز کنید، به ملیت، بانک مربوطه، جریان کاری سفارت آلمان در کشور شما، مدارک شما و غیره بستگی دارد. اگر همه چیز به خوبی پیش برود و همه مدارک تان کامل باشد، به طور معمول افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان یک هفته از زمانی مدارک تان را ثبت کردید، طول خواهید کشید. به عنوان مثال، اگر حساب بانکی مورد نظر خود را از طریق فینتیبا باز کنید، کمتر از 10 دقیقه در بیشتر موارد طول می کشد. به طور کلی نقص مدارک باعث طولانی شدن پروسه افتتاح حساب بانکی مسدود شده می شود.

 

حساب بانکی مسدود شده در آلمان فنیتیبا

بیشتر دانشجویان بین المللی ، حساب بانکی مسدود شده در آلمان را از طریق فنیتیبا (Fintiba) به سایر گزینه های موجود در این کشور ترجیح می دهند، چرا که استفاده از آن آسانتر است و از آنجایی که به صورت آنلاین انجام می شود وقت کمتری می گیرد. همچنین تا چند سال پیش، بانک دویچه تنها گزینه دانشجویان بین المللی برای افتتاح حساب مسدود شده در آلمان بود.

حساب بانکی مسدود شده در آلمان برای ارائه خدمت به دانشجویان خارجی و افراد متقاضی کار به عنوان اثبات منابع مالی برای اقامت در آلمان طراحی شده است. حتی اگر روش های دیگری نیز برای نشان دادن وضعیت مالی فرد وجود دارد، این حساب تقریبا در بین دانشجویان بین المللی متداول است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*