3 مهر 1400

بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در آلمان

با بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در آلمان آشنا شوید. مهندسی صنایع یکی از زیرشاخه‌‌های رشته مهندسی است که دانشگاه‌های برتری در این کشور دارد.

کوتاه درباره رشته مهندسی صنایع در آلمان

تحصیل در آلمان در رشته صنایع می تواند یک گزینه ایده آل برای دانشجویان بین المللی باشد. مهندسان صنایع برای مدیریت فرآیند های تولید صنعتی وظیفه طراحی، توسعه، آزمایش و ارزیابی سیستم‌ های یکپارچه را بر عهده دارند. آنها همچنین مسئولیت کنترل کیفیت و موجودی، تدارکات، جریان مواد، تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و موارد دیگر را نیز بر عهده می‌گیرند.

این رشته در واقع نسبت به دیگر رشته‌ های مهندسی، کمتر فنی است. چراکه بیشتر به فرآیندها و بهبود آنها می‌پردازد. به عنوان یک مهندس صنایع، این امکان را دارید که از مشاغل مختلفی بهره‌مند شوید.در این مطلب قصد داریم فهرستی از 5 دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع را معرفی کنیم.

آلمان دارای یک سیستم آموزشی باکیفیت و مورد توجه است. برخی از دانشگاه های آلمان  در بالاترین رتبه  های دانشگاه های جهان قرار دارند. به همین دلیل است که دانشجویان بین المللی زیادی برای دسترسی به تحصیلات رایگان، لذت بردن از تجربه منحصر به فرد زندگی در این کشور و بسیاری موارد دیگر اقدام به اخذ پذیرش ازدانشگاه های آلمان می‌کنند.

می‌توانید در دانشگاه های متعددی در آلمان در رشته مدرک مهندسی صنایع ثبت نام کنید. اما ما بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در آلمان را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در آلمان کدامند؟

دانشگاه فنی کلاوستال (Technical University of Claustha)

دانشگاه فنی کلاوستال یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی است. یک دانشگاه دولتی کوچک واقع در کلوزال – زلرفلد، ایالت نیدرزاکسن، آلمان است. مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی در این دانشگاه یکی از انواع کامل و باکیفیت آن است. دانشگاه فنی کلاوستال آلمان یک دانشگاه بسیار مورد توجه در این کشور است. این دانشگاه محیط آموزشی و یادگیری برجست های ارائه می‌دهد و مدرک معتبری دارد.

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این دانشگاه با هدف آموزش مهندسین صنعتی ارائه می‌شود. به این ترتیب آنها می‌توانند در زمینه‌ های فناوری و مشاغل، راه‌حل جدی اندیشیده و راهکارهایی را ارائه دهند. کارشناسی ارشد متمرکز بر آموزش دانشجویان است تا برای هر مشکل حرفه ای راهکارهای خلاقانه پیدا کنند.

 

دانشگاه فنی ایلمناو (Technical University Ilmenau)

اگر به دنبال بهترین دانشگاه های مهندسی صنایع در آلمان هستید، این دانشگاه به دلیل تدریس فوق‌العاده و موفقیت حرفه‌ای شناخته می‌شود. شما به عنوان دانشجوی دانشگاه فنی ایلمناو، مهارت های مورد نیاز خود را در زمینه مهندسی صنایع کسب و شغل رویایی خود را دنبال خواهید کرد. این دانشگاه است که بهترین چشم‌اندازها را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. با ارائه تدریس با کیفیت، تجربه کارآمد که همه اینها در یک فضای تحصیلی فوق‌العاده ارائه می‌شود. بنابراین شما می‌توانید یک تجربه منحصر به فرد دانشجویی را در یک جامعه متنوع و همفکر تجربه کنید.

این دانشگاه با رشته‌ های مهندسی شناخته می‌شود. اما نه تنها در طول دوره های مهندسی، بلکه دانشجویان را در توسعه مهارت و دانش خود حمایت و ترغیب می‌کنند. هدف این است دانشجویان در کارهایی که انجام می‌دهند خوب عمل کنند. همچنین در بازار کار برتر باشند و با مهارت‌هایی که در دانشگاه می‌آموزند فرصت شغلی را برای خودشان ایجاد کنند. دانشگاه فنی ایلمناو در سال 1894 تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه نسبتا كوچك است كه برخی از بهترین شرایط تحصیل را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

 

دانشگاه فنی برونشوویگ (Technical University of Braunschweig)

تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان و در دانشگاه فنی برونشوویگ یکی دیگر از بهترین گزینه های شماست. دانشجوی مهندسی صنایع بودن در دانشگاه فنی برونشوویگ به این معناست که شما می‌توانید هم فناوری و هم تجارت را برای ایجاد یک تصویر بزرگتر کامل ترکیب کنید. این به شما بستگی دارد که آیا می‌خواهید بیشتر به موضوعات فنی یا اقتصادی توجه کنید. با این حال، در ترم اول شما موضوعات مرتبط با مهندسی برق و اقتصاد را خواهید داشت، به روش‌هایی فکر خواهید کرد که بتوانید وظایف را به صورت کارآمد حل کنید و با روش‌ های مختلف تفکر، رویکرد های مختلف و زبان‌ های فنی آشنا شوید.

با استفاده از مشخصات میان‌رشت های برنامه‌هایی که این دانشگاه در زمینه مهندسی صنایع ارائه می‌دهد، مهارت‌ های تفکر را در این دانشگاه به دست خواهید آورد. شما همچنین روی مهارت‌ های تکنیکی، مدیریت پروژه، کار تیمی و همکاری و غیره تمرکز خواهید کرد. دانشگاه فنی برونشوویگ مدارک زیر را ارائه می‌دهد:

– مهندسی برق مهندسی صنایع (کارشناسی)

– مهندسی برق مهندسی صنایع (کارشناسی ارشد)

– مهندسی مکانیک مهندسی صنایع (کارشناسی)

– مهندسی مکانیک مهندسی صنایع (کارشناسی ارشد)

 

موسسه فنی کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology)

موسسه فنی کارلسروهه بدون شک یکی از بهترین دانشگاه های دولتی آلمان است. اگر می‌خواهید مدرکی را کسب کنید که از نظر اقتصادی و فنی واجد شرایط باشد، می‌توانید در موسسه فناوری کارلسروهه، تحصیل در رشته مهندسی صنایع را انتخاب کنید. تجهیز دانشجویان به دنیای دیجیتالی امروزی بسیار مورد نیاز است و اهمیت تصمیم‌گیری‌ های مبتنی بر داده‌ های فکر شده در آلمان روز به روز افزایش می‌‌یابد.

ضمن تحصیل در رشته مهندسی صنایع در  موسسه فناوری کارلسروهه می‌‌توانید محتوای دوره خود را انتخاب کنید. این بدان معنی است که متعهد به گذراندن یک موضوع فنی نیستید. دوره‌ های الزامی در برنامه ابتدایی در KIT به دانشجویان کلیاتی را درباره موضوع ارائه می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید مطالب درسی را در موضوعات فنی و اقتصادی در بخش تخصصی انتخاب کنید.

 

دانشگاه دویسبورگ – اسن آلمان (University of Duisburg-Essen)

دانشگاه دویسبورگ – اسن از دیگر گزینه های شما برای تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان است. گرچه یکی از جوان‌ترین دانشگاه های آلمان محسوب می‌شود، اما به دلیل ارائه مدارک مهندسی و آموزش باکیفیت بالا شناخته شده است. پس از اتمام دوره کارشناسی خود در رشته مهندسی صنایع در این دانشگاه، به مهارت ‌هایی در زمینه اقتصاد و مهندسی نیز خواهید رسید و در هر دو زمینه دانش کاملی کسب خواهید کرد. این رشته گزینه‌ های زیاد تخصصی دارد و به دانشجویان کمک می‌کند مهارت‌ های حل مسئله را هنگام برخورد همزمان با مسائل فنی و اقتصادی به دست آورند.

می توانید در این دانشگاه در یکی از رشته های زیر تحصیل کنید:

– انرژی و اقتصاد

– مهندسی مکانیک و اقتصاد با تخصص‌ های قابل انتخاب

– فناوری اطلاعات و اقتصاد

ضمن ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشجویان این فرصت را پیدا می‌کنند که در دوره‌ های بین رشته ای شرکت کنند. برنامه‌ های رشته مهندسی صنایع در این دانشگاه عبارتند از:

– مهندسی صنایع، لیسانس علوم (کارشناسی ارشد)

– مهندسی صنایع، کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*