19 تیر 1400

بهترین دانشگاه های دولتی آلمان

بهترین دانشگاه های دولتی آلمان را براساس رنکینگ جهانی دانشگاه ها براساس اطلاعات Times Higher Education پیدا کنید.

به فکر تحصیل در آلمان هستید؟ بهترین دانشگاه های دولتی آلمان آلمان بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education’s World University 2021 شامل موسسات معتبر قدیمی در کنار دانشگاه های فنی جوان تر است.

اگر می خواهید بدانید کدام بهترین دانشگاه های آلمان کدام هستند، ادامه این مطلب را بخوانید.

 

دانشگاه های برتر دولتی آلمان کدام هستند ؟

دانشگاه های برتر آلمان در سراسر کشور پراکنده هستند و گزینه هایی برای تحصیل در مونیخ ، برلین و 40 شهر دیگر وجود دارد.

در مجموع، 48 دانشگاه در آلمان از بهترین دانشگاه های جهان به حساب می آیند. از دانشگاه LMU  مونیخ که برترین دانشگاه آلمان است گرفته تا دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه برتر در برلین (Charité Universitätsmedizin Berlin) همگی نام بهترین ها را با خود حمل می کنند.

بیش از 500 رشته (در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد) در بهترین دانشگاه های دولتی آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی آلمان و کسب مدرک معتبر، آینده شغلی شما را می سازد. رشته مورد علاقه خود را پیدا کنید و با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ، آینده ای متفاوت را برای خود رقم بزنید.

 

5 دانشگاه برتر دولتی در آلمان

1- دانشگاهLMU  مونیخ

با داشتن دومین جمعیت دانشجویی در آلمان ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را جذب می کند. حدود 13 درصد کل دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند.

دانشگاهLMU  مونیخ در سال 1472 تاسیس شد و در حال حاضر یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است. از این دانشگاه 42 برنده نوبل معرفی شده است که از جمله دانشمندان مشهوری مانند اتو هان، ماکس پلانک و ورنر هایزنبرگ را می توان نام برد.

از اواخر قرن هجدهم این دانشگاه تمرکز زیادی بر علوم طبیعی داشته است و از اواسط قرن نوزدهم در دانشگاهLMU  مونیخ تحقیقات، اکتشافات و نوآوری های برجسته جهانی به اجرا درآمده است.

 

2-  دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در قرن نوزدهم تاسیس شد و تنها دانشگاه دولتی آلمان است که به علم و فناوری اختصاص یافته است. این دانشگاه در ابتدا بر مهندسی متمرکز بود، اما در طول سال ها گسترش یافته است و شامل علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، تولید مواد غذایی و فناوری غذایی و پزشکی است. بسیاری از تخصص های مهندسی و فناوری اطلاعات در سه بخش ارائه می شود.

از سال 1927، 17 جایزه نوبل در رشته های فیزیک، شیمی و پزشکی به دانشگاهیان وابسته به دانشگاه فنی مونیخ اعطا شده است و همین مسئله دانشگاه فنی مونیخ را در فهرست بهترین دانشگاه های آلمان قرار داده است. در سال 2001 ، TUM  یک دانشگاه تابعه در سنگاپور با نام TUM  آسیا را تاسیس کرد و به دانشجویان بین المللی در آسیا آموزش ارائه می دهد.

 

3- دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ که در سال 1386 تاسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه در آلمان است. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دولتی آلمان ، این دانشگاه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در 160 رشته تحصیلی ارائه می دهد. دانشگاهیان در هایدلبرگ مسئولیت تاسیس زیرشاخه هایی از جمله ژنتیک روانپزشکی، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیط را بر عهده داشته اند. نزدیک به 20 درصد اعضای دانشجویی بین المللی هستند و 130 کشور را نمایندگی می کنند. بیش از یک سوم دانشجویان دکترا بین المللی هستند.

این دانشگاه به ویژه برای تحقیقات نوآورانه و مشارکت های فکری خود در طیف وسیعی از موضوعات برتر است. حدود 27 برنده جایزه نوبل با دانشگاه هایدلبرگ ارتباط داشته اند که 9 نفر از آنها در حالی که در آن دوره در دانشگاه بودند جایزه را دریافت کردند.

بسیاری از سیاستمداران، فیلسوفان و دانشمندان با نفوذ فارغ التحصیلان دانشگاه یا وابسته دانشگاه هستند. هایدلبرگ به عنوان خانه رمانتیسم آلمان شناخته می شود و شهر قدیمی و قلعه آن از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری در آلمان هستند.

 

4- دانشگاه شاریته برلین

بدون شک دانشگاه پزشکی شاریته برلین که یکی از بزرگترین بیمارستان های دانشگاهی در اروپا است، یکی از بهترین دانشگاه های دولتی آلمان نیز هست. ریشه این دانشگاه به سال 1710 زمانی که بیمارستان برای مبارزه با طاعون در پروس شرقی ساخته شد، بازمی گردد. در سال 2003 با موسسات پزشکی دیگر در آلمان ادغام شد و نام فعلی خود را گرفت.

بسیاری از دانشمندان و پزشکان مشهور در این دانشگاه کار یا تحصیل کرده اند که از میان آنها می توان کارل ورنیکه عصب شناس، کارل لئونارد روانپزشک و راحل هیرش، اولین استاد زن پزشکی در پروس را نام برد.  بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل آلمان در پزشکی و فیزیولوژی در این دانشگاه تحصیل کرده یا کار کرده اند.

 

5- دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن به دلیل ارائه رشته های علوم انسانی، علوم طبیعی و الهیات مشهور است. این دانشگاه در توبینگن ، یکی از شهرهای دانشگاهی آلمان در بادن – وورتمبرگ واقع شده است که به دلیل سفرهای قایقی و معماری زیبای شهر قدیمی خود مشهور است.

این دانشگاه با بیش از 150 موسسه بین المللی در 62 کشور ارتباط نزدیک دارد. برخی از آنها شامل دانشگاه میشیگان، دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل و دانشگاه سنت اندروز است. همین مسئله این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا به مدت یک سال در خارج از کشور تحصیل کنند و یا دانشجویان خارجی به توبینگن بیایند و به تحقیقات علمی بپردازند. این دانشگاه به طور عمده در زمینه های پزشکی و شیمی با 11 برنده نوبل مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*