21 مرداد 1400

بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان

بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان کدام هستند و در چه شهرهایی قرار دارند؟ آیا دانشگاه های آلمان در رشته اقتصاد معتبرند؟

تحصیل در آلمان با داشتن یک اقتصاد قوی و دنیای تجاری پررونق، بهترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی است. به ویژه برای کسانی که به تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان فکر می کنند. دانشگاه های دارای رتبه بالا، بدون شهریه و هزینه مناسب زندگی، دانشجویان را از سراسر جهان به آلمان جذب می کند. تحصیل اقتصاد در آلمان با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه ها و همچنین بازار خوب کار می‌تواند آینده ایده آلی را برای دانشجویان رقم بزند. در ادامه این مطلب با بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان آشنا شوید.

 

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد کدامند؟

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس که با نام LMU  شهرت دارد، در سال 1472 تاسیس شد. این دانشگاه بدون شک یکی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد است. دانشگاه LMU  بیش از 200 رشته در زمینه های مختلف، از جمله اقتصاد، آموزش اقتصادی و ریاضیات اقتصادی ارائه می دهد. دوره های کارشناسی معمولا شش ترم و دوره های کارشناسی ارشد بین دو تا چهار ترم طول می کشد.

برای رشته های مختلف شرایط پذیرش متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، تسلط به زبان آلمانی به جز رشته های دکترا، کارشناسی ارشد انگلیسی زبان یا مدارک دوگانه لازم است. همچنین ممکن است آزمون استعداد تحصیلی (Aptitudes tests) نیز لازم باشد. دانشجویان بین المللی باید چندین ماه قبل برای ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنند. همچنین اقدامات لازم را برای افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان انجام بدهند.

 

دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بُن نیز در فهرست بهترین دانشگاه های اقتصاد آلمان قرار دارد. دانشگاه بن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در ایالت نوردراین – وستفالن آلمان است. دانشگاه Rheinische Friedrich-Wilhelms-Bonn  یا به عبارت ساده تر دانشگاه بن در آلمان دارای رنکینگ سیزدهم است. با ارائه بیش از 200 رشته تحصیلی، دانشجویان می توانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه بن بگذرانند. همچنین رشته های اقتصاد، حقوق و اقتصاد و رشته های مربوط به آموزش در این دانشگاه در دسترس قرار دارند.

این دانشگاه در سال 1818 تاسیس شد. دانشگاه بن از بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان به شمار می رود. شرایط برای دانشجویان بین المللی بسته به مدارک، توانایی های زبانی و رشته ای که ثبت نام می کنند متفاوت است. بسیاری از رشته ها در دانشگاه های بازرگانی در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این مسئله محبوبیت آنها را در بین دانشجویان از سراسر جهان بیشتر کرده است.

 

دانشگاه مانهایم

قدمت دانشگاه مانهایم به عنوان کالجی برای بازرگانان به سال 1907 برمی گردد. امروزه این دانشگاه بیش از 60 رشته برای انتخاب دارد. بیشتر این رشته ها در حوزه تجارت و اقتصاد مانند آموزش اقتصادی و بازرگانی و ریاضیات در تجارت و اقتصاد متمرکز شده اند.

می توانید در یکی از برترین دانشگاه های اقتصادی آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنید. دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور مختلف برای تحصیل به دانشگاه مانهایم آلمان می آیند. این دانشگاه یک استراتژی بین المللی دارد. آن هم جذب دانشجو به پردیس بین الملل، ارائه رشته های چند زبانه و پشتیبانی از دانشجویان خارجی است.

دانشگاه مانهایم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان کارشناسی ارشد، از نظر اقتصاد و علوم اجتماعی بسیار قدرتمند است. این دانشگاه چندین بار در میان 20 موسسه برتر تحقیقاتی اروپا و موسسه شماره یک آلمان برای تحصیل در رشته تجارت و اقتصاد قرار گرفته است.

 

دانشگاه آزاد برلین

برخلاف نامش این دانشگاه خصوصی نیست. دانشگاه آزاد برلین بیش از 150 رشته دانشگاهی ارائه می دهد. این دانشگاه تمرکز زیادی بر تحقیق دارد. این دانشگاه در سال 1948 تاسیس شده است. دانشگاه برلین همیشه همکاری های بین المللی با نهادهای مختلف در سراسر جهان داشته است. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان، رشته های اقتصاد و مدیریت بازرگانی این دانشگاه شهرت زیادی دارد.

مدارک مورد نیاز ، شرایط اضافی و دوره های کاربردی از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی مشترک، 9 مرکز به عنوان دانشگاه میزبان و در 10 مرکز به عنوان یک موسسه شریک همکاری دارد.

 

دانشگاه کلن آلمان

در فهرست بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان نام دانشگاه کلن را نیز مشاهده می کنید. دانشگاه کلن یا UoC یک موسسه معتبر و یکی از بهترین دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان است. این دانشگاه در سال 1388 تاسیس شد. دانشگاه کلن سابقه طولانی به عنوان یک مرکز علوم و تحقیقات دارد. بیش از 300 رشته تحصیلی از جمله مدیریت بازرگانی و رشته های مختلف اقتصاد در آن ارائه می شود.

همه رشته ها به زبان آلمانی در UoC تدریس می شوند. بنابراین دانشجویان باید سطح C1-C2 یا دوره مقدماتی آلمانی را بگذرانند تا بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشگاه کلن آلمان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان رتبه 282 در رنکینگ معتبر QS جهانی است.

دانشگاه کلن آلمان ( University of Cologne ) ، ششمین دانشگاهی است که در مرکز اروپا تاسیس شد. دانشگاه کلن در سال 1798 تعطیل و در سال 1919 دوباره راه اندازی شد. دانشجویان دانشگاه کلن از 180 کشور مختلف برای تحصیل در آن حضور دارند. دانشگاه کلن آلمان دارای ساختار آموزشی نوآورانه ای است. به طوری که دانشجویان را نه تنها به لحاظ آکادمیک بلکه به لحاظ شخصیتی نیز آموزش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*