19 تیر 1400

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی برق

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان دارید، در این مطلب برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی برق را معرفی خواهیم کرد.

رشته مهندسی یکی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل در آلمان است. مهم است که بدانید این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های آلمان و همچنین در میان برترین ها در رنکینگ جهانی دانشگاه QS (QS World University Rankings) قرار دارد. آلمان با توجه به دانشگاه های برتر و باکیفیت و همچنین امکان تحصیل رایگان، یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است.

در این میان رشته هایی مانند تجارت، حقوق، پزشکی و مهندسی در میان برترین رشته های تحصیلی و همچنین پردرآمدترین مشاغل در آلمان قرار دارند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی زندگی و تحصیل در آلمان به معنای تجربه یک فرهنگ متنوع در یک کشور پیشرفته اروپایی است که می تواند آینده شغلی و حرفه ای شما را تضمین کند.

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل مهندسی برق

دانشکده فنی مونیخ

دانشکده فنی مونیخ یکی از برترین دانشگاه های جهان برای تحصیلات آکادمیک به شمار می رود. این دانشگاه همچنین در رشته مهندسی برق نیز در میان برترین ها قرار دارد. مقطع کارشناسی در مهندسی برق در این دانشگاه با ارائه مهارت ها از تئوری گرفته تا تجربیات عملی و کاربردی همراه است. دانشکده مهندسی برق این دانشگاه شرکای متعددی در صنعت دارد و همچنین هر سال هزاران دانشجوی بین المللی به این دانشگاه می آیند تا در این رشته ها ثبت نام کنند.

برنامه های رشته مهندسی برق در این دانشگاه عبارتند از:

– مهندسی برق و کامپیوتر / کارشناسی

– مهندسی برق و کامپیوتر / کارشناسی ارشد

 

دانشگاه فنی آخن

دانشکده مهندسی برق، فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر دانشگاه فنی آخن با هدف آموزش مهندسان بسیار ماهر در بازار کار فعالیت می کند. این دانشکده هم در تدریس و هم در بخش تحقیقات دارای مقام برتر است. با تلاش برای دستیابی به نتایج طولانی مدت، این دانشگاه بهترین شرایط تحصیل را برای دانشجویان خود فراهم می کند تا آنها تجربه لازم را کسب کنند.

برنامه های رشته مهندسی برق در این دانشگاه عبارتند از:

مهندسی برق ، فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر / کارشناسی

مهندسی و مدیریت تجارت: مهندسی برق / کارشناسی

مهندسی و مدیریت تجارت: مهندسی برق / کارشناسی ارشد

مهندسی برق، فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر / کارشناسی ارشد (انگلیسی)

ارتباط تکنیکال با تخصص در مهندسی برق / کارشناسی ارشد

 

دانشگاه فنی برلین  

دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر در این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین های آلمان در این زمینه شناخته می شود. این دانشگاه حدود 60 استاد و بیش از 550 نفر از اعضای هیات علمی دارد. این دانشکده امکانات مدرن، محیط های راحت مطالعه و دوره های کارآمد را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای بیش از 6000 دانشجو است که در دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر ثبت نام کرده اند و حدود 2،000 نفر دانشجوی بین المللی هستند. این دانشکده تخصص تحقیقاتی خود را در شش زمینه مختلف مانند موارد زیر متمرکز می کند:

– سیستم های شناختی

– سیستم های سایبری- فیزیکی

– تجزیه و تحلیل داده ها و ابر

– اینترنت و فناوری رسانه در آینده

– ادغام فناوری و فوتونیک

– سیستم های انرژی پایدار و تحرک

این برنامه های تحصیلات زیر را در مهندسی برق ارائه می دهد:

– لیسانس مهندسی برق

– کارشناسی ارشد مهندسی برق

 

موسسه فناوری کارلسروهه

این دانشگاه به دانشجویان می آموزد که می توانند آینده را شکل دهند و از مهارت های ریاضی و فیزیک خود به طور موثری استفاده کنند. دانشجویان بین المللی در این موسسه آلمانی یاد می گیرند که چگونه سیستم های مرتبط و اجزای آنها را توسعه دهند، کارایی و سازگاری آنها با محیط زیست و موارد دیگر را افزایش دهید. برنامه های مدرک مهندسی برق در این دانشگاه انعطاف پذیر بوده و دانش گسترده ای را ارائه می دهد که منجر به تخصص دانشجو می شود. دانشکده توجه خود را به مباحث پژوهشی زیر متمرکز می کند:

– الکتروموتور

– فناوری ارتباطات

– سیستم‌های میکرو و نانوالکترونیک

– فوتونیک و فناوری های نوری

– انرژی های تجدید پذیر و شبکه های هوشمند

– سیستم های هوافضا

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه، می توانید از بین رشته های اختیاری که تخصص اولیه را ارائه می‌دهند، انتخاب کنید. این فرصت را دارید که بین کارآموزی صنعتی و کار پروژه محور در این دانشگاه یکی را انتخاب کنید. همه اینها و موارد دیگر به پرورش بهترین مهندسان منجر می شود که می توانند در جامعه سهیم باشند.

برنامه هایی که این دانشگاه در مهندسی برق ارائه می دهد عبارتند از:

– مدرک کارشناسی مهندسی برق و فناوری اطلاعات

– مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق و فناوری اطلاعات

 

دانشگاه صنعتی درسدن

هنگامی که صحبت از مهندسی برق می شود دانشگاه صنعتی درسدن بسیار مورد توجه است. دانشکده مهندسی برق در این دانشگاه دارای یک شبکه برجسته با دانشگاه های بین المللی، موسسات تحقیقاتی و همچنین صنعت است. دانشجویان هم در بخش نظری و عملی مهندسی، و در عین حال ایجاد ارتباط با صنعت در این دانشگاه بهره مند خواهند شد. این دانشگاه به دلیل سنت و نوآوری شناخته شده است و مهندسان بسیار با استعدادی را تربیت کرده است که بهترین تلاش خود را برای پیشرفت در زمینه مهندسی برق می کنند.

رشته‌های تحصیلی موجود در این برنامه مدرک تحصیلی عبارتند از:

– فناوری انرژی الکتریکی

– اتوماسیون، اندازه گیری، فناوری کنترل

– فناوری اطلاعات

– میکروالکترونیک

– دستگاه، میکرو و فناوری پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*