31 شهریور 1400

بزرگترین شهرهای آلمان

بزرگترین شهرهای آلمان کدامند؟ بزرگترین شهرهای این کشور براساس جمعیت شناخته می‌شوند یا اندازه شهرها؟ با شهرهای بزرگ آلمان آشنا شوید.

شهرهای زیادی در آلمان وجود دارند اما برخی از آنها جزو بزرگترین ها محسوب می شوند. شهرهایی مانند برلین، هامبورگ، کلن، فرانکفورت و مونیخ جزو شهرهای بزرگ این کشور محسوب می شوند. شهرهای آلمان به لحاظ تاریخی بسیار زیبا هستند و مراکز این شهرها ایده آل است. هر کدام از آنها معماری و آثار تاریخی مخصوص به خود را دارد. تحصیل در آلمان در کنار مزایایی که دارد، یک سفر بی نظیر و یک تجربه به یادماندنی برای دانشجویان است. در هر یک از شهرهای آلمان که تحصیل کنید، آثار قدیمی، موزه ها، معماری، فرهنگ و سرگرمی های آن توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

 

بزرگترین شهرهای آلمان کدامند؟

برلین

پایتخت تاریخی آلمان پر از چالش ها در طول قرن ها بوده است. برلین یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل و زندگی در آلمان از گذشته تاکنون بوده است. پس از جنگ جهانی دوم برلین شرقی به پایتخت برلین غربی تبدیل شد. البته این دو از یکدیگر با دیواری جدا شده بودند تا اینکه پس از تخریب دیوار برلین، در ال 1990 برلین به پایتخت آلمان تبدیل شد. دولت آلمان از سال 1999 از شهر بن به شهر برلین منتقل شد.

– اندازه شهر: 891 کیلومترمربع

– جمعیت: حدود 3 و نیم میلیون نفر

 

هامبورگ

یکی دیگر از بزرگترین شهرهای آلمان است و یک شهر بندری شناخته شده در جهان به شمار می رود. بندر هامبورگ یکی از بزرگترین جاذبه های این شهر است. این شهر همچنین یک هاب بزرگ حمل و نقل است که به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و تجاری در اروپا تبدیل شده است. بسیاری از جاذبه های شهر نیز در اطراف این بندر هستند. هامبورگ یک شهر دانشجویی در آلمان است. دانشگاه هامبورگ نیز یکی از مشهورترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود.

– اندازه شهر: 755 کیلومترمربع

– جمعیت: حدود دو میلیون نفر

 

مونیخ

سومین شهر بزرگ آلمان مونیخ پایتخت ایالت باواریا آلمان است. این شهر را با جشن ماه اکتبر آن می شناسند. جشنی که از سرتاسر جهان برای شرکت در آن به آلمان سفر می کنند. همین مسئله مونیخ را به یکی از محبوب ترین و توریستی ترین شهرهای آلمان تبدیل کرده است. در کنار این مزایا دانشگاه های مونیخ شهرت جهانی دارند. از دانشگاه فنی مونیخ تا دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ که بهترین دانشگاه آلمان است، هر ساله دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان به خود جلب می کند.

– اندازه شهر: 310 کیلومترمربع

– جمعیت: حدود یک و نیم میلیون نفر

 

کلن از بزرگترین شهرهای آلمان

کلن شهری دو هزار ساله در کنار رود راین آلمان است. کلن را نیز با بزرگترین کلیسای آن می شناسند. کلیسای کلن بزرگترین کلیسای گوتیک از شمال آلپ است. می توانید از برج های این کلیسا چشم اندازی خیره کننده به این شهر داشته باشید. حتما به شهر قدیمی سری بزنید و از جاذبه های معماری شهر در کنار دیگر تفریحات لذت ببرید. دانشگاه کلن نیز یکی از بهترین دانشگاه های دولتی در آلمان است.

– اندازه شهر: 405 کیلومترمربع

– جمعیت: بیش از یک میلیون نفر

 

فرانکفورت هسن

از دیگر بزرگترین شهرهای آلمان می توان به نام فرانکفورت – هسن اشاره کرد. این شهر یک مرکز تجاری مهم در آلمان است که تاریخ آن به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد. امروزه این شهر به یکی از بزرگترین مراکز بانکی اروپا و آلمانی تبدیل شده است. موزه ها، فرهنگ، تاریخ و فرصت های خرید در این شهر هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به این شهر می کشاند. دانشگاه های فرانکفورت نیز در میان برترین دانشگاه های آلمان هستند.

– اندازه شهر: 248 کیلومترمربع

– جمعیت: حدود 800 هزار نفر

 

اشتوتگارت

هزینه زندگی در شهرهای بزرگ آلمان به مراتب از شهرهای کوچک بیشتر است. اما برخی از دانشجویان زندگی در شهرهای بزرگ را ترجیح می دهند. اشتوتگارت شهر بهترین اتومبیل های آلمان است. این شهر خانه برندهای مطرحی مانند دایملر و پورش و مرسدس بنز است. یک شهر صنعتی در آلمان که برخلافش نامش بسیار زیبا نیز است. با تپه ها، باغ های انگور و جنگل ها اشتوتگارت بسیار سرسبز است که جاذبه های زیادی هم برای بازدیدکنندگان و هم برای دانشجویان دارد. دانشگاه اشتوتگارت آلمان نیز یکی از بهترین دانشگاه های دولتی آلمان است.

– اندازه شهر: 207 کیلومترمربع

– جمعیت: حدود 700 هزار نفر

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*