16 تیر 1400

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مواد

اگر به رشته های مهندسی که جزو پردرآمدترین‌ها هستند فکر می کنید، با برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مواد آشنا شوید. امروزه با افزایش تحقیقات در زمینه نانو، مهندسی مواد به یکی از رشته‌های پیشرو در عرصه دانش بدل شده‌ است. با این وجود، زیر شاخه های خاص توسط برخی از دانشگاه های تنها در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. برای دانشجویانی که تحصیل در آلمان را به عنوان یک کشور پیشرو در حوزه های مختلف انتخاب می‌کنند، رشته مهندسی مواد می‌تواند یک رشته مهیج و در عین حال پردرآمد برایشان باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم برخی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی مواد را معرفی کنیم.

 

بهترین دانشگاه های مهندسی مواد آلمان

دانشگاه فنی دارمشتات (Technology Darmstadt University of)

دانشگاه فنی دارمشتات یکی از بهترین و پیشروترین دانشگاه های فنی در آلمان به شمار می‌رود. دلیل آن هم مشارکت این دانشگاه در کارهای قابل توجه و تاثیرگذار است. این دانشگاه در شهر دارمشتات یکی از شهرهای ایالت هسن در آلمان و در جنوب شهر فرانکفورت است. دانشگاه فنی دارمشتات گزینه های بسیار زیادی را برای تحصیل در رشته مهندسی الکتریکال در منطقه به دانشجویان ارائه می‌دهد. آموزش و تحقیق دو بخش غیرقابل تفکیک در تمام دانشگاه های آلمان هستند. قابل ذکر است که تحقیق در دانشگاه فنی دارمشتات تاریخ موفق و طولانی داشته و در این زمینه این دانشگاه در جایگاه قابل توجهی قرار دارد.

 

دانشگاه زارلاند (SAARLANDES UNIVERSITY)

دانشگاه زارلاند یک دانشگاه دولتی در زاربروکن در ایالت زارلاند آلمان است. درک، کنترل تولید، فرآیندسازی و اپلیکیشن مواد، برخی از مهمترین چالش هایی است که جهان امروز با آنها مواجه است. مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مواد در دانشگاه زارلاند با هدف یک دوره عملی و کاربردی و بر مبنای برنامه های فارغ التحصیلی که تمام جنبه های پیشرفته تکنولوژی مواد و مهندسی را ارائه می‌دهد، برگزار می‌شود.

دانشگاه زارلاند در سال 1948 به عنوان یک دانشگاه دو زبانه آلمانی- فرانسوی در غرب روخانه راین تاسیس شده است. دانشگاه زارلاند در مرز آلمان و فرانسه قرار گرفته است. این دانشگاه دارای دانشکده های دانشکده کسب و کار، دانشکده پزشکی، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر، دانشکده علوم طبیعی و تکنولوژی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق است.

 

دانشگاه فنی آخن (RWTH Aachen University)

دانشگاه فنی آخن دانشگاهی پژوهشی در زمینه فناوری واقع در آخن، نوردراین-وستفالن، آلمان است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی مواد برخلاف دیگر دانشگاه های آلمان که تنها مدرک کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد، دانشجو می‌پذیرد. دانشگاه فنی آخن یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی مواد در آلمان است.

مهندسی مواد با مسائلی مانند توسعه، تولید، فرآیندسازی و بازیابی مواد دست و پنجه نرم می‌کنند. یک نگرش فوق العاده نزدیک به نیازهای استخدامی در آینده و همچنین الزامات مهارتی و نیازهایی که برای مشاغل در آینده نیاز است، مورد توجه این دانشگاه قرار دارد. توسعه این رشته در مقطع کارشناسی می‌تواند منجر به ادامه تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد نیز شود.

 

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ (ERLANGEN-NUREMBERG UNIVERSITY)

دانشجویان می توانند در این دانشگاه تحصیل در رشته مهندسی مواد یا علم ماده در مقطع کارشناسی ارشد در یک فضای بین المللی با آموزش به زبان انگلیسی که هدف آن آموزش و تربیت دانشجویان کارشناسی رشته های علوم یا مهندسی مواد و مهندسی زیست شناسی و شیمی یا رشته های مرتبط است، را تجربه کنند. دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ ، دومین دانشگاه عمومی ایالت بایرن در شهر ارلانگن واقع در کشور آلمان است که در سال ۱۷۴۳ میلادی تاسیس شده است.

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، الهیات و معارف، دانشکده کسب و کار، اقتصاد، حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم و همچنین دانشکده مهندسی است.این برنامه میان رشته ای توسط شبکه ِالایت باواریا (Elite Network of Bavaria) تامین مالی می‌شود و میزبان مدرسه مهندسی در دانشگاه دانشگاه فریدریش-آلکساندر  ارلانگن-نورنبرگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*