15 تیر 1400

با وام دانشجویی در آلمان هزینه های خود را تامین کنید

آیا درباره اخذ وام دانشجویی در آلمان چیزی شنیده اید. یکی از راه های تامین هزینه های تحصیل در آلمان ، گرفتن وام دانشجویی است.

در کنار دیگر مزایای تحصیل در آلمان ، دانشجویان بین المللی می توانند از انواع طراحی های وام دانشجویی نیز بهره مند شوند. منابع مالی متعدد دولتی و غیردولتی برای تامین بودجه وام دانشجویی در آلمان وجود دار تا به تامین هزینه های تحصیلی دانشجویان کمک کند. هر آنچه باید درباره اخذ وام دانشجویی در آلمان را بدانید، در این مطلب بخوانید.

 

گرفتن وام دانشجویی در آلمان با سود صفر درصد

تحصیل در آلمان یک گزینه ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که مزایای بسیاری برای آنها دارد. وام دانشجویی در آلمان با سود صفر درصد یا سود خیلی کم توسط سازمان های دولتی و غیردولتی ارائه می شود. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های آلمان طرح های وام دانشجویی مخصوص به خود را برای حمایت از دانشجویان بین المللی دارند.

 

وام های دانشجویی دولتی در آلمان بدون سود هستند

بیشتر طرح های وام دانشجویی دولتی ، هیچ سودی از دانشجویا دریافت نمی کنند، در حالی که وام های دانشجویی غیردولتی در آلمان شامل سود کمی می شوند. علاوه بر سود ، محدودیت های دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد. بیشتر این محدودیت ها شامل محدودیت زمانی در هنگام بازگرداندان پول است. همچنین مقدار پولی که قرار است به شما وام داده شود.

توجه داشته باشید که نمی توانید فقط روی وام دانشجویی در آلمان برای تامین هزینه های خود حساب کنید. با این حال بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما در این کشور، وام دانشجویی به دانشجویان خارجی می دهد یا خیر.  در ادامه برخی از منابع اخذ وام دانشجویی در آلمان برای دانشجویان بین المللی آورده شده است.

 

منابع اخذ وام دانشجویی در آلمان

می توانید از منابع زیر وام دانشجویی در آلمان اخذ کنید تا به هزینه های زندگی و تحصیل تان در این کشور کمک بیشتری کرده باشید.

وام دانشجویی BAföG : این کلمه خلاصه شده «قانون کمک آموزشی و تحصیلی فدرال» است که از سال 1971 به دانشجویان کمک هزینه و وام دانشجویی در آلمان پرداخت می کند. از این سال تاکنون 4 میلیون نفر از خدمات این مجموعه بهره منند شده اند.

هدف این طرح این است که از دانشجویان بااستعدادی که شرایط مالی مناسبی ندارند تا به اهداف خود دست پیدا کنند، حمایت شود. بودجه این وام دانشجوی در آلمان به عنوان کمک هزینه و بدون سود است.

وام دانشجویی Bildungskredit : یک وام دانشجویی آلمان است که توسط دولت این کشور در همکاری با یک گروه بانکی خصوصی به دانشجویان ارائه می شود. در مقایسه با وام دانشجویی BAföG ، وام دانشجویی Bildungskredit به دانشجویان در مقاطع بالاتر تحصیلی ارائه می شود تا به تحصیلات شان ادامه دهند. همچنین این نوع وام دانشجویی نرخ سود کم بهره دارد و هرکسی می تواند آن را درخواست دهد.

 

سیستم وام بانکی در آلمان :

علاوه بر وام های دانشجوی دولتی در آلمان ، بانک های زیادی نیز در این کشور وجود دارند که طرح های وام دانشجویی خود را ارائه می دهند که دارای نرخ سود مناسب است و به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا هزینه های خود را در این کشور تامین کنند.

برخی از بانک هایی که در آلمان وام دانشجویی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، عبارتند از:

– بانک Deutsche

– Raiffeisenbanken

– Sparkasse

– HypoVereinsbank

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*