14 تیر 1400

با ایالت های آلمان آشنا شوید

با ایالت های آلمان آشنا شوید. آلمان از 16 ایالت تشکیل شده است که در این مطلب قصد داریم، 8 ایالت آن را به شما معرفی کنیم. همانطور که می‌دانید برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان باید آمادگی پاسخ به سوالاتی که در مصاحبه سفارت از شما پرسیده می‌شود را داشته باشید. سوالات در موضوعات و بخش های مختلف در مصاحبه سفارت آلمان برای اخذ ویزای دانشجویی مطرح می‌شود. به عنوان یکی از مراحل مهم و پیش زمینه برای ادامه تحصیل در آلمان ، باید با تسلط و به درستی به سوالات سفارت پاسخ دهید.

سوالات مصاحبه سفارت آلمان برای اخذ ویزای دانشجویی در موضوعات مختلف زیر مطرح می‌شود:

– تصمیم برای ادامه تحصیل در آلمان

– اطلاعات درباره کشور آلمان

– اطلاعات درباره آینده تحصیلی خود در آلمان

– سطح تحصیلات آکادمیک و مهارت های حال حاضر متقاضی

– شرایط مالی حال حاضر و آینده متقاضی

– اطلاعات متداول درباره رشته تحصیلی

– محل اقامت در آلمان

– برنامه تعطیلات و روزهای تعطیل ترم تحصیلی

– برنامه‌های آینده

– خویشاوندی با افرادی که در آلمان یا اروپا زندگی می‌کنند

همانطور که مشاهده می‌کنید بخشی از این سوالات سفارت آلمان برای اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در دانشگاه های آلمان به اطلاعات درباره این کشور مربوط می‌شود، بنابراین آشنایی با ایالت های آلمان ضرورت پیدا می‌کند.

 

ایالت های آلمان کدام هستند؟

بادن-وورتمبرگ

مساحت: 35,751 کیلومتر مربع

پایتخت: اشتوتگارت

جمعیت: 11.7 میلیون نفر

یکی از ایالت های آلمان که در بخش جنوب غربی قرار دارد، ایالت بادن-وورتمبرگ است. از بیش از 11 میلیون جمعیت این ایالت، حدود 600 هزار نفر در پایتخت این ایالت یعنی اشتوتگارت زندگی می‌کنند. جنگل بخش زیادی از این ایالت را پوشانده است در حالی که دریاچه ها و طبیعت زیبایی نیز در بادن-وورتمبرگ قابل مشاهده است.

دانوب، دومین رود بزرگ اروپا از ایالت بادن-وورتمبرگ سرچشمه می‌گیرد. برخی از شهرهای بزرگ این ایالت شامل اشتوتگارت، فرایبورگ، مانهایم و کارلسروهه هستند. صنایع کشاورزی و جنگلداری از مهمترین بخش های اقتصادی این ایالت به شمار می‌رود.

 

ایالت باواریا ، از بزرگترین ایالت های آلمان

مساحت: 70,550 کیلومتر مربع

پایتخت: مونیخ

جمعیت: 13.8 میلیون نفر

به لحاظ مساحت، باواریا دومین ایالت فدرالی بزرگ آلمان است. مونیخ پایتخت این ایالت نیز بزرگترین شهر آلمان به شمار می‌رود و بیش از 13 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر تاریخی غنی دارد. در قرن نوزدهم باواریا به ایالت مستقل تبدیل و با عنوان سلطنت باواریا شناخته شد. با وجود اینکه این شهر تا 50 سال گذشته یک منطقه کشاورزی محسوب می‌شد، اما امروزه به یکی از مناطق توسعه یافته اروپا در زمینه تکنولوژی و کارخانه های صنعتی تبدیل شده است.

به عبارت دیگر، باواریا اصالت خود را از دست نداده است و تنوع زیادی در این ایالت حاکم است. صنعت گردشگری در این ایالت بسیار پررونق است. همچنین این ایالت نق متفاوت در دوره های تاریخی آلمان تا به امروز ایفا کرده است. قلعه های دیزنی شکل که در طول زمان های مختلف در این منطقه ساخته شده‌اند، طبیعت زیبا مانند آلپ و دیگر جاذبه های گردشگری، باوریا را به منطقه مهیج تبدیل کرده است.

 

برلین 

مساحت: 891  کیلومتر مربع

پایتخت: برلین

جمعیت: 3.7 میلیون نفر

برلین در میان سه شهر- ایالت آلما قرار گرفته و پایتخت هر سه آنها نیز به شمار می‌رود. برلین در شمالشرقی آلمان جای گرفته است. این شهر در قرن سیزدهم کشف شد، اما اخیرا باستان‌شناسان دریافته‌اند که برلین ممکن است حتی عمری طولانی‌تر از این نیز داشته باشد. براساس آمار رسمی، 3.7 میلیون نفر در برلین زندگی می‌کنند. برلین دارای تابستان های معتدل و زمستان هایی است که خیلی سرد نیستند.

این شهر علاوه بر اینکه دارای اقتصادی قدرتمند است و مقر دولتی آلمان به شمار می‌رود، صنعت گردشگری پررونقی نیز دارد. از دروازه براندنبورگ گرفته تا کلیسای برلین، برج تلویزیون، ستون پیروزی و غیره، این شهر مملو از جاذبه است. به لطف زیرساخت های مدرن و موقعیتی که دارد، برلین به پلی میان اروپای شرقی و غربی تبدیل شده است. کارخانه های بزرگ زیادی نیز در این مشغول به فعالیت هستند.

 

براندنبورگ

مساحت: 29,478  کیلومتر مربع

پایتخت: پوتسدام

جمعیت: 2.5 میلیون نفر

یکی دیگر از ایالت های آلمان براندنبورگ نام دارد. براندنبورگ که در شمال شرقی آلمان جای گرفته است، در سال 1990 عنوان ایالت را از آن خود کرد. براندنبورگ پنجمین ایالت فدرال بزرگ آلمان به شمار می‌رود. با بیش از 2.5 میلیون نفر جمعیت، این ایالت دهمین ایالت پرجمعیت آلمان است.

پایتخت و بزرگترین شهر ایالت براندنبورگ، پوتسدام نام دارد. این منطقه را با طبیعت زیبا و منحصر به فرد و چندین آثاری که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، می‌شناند. اگر به این منطقه سفر کردید، حتما از جنگل بیچ (Beech Forest) دیدن کنید. سبک معماری گوتیک مانند ساختمان ها هنوز در این ایالت قابل مشاهده است.

 

برمن

مساحت: 419 کیلومتر مربع

پایتخت: برمن

جمعیت: 680,000 نفر

برمن از دیگر ایالت های آلمان است که پایتخت و بزرگترین شهر این ایالت همان برمن است. این ایالت در بخش شمالی آلمان قرار گرفته است. پایتخت برمن بزرگترین شهر در شما آلمان و یکی از بزرگترین بنادر در تمام این کشور به شمار می‌رود.

این شهر ایالتی از زمین های پست تشکیل شده و متوسط ارتفاع آن از سطح دریا حدود 10.5 متر است. کارخانه های تولیدی و بین المللی سهم عمده ای در سود اقتصادی این ایالت آلمان دارند. برمن همچنین یک مرکز فرهنگی در آلمان به شمار می‌رود. موزه ها و آثار فرهنگی قابل توجهی را در گوشه و کنار این ایالت می‌توان مشاهده کرد.

 

هامبورگ ، از ایالت های مشهور آلمان

مساحت: 755.22 کیلومتر مربع

پایتخت: هامبورگ

جمعیت: 8 میلیون نفر

هامبورگ نیز در میان شهر- ایالت های جمهوری فدرال آلمان قرار دارد. هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هشتمین شهر بزرگ اروپا به شمار می‌رود. نام هامبورگ بیشتر با نام بندر آن همراه است که در میان بزرگترین بنادر اروپایی قرار گرفته است.

هامبورگ تابستان های گرم با دمای هوای حدود 17 درجه سلسیوس دارد و دمای آن در زمستان حدود 2 درجه سلسیوس است. هامبورگ یکی از بزرترین مراکز صنعت آلمان است که به دلیل صنایع مس، پتروشیمی و کشتی سازی شناخته می‌شود.

 

هسن

مساحت: 21,114 کیلومتر مربع

پایتخت: ویزبادن

جمعیت: 6 میلیون نفر

هسن یکی دیگر از ایالت های آلمان است که در بخش مرکزی غربی این کشور قرار گرفته است. این توسط ایالت های نیدرزاکسن در شمال، تورینگن در شرق و راینلاند-فالتس در غرب  احاطه شده است. این ایالت 21,114 کیلومتر مربع مساحت و 6 میلیون نفر جمعیت دارد. به لحاظ جغرافیایی از مناطق مرتفع به شمار می‌رود و ارتفاع آن در برخی مناطق مانند کوه واسر به 950 متر نیز می‌رسد. کارخانجات وسایل الکترونیکی، پارچه و استیل در میان صنایع توسعه یافته این ایالت آلمان قرار دارند.

 

نیدرزاکسن ، دومین ایالت بزرگ در آلمان

مساحت: 47,641 کیلومتر مربع

پایتخت: هانوفر

جمعیت: 8 میلیون نفر

نیدرزاکسن یا ساکسونی سفلی یکی دیگر از 16 ایالت آلمان و دومین ایالت بزرگ آلمان به شمار می‌رود. این ایالت در شمال غربی آلمان قرار دارد و بزرگترین شهر و پایتخت آن هانوفر است. این ایالت از North German Plain (یکی از مهمترین مناطق جغرافایی در آلمان) و همچنین برخی ارتفاعات کوچک در جنوب شکل گرفته است.

زمستان های ایالت نیدرزاکسن در آلمان خیلی سرد نیست، در حالی که تابستان های گرم دارد. بارندگی در طول سال در این ایالت مرسوم است و کشاورزی یکی از بخش های بسیار توسعه یافته در آن محسوب می‌شود. ایالت نیدرزاکسن همچنین دارای طبیعتی بسیار زیبا که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند.

برای آشنایی با دیگر ایالت های آلمان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*