23 تیر 1400

اپلای کارشناسی ارشد در آلمان

چگونه برای کارشناسی ارشد در آلمان اپلای کنیم؟ تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه مقرون به صرفه و غیره دلایلی برای اپلای کارشناسی ارشد در آلمان است.

همانطور که گفته شد، تصمیم گیری در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان آسان است. اما برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که هیچ گونه دانش قبلی در مورد سیستم آموزشی آلمان در زمینه اجرای برنامه دوره کارشناسی ارشد ندارند، کمی پیچیده به نظر می رسد. در این مطلب درباره نحوه اپلای کارشناسی ارشد در آلمان بیشتر خواهیم گفت.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

– یک دانشگاه و رشته مناسب پیدا کنید

هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، ابتدا باید اهداف آینده تحصیلی و شغلی خود را مشخص کنید. سپس باید با انتخاب دانشگاه و رشته کارشناسی ارشد که کاملا مطابق با این خواسته ها است، اقدامات لازم را انجام دهید. در این مرحله، گزینه های بی شماری در دسترس دارید و صرف نظر از ترجیحات تحصیل، مطمئنا رشته های جذابی خواهید یافت.

از آنجا که تعداد بسیار زیادی دانشگاه و رشته کارشناسی ارشد در آلمان در دسترس است، باید قبل از انتخاب یکی از آنها کمی تحقیق کنید. با در نظر گرفتن برخی ویژگی های مهم برای خود، مانند ماژول های تحصیل، محل دانشگاه، هزینه های تحصیل، جلسات عملی و غیره، شروع کنید.

بر اساس این پیش فرض ها، تهیه لیستی از دانشگاه ها و رشته هایی که احتمالا متناسب با خواسته های شما باشد، آسان خواهد بود. بنابراین می توانید فقط بر چند مورد از آنها تمرکز کرده و در نهایت تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید.

 

– الزامات دانشگاه را بررسی کنید

برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، اکنون که هدف خود را تعیین کرده اید وقت آن است که بدانید برای رسیدن به آنجا به چه چیزهایی نیاز دارید. شما باید شرایط دوره مورد نظر خود را بررسی کنید. به طور معمول، دانشگاه های آلمان دسترسی به این اطلاعات را از طریق وب سایت های رسمی خود ارائه می دهند.

مراقب باشید! هر خطای جزئی در این مرحله ممکن است منجر به عدم موفقیت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان شود.

 

– مدرک زبان

دانشگاه های آلمان برای برقراری ارتباط و درک آنچه در کلاس ها آموزش داده می شود، دانشجویانی را که دانش بالایی دارند، (به زبان انگلیسی یا زبان آلمانی)، می پذیرند. برخلاف دوره های کارشناسی، در سطح کارشناسی ارشد، دوره های بسیاری به زبان انگلیسی به صورت جزئی یا کامل تدریس می شود. برای اثبات تسلط به زبان خود باید قبل از درخواست یک آزمون استاندارد زبان انجام دهید.

سطح مهارت زبان مورد نیاز برای درخواست کارشناسی ارشد در آلمان بسته به دانشگاه انتخابی، رشته و امتحانی که در آن شرکت کرده اید متفاوت است. اگر می خواهید علوم اجتماعی بخوانید، باید نسبت به زبانی که رشته شما به آن تدریس می شود، آگاهی کامل داشته باشید. از طرف دیگر، در علوم طبیعی، در مواردی که نیاز به سطح بالاتری از زبان نیست، کارهای بیشتری را با جلسات آزمایشگاهی و ریاضی انجام می دهید.

 

درخواست خود را ارسال کنید و منتظر نامه پذیرش باشید

بعد از اینکه همه مدارک مورد نیاز را جمع آوری و چندین بار بررسی کردید که آیا همه چیز در آن وجود دارد، زمان ارسال درخواست برای دانشگاه موردنظر است تا بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان تحصیل کنید. با استفاده از یک بستر برنامه آنلاین می توانید از طریق اینترنت برای کارشناسی ارشد در آلمان اپلای کنید.

اکنون وقت آن است که نفس عمیق بکشید و اجازه دهید دانشگاه بخشی از کار خود را به پایان برساند. در همین حال، می توانید از این زمان برای حل سایر مسائل پیش روی که در بخش های زیر توضیح داده شده است، استفاده کنید.

 

بررسی مدارک دانشجویان چند هفته طول می کشد

دانشگاه ها در آلمان تعداد زیادی متقاضی دارند و رشته های متعددی را ارائه می دهند، بنابراین بررسی تقاضای دانشجویان وقت گیر است و هر یک از مدارک به زمان نیاز دارد. به طور معمول، بررسی تقاضای شما چندین هفته طول می کشد. در برخی موارد، پاسخ آنها ممکن است بیشتر از زمان موردنیاز باشد زیرا ممکن است موضوعاتی مربوط به مدرک شما باشد. خوشبختانه، دانشجویان نمی توانند روند پردازش درخواست خود را پیگیری کنند، زیرا دانشگاه ها این اطلاعات را نمی دهند. تنها کاری که در این مرحله می توانید انجام دهید این است که صبور باشید.

 

– بیمه درمانی بگیرید

هر کسی که در آلمان زندگی می کند موظف است بیمه درمانی شود، از جمله دانشجویان خارجی، صرف نظر از اینکه تابعیت چه کشوری را داشته باشند. اگر دانشجویان از بیمه اتحادیه اروپا برخوردار باشند، ممکن است مجبور به دریافت بیمه درمانی در آلمان نباشند، اما این یک اصل اساسی نیست و حتی دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان حاضر شده اند،  ممکن است مجبور شوند بیمه درمانی تهیه کنند.

این در حالی است که بیمه درمانی برای دانشجویان غیراتحادیه اروپا الزامی و حتما باید بیمه درمانی دریافت کنند. به شما پیشنهاد می دهیم قبل از تایید جایگاه شما در دانشگاه برای کارشناسی ارشد برای این مرحله آماده شوید. اطلاعات مربوط به مراحل دریافت بیمه درمانی را جمع آوری کرده و کلیه مدارک را ترتیب دهید تا در فرآیند درخواست دوره کارشناسی ارشد در آلمان در زمان صرفه جویی کنید.

 

– تمکن مالی برای تحصیل در آلمان

بر اساس برآورد دولت، یک دانشجوی خارجی که در این کشور تحصیل می کند حداقل 861 یورو در ماه یا 10332 یورو به عنوان تمکن مالی در سال برای تامین هزینه زندگی در آلمان لازم باید در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر این مقدار پول را نداشته باشید، اجازه دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را ندارید.

 

– ویزای دانشجویی آلمان بگیرید

گام آخر برای یک اپلای موفقیت آمیز کارشناسی ارشد در آلمان ، اخذ ویزای دانشجویی این کشور است. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که از منطقه ای غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA به این کشور می آید، برای اجازه تحصیل در آلمان باید ویزای تحصیلی بگیرید. اخذ ویزا از طریق سفارت آلمان در کشور خودتان امکانپذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*