23 تیر 1400

امن ترین شهرهای دانشجویی جهان

با امن ترین شهرهای دانشجویی جهان آشنا شوید. این شهرهای در شاخص QS بالاترین درجه ایمنی را در قبال دانشجویان جهان کسب کرده اند.

با امن ترین شهرهای دانشجویی جهان آشنا شوید

کیوتو ، اوزاکا و کوبه – ژاپن

رتبه برتر یکی از امن ترین شهرهای دانشجویی منطقه شهری کیوتو ، اوزاکا و کوبه (Kyoto-Osaka-Kobe) در ژاپن تعلق یافته است. این کلانشهر که در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارد، با توجه به اندازه بزرگ آن، از ایمنی قابل توجهی برخوردار است. در مجموع بیش از 19 میلیون نفر در این منطقه زندگی می کنند. در حقیقت، تهدید اصلی امنیت در اینجا محیط زیست محسوب می شود، زیرا این منطقه مستعد زلزله است. با این حال، ژاپن همواره برای مقابله با بلایای طبیعی بسیار آماده است.

 

زوریخ – سوئیس

منطقه بعدی در فهرست امن ترین شهرهای جهان بزرگترین شهر سوئیس یعنی زوریخ است. این شهر در نقطه ای زیبا در حاشیه دریاچه زوریخ واقع شده است، دارای سیستم حمل و نقل عمومی تمیز، کارآمد و ایمن و آلودگی بسیار کم است. زوریخ که یک قطب اقتصادی ثروتمند است، هزینه های زندگی بالایی دارد که می تواند مانعی برای برخی از دانشجویان باشد. در نظرسنجی از دانشجویان «کیفیت بالای زندگی در زوریخ، مناظر زیبا و حمل و نقل عمومی عالی» بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

توکیو – ژاپن

دوباره به ژاپن برمی گردیم. پایتخت این کشور شهر توکیو یکی دیگر از کلان شهرهای بزرگ با امنیت فوق العاده است. مانند کیوتو-اوزاکا-کوبه، بلایای طبیعی بیشتر از جرم، تهدیدی برای امنیت است، اما این شهر با فن آوری بالا نیز برای این مسئله بسیار آماده است. توکیو در شاخص بهترین شهرهای دانشجویی جهان، سطح آلودگی بسیار کمی برای چنین شهر بزرگی وجود دارد و اقدامات جدید برای کاهش گازهای گلخانه ای کیفیت هوا را تضمین می کند.

 

کپنهاگن – دانمارک

کپنهاگ، پایتخت دانمارک نیز در فهرست امن ترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد. کپنهاگ یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی دانشجویی است که دارای سطح کیفیت بسیار بالایی است. دانشجویانی که شهر کپنهاگن را برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنند، از این شهر به دلیل داشتن یک سیستم حمل و نقل عالی و فضای آرام، همچنین محیط دوستانه آن بسیار رضایت دارند. کپنهاگ به دلیل کانال هایش، غذاهای عالی، باغ های Tivoli و غیره مشهور است.

 

کبک کانادا

شهر کبک شهر فرانسوی زبان کانادا نیز در رنکینگ بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد. كبك امن ترين شهر در كانادا و آمريكاي شمالي است و جرايم خشن در آن بسيار نادر اتفاق می افتد. شهر كبك مملو از معماری زیبا و تاریخی با احساسی متمایز و اروپایی است. دانشگاه Laval کانادا نیز در رتبه 372 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی قرار دارد. اگر به دنبال یک مکان امن برای تحصیل در یک کشور خارجی هستید، کبک نیز می تواند گزینه ایده آلی باشد.

 

تامپره فنلاند

به اسکاندیناوی بازگردیم و یکی از امن ترین شهرهای دانشجویی جهان را در این منطقه خواهیم یافت. شهر تامپره فنلاند یک گزینه جدید در میان بهترین شهرهای دانشجویی در جهان است. این شهر یکی از کوچکترین شهرهای این فهرست محسوب می شود. شهری دانشگاهی که فضای آن را ایمن، جمع و جور می کند. تامپره با رتبه 15 در شاخص ایمنی Numbeo، زندگی فرهنگی فعال دارد و بهترین دانشگاه های فنلاند را در خود جای داده است.

 

سنگاپور

شهر یا کشور سنگاپور دارای در شاخص ایمنی Numbeo رتبه هشتم را دارد و همچنین از نظر کیفیت زندگی و رفاه دارای رتبه بسیار بالایی است. سنگاپور که یک قطب مالی جهانی است، همچنین آمار بیکاری بسیار کمی دارد، در رده بندی دانشگاه های جهانی میزبان دو دانشگاه با بالاترین رتبه در آسیا است. گفتنی است دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) در جایگاه 12 در جهان قرار دارد. سنگاپور یکی از امن ترین مناطق جهان برای تحصیل را از دست ندهید.

 

مونیخ آلمان

به آلمان می رویم. مونیخ در رتبه نهم بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارد. این شهر همچنین دومین شهر امن در شاخص ایمنی Numbeo است. مونیخ همچنین نمره بالایی را در رضایت دانشجویان برای تحصیل در این شهر دریافت کرده است. کیفیت زندگی مونیخ و دیگر عوامل در کنار امنیت مونیخ را به بهترین شهر دانشجویی جهان تبدیل کرده است. مونیخ به خاطر اکتبرفست سالانه و رفاه و غیره شناخته می شود. این شهر همچنین خانه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان یعنی دانشگاه فنی مونیخ (رتبه 60 در جهان) است.

 

وین اتریش

یکی دیگر از شهرهایی که به طور مرتب در لیست بهترین و باکیفیت ترین شهرهای جهان دیده می شود، وین پایتخت اتریش است. این شهر نیز در فهرست امن ترین شهرهای دانشجویی جها قرار دارد. وین که در حدود 2.6 میلیون نفر جمعیت دارد، دارای یک جامعه دانشجویی متنوع در سطح بین المللی است و جرم و جنایت بسیار کمی دارد. این شهر مرکز اصلی آموزش اتریش است و دانشگاه وین به طور مداوم در 200 دانشگاه برتر جهانی قرار گرفته است.

 

برنو- چک

آخرین گزینه در لیست امن ترین شهرهای دانشجویی جهان ، شهر برنو چک است. برنو همچنین در گروه جدید Student View نمره بسیار بالایی را کسب کرده است. همین امر نشان می دهد دانشجویان از تحصیل در این شهر رضایت زیادی دارند و مشتاق ماندن بعد از فارغ التحصیلی هستند. زندگی در میان قلعه های جذاب قرون وسطایی و یک منطقه فرهنگی فعال، همچنین هزینه های زندگی مقرون به صرفه، امنیت و غیره، این شهر را به مکانی ایده آل برای دانشجویان تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*