19 تیر 1400

اشتباهات رایج در نوشتن انگیزه نامه آلمان

همانطور که می دانید انگیزه نامه یکی از موارد مهم برای تحصیل در دانشگاه های آلمان است. با اشتباهات رایج در نوشتن انگیزه نامه آلمان آشنا کنید.

انگیزه نامه آلمان شامل چه بخش هایی است ؟

بیشتر دانشجویانی که انگیزه نامه برای سفارت آلمان نوشته اند، نگارش آن را کار سختی تصور می کنند. در نوشتن انگیزه نامه سفارت آلمان باید این دو نکته را در نظر داشته باشید:

– چه چیزی آلمان را از دیگر کشورها متمایز می کند؟

– چرا تحصیل در آلمان را انتخاب کرده اید؟

 

چه چیزی آلمان را از دیگر کشورها متمایز می کند؟

باید در انگیزه نامه خود به این سوال پاسخ دهید:

– باید در این بخش درباره برخی از دستاوردهای برتر آلمان صحبت کنید و شرح دهید که چرا این کشور نسبت به دیگر کشورها برایتان خاص تر است. طوری بنویسید که فردی که انگیزه نامه شما را می خواند، به خود افتخار کند که آلمانی است.

برخی از نکاتی که می توانید در انگیزه نامه آلمان خود به آن اشاره کنید، عبارتند از:

– آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورها جهان در بخش تکنولوژی است.

– آلمان چهارمین اقتصاد جهان به لحاظ تولیدناخالص داخلی به شمار می رود.

– کشور آلمان سومین صادرکننده و واردکننده کالاست.

 

چرا تحصیل در آلمان را انتخاب کرده اید؟

این بخش برای نوشتن انگیزه نامه آلمان بسیار حائز اهمیت است. درباره اینکه سیستم آموزشی آلمان چه تفاوتی با دیگر کشورها دارد، بنویسید. برای مثال:

– سیستم آموزش دوگانه آلمان که از آموزش تئوری و عملی تشکیل شده و فارغ التحصیلان را برای ورود به بازار کار آماده می کند.

– سیستم آموزش آلمان بسیار باکیفیت است. جای تعجب نیست که در این سیستم افراد بزرگی مانند آلبرت انشتین و ماکس پلانک تربیت شده اند.

– به این مسئله اشاره کنید که تحصیلات چقدر برای دولت آلمان اهمیت دارد و برای این منظور شهریه دانشگاه را کاهش داده اند.

– دولت آلمان به طور قابل توجهی در بخش تحقیقاتی و آموزشی سرمایه گذاری کرده است.

– تحصیل رایگان در آلمان نه تنها برای دانشجویان آلمانی و اتحادیه اروپا، بلکه برای دانشجویان خارج از این اتحادیه نیز امکانپذیر است.

– امنیت آلمان برای دانشجویان بین المللی کامل تامین شده است. امنیت یکی از نگرانی های دانشجویان بین المللی است اما در آلمان این نگرانی وچود ندارد. آلمان چهارمین کشور امن جهان برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود.

– درباره یادگیری یک زبان دوم و مزایای آن نیز در انگیزه نامه آلمان خود بنویسید.

 

در انگیزه نامه آلمان باید به این سوالات پاسخ دهید

– چرا این دانشگاه را برای تحصیل در آلمان انتخاب کردید؟

– چرا این رشته را برای تحصیل در دانشگاه های آلمان انتخاب کردید؟

 

از این اشتباهات در نوشتن انگیزه نامه آلمان اجتناب کنید

اینها اشتباهات رایج دانشجویان در نوشتن انگیزه نامه ویزای آلمان هستند:

خیلی صمیمی ننویسید، خیلی ادبی نباشید

برای برخی از دانشجویان پیدا کردن تفاوت میان لحن صمیمی و ادبی زمانی که انگیزه نامه آلمان خود را می نویسند، کار آسانی نیست. توجه داشته باشید که سفارت آلما علاقه مند است که دانش شما و پروفایل حرفه ای تان را بداند، از اهداف تان آگاه شود، اما نمی خواهد درباره احساساتتان بپرسد. بنابراین سعی کنید از کسانی که انگیزه نامه سفارت آلمان را نوشته اند، در این زمینه کمک بگیرید. لحن نامه و جزییاتی که در آن وارد می کنید، بسیار حائز اهمیت است.

 

اشتباهات املایی

یکی از اشتباهات رایج در نوشتن انگیزه نامه آلمان ، اشتباهات املایی در متن است. اگر اشتباهات املایی زیادی در انگیزه نامه شما وجود داشته باشد، سفارت اینچنین برداشت می کند که شما دانش زبان آلمانی خوبی ندارید، بنابراین یک دانشجوی متعهد و مسئولیت پذیر به نظر نخواهید رسید. بنابراین پیشنهاد ما این است که نامه تان را به یک نفر بدهید تا آن را بخواند و اشکالات املایی شما را برطرف کند.

 

توضیح ناکافی درباره انگیزه هایتان

بسیاری از دانشجویها فراموش می کنند که درباره انگیزه هایشان صحبت کنند. این یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات در نوشتن انگیزه نامه آلمان است. انگیزه نامه ای که به خوبی انگیزه هایتان را شرح دهید از هر مهارت یا تجربه دیگری مهمتر است. یک داستان کوتاه درباره خودتان بنویسد و نشان دهید که رشته انتخابی تان مناسب شماست.

 

تعریف زیادی نکنید

واقع بین باشید. درباره نمره های عالی یا جوایزی که گرفتید، زیاده گویی نکنید. این موارد در رزومه شما و همچنین نمرات تان در کارنامه تان است. در عین حال سعی کنید که توانایی هایتان را دست کم نگیرید. یک تعادل مناسب برای تعریف از خود پیدا کنید. این یکی از اشتباهات رایج در نوشتن انگیزه نامه سفارت آلمان است که دانشجویان فکر می کنند هر چقدر از خودشان بیشتر تعریف کنند تاثیرگذارتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*