21 مهر 1400

آداب اجتماعی آلمان

با آداب اجتماعی آلمان آشنا شوید، اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های این کشور هستید. دانستن این موارد کمک می کند تا با فرهنگ آلمان ادغام شوید.

دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله از سرتاسر جهان برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر می کنند. دانشگاه های آلمان با مزایای بی شماری توانسته اند دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان جذب کنند. تحصیل رایگان در آلمان، امنیت، اساتید برتر، دانشگاه های سطح بالا، هزینه مقرون به صرفه زندگی، شهرهای دانشجویی متعدد، کیفیت بالای زندگی و غیره مهمترین مزایای تحصیل در آلمان هستند. با این وجود برای اینکه در فرهنگ یک کشور ادغام شوید، باید درباره آداب اجتماعی آن بیشتر بدانید.در این مطلب شما را با آداب اجتماعی آلمان بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

همه چیز درباره آداب اجتماعی آلمان

دست دادن

آلمانی ها همیشه دست می دهند! چه هنگامی که با شما ملاقات می کنند و چه هنگامی که از شما خداحافظی می کنند. این یک عادت معمول بین آنهاست. بنابراین سعی کنید همیشه دست بدهید و این فرهنگ آنها را نادیده نگیرید.

 

در هر حالی سر وقت حاضر شوید!

سر وقت بودن یکی از نکات خیلی مهم در آلمان است. آلمانی ها بسیار منظم هستند، بنابراین برای هر کاری به موقع حاضر شوید. حتی چند دقیقه تاخیر هم می تواند توهین تلقی شود. به ویژه برای قرارهای مهم و کاری به هیچ وجه دیر نکنید! برای قرار با دوستان خود نیز به موقع حاضر شوید. حتی اگر می توانید 10 دقیقه زودتر حاضر شوید، به این ترتیب از هر گونه دیر کردن جلوگیری کرده اید. دیر کردن در فرهنگ آلمانی ها اصلا جلوه خوبی ندارد.

 

تفاوت بین Du و Sie

زبان رسمی و غیررسمی در آلمان را رعایت کنید. به طور معمول افرادی که بزرگتر هستند، به صورت غیررسمی از Du برای افراد جوانتر استفاده می کنند. اما در دنیای تجارت این قضیه کاملا متفاوت است. براساس رنکینگ افراد، با توجه به سن و جنسیت افراد، بالادستی ها می توانند از کلمه Du به معنای تو استفاده کنند. در غیر این صورت باید افراد شما خطاب شوند. در صورتی که افراد از شما کوچکتر باشند یا در محیطی مثل دانشگاه یا مدرسه باشید، می توانید Du استفاده کنید. اما نسبت به رییس خود نمی توانید از این واژه استفاده کنید.

 

فرهنگ گل دادن در آلمان

یکی از آداب اجتماعی در آلمان فرهنگ گل دادن است.. اگر به خانه یکی از دوستان خود در این کشور دعوت می شوید، با خودتان گل یا شکلات ببرید. به طور معمول افراد در آلمان زمانی که برای اولین بار به خانه کسی می روند، یک هدیه کوچک با خود می برند. این فرهنگ مشابه فرهنگ ما ایرانی هاست.

 

جداسازی زباله ها

آلمان کشوری است که در بحث بازیافت و جداسازی زباله ها جهت حفظ محیط زیست اقدامات قابل توجهی در اروپا انجام داده است. در بسیاری از نقاط این کشور سطل های مخصوصی را مشاهده می کنید که روی آنها کلماتی مانند مخصوص زباله خشک، زباله تر، شیشه، کاغذ، پلاستیک یا غیره نوشته شده است. حتی مردم می توانند با تحویل این زباله ها یکسری خدمات دریافت کنند. یک فرهنگ خوب در کشور آلمان، که شما به عنوان یک دانشجو باید آن را یاد بگیرید.

 

در زدن

مردم در آلمان به حریم خصوصی و همچنین حفظ آرامش خود بسیار اهمیت می دهند. بنابراین در بسیاری از موارد ممکن است برای مثال در محیط کار درها بسته باشند. این به آن معنا نیست که نمی توانید وارد شوید، بلکه ممکن است شخص روی کارش تمرکز کرده باشد. با در زدن به راحتی می توانید وارد شوید.

 

بعد از 10 شب تلفن نزنید!

یکی از آداب اجتماعی در آلمان این است که مردم نباید پس از 10 شب جایی تماس بگیرند. مگر اینکه ابتدا از طرف بپرسید که آیا می توانید این کار را انجام دهید یا خیر. انتظار نداشته باشید که کسی پس از ساعت 5 بعدازظهر در اداره از دوشنبه تا پنجشنبه و جمعه ها پس از ساعت 4 کسی جواب شما را نمی دهد. زمانی که تلفن می زنید به طور معمول خودتان را با نام خانوادگی معرفی کنید.

 

آلمانی ها میز خود را در رستوران به اشتراک می‌گذارند!

متداول است که در آلمان میز خود را در یک رستوران با افراد کاملا غریبه به اشتراک بگذارید. البته زمانی که رستوران خیلی شلوغ است و جای نشستن نباشد. شما نیز می توانید این کار را بکنید. فقط کافی است سر میز بروید و جمله Ist dieser Platz noch frei یعنی آیا این صندلی خالی است، را بگویید. با وجود اینکه آنها استقبال گرمی می کنند، اما  انتظار نداشته باشید که افراد سر میز مکالمه زیادی با شما داشته باشند. وقتی میز غذا را در رستوران ترک کردید، مودبانه خداحافظی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*