معرفی کالج هامبورگ آلمان

دانشگاه هامبورگ یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان است که دوره آمادگی کالج ( Studienkolleg ) را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دانشگاه هامبورگ یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی فوق العاده در آلمان است.  

دوره کالج هامبورگ به متقاضیان خارجی برای آماده کردن آنها جهت شرکت در آزمون ارزیابی FSP کمک می کند. می توانید روی یک موضوع خاص تمرکز کنید تا آماده اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان شوید. پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز امتحان ارزیابی برای دانشگاه هامبورگ نشان دهنده این است که شما مهارت های لازم زبان آلمانی را نیز دارید.

کوتاه درباره دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشگاه هامبورگ بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان است. به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های این کشور، رشته های متنوع و فرصت های تحقیقاتی زیادی در این دانشگاه فراهم است. این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ توسط شهروندان محلی تاسیس شد. بیش از ۱۷۰ رشته تحصیلی در ۸ دانشکده دانشگاه هامبورگ ارائه می شود.

– افتتاح: سال ۱۹۱۹

– دانشگاه هامبورگ در رنکینگ جهانی: رتبه ۱۳۵

– امتیاز: ۳.۷ ستاره

– شهریه: رایگان (برای بیشتر رشته ها)

کالج هامبورگ کدام یک از دوره های آمادگی را برگزار می کند؟

دانشجویان بین المللی می توانند دوره های مختلف آمادگی کالج را در دانشگاه هامبورگ سپری کنند. این دوره ها عبارتند از:

– M – course : دوره های M-course ، یک دوره آمادگی برای دانشجویانی است که می‌خواهند تحصیل در آلمان در رشته های علوم طبیعی یا پزشکی را انتخاب کنند. دوره M-course متقاضیان را برای پذیرش در رشته های پزشکی، بیولوژی، علوم تغذیه، دندانپزشکی، میکروبیولوژی، علوم کشاورزی، دامپزشکی، بیوشیمی، تربیت بدنی، روانشناسی و داروسازی در دانشگاه های آلمان آماده می‌کند.

– T – course : این دوره مختص دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در آلمان در رشته های گروه ریاضیات و مهندسی دارند. در این دوره مباحثی مانند آلمانی، ریاضیات، فیزیک و غیره آموزش داده می شود. دانشجویان پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره می توانند در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط با مهندسی و ریاضیات در یک دانشگاه و یا دانشگاه علوم کاربردی در آلمان تحصیل کنند.

– W – course : دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان در گرایش های مربوط به رشته مدیریت را دارد، باید در کالج مربوط به این رشته ها شرکت کنند. پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره ، دانشجویان می توانند در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط مانند اقتصاد، حقوق، مدیریت کسب و کار و غیره در یک دانشگاه و یا دانشگاه علوم کاربردی در آلمان تحصیل کنند.

– G – Course : این دوره مختص دانشجویانی است که می خواهند در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان در رشته های مرتبط با گروه انسانی تحصیل کنند. در این دوره روی موضوعات تاریخ، ادبیات، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و همچنین زبان آلمانی که بخش اصلی تمام این دوره هاست، تمرکز می شود. پس از اتمام این دوره، می توانید در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید.

– S- Course : این دوره مخصوص مدارک زبان است.

آزمون ورودی کالج هامبورگ در برای ترم زمستانی ۲۰۲۱ (شروع از آگوست ۲۰۲۱)

دوشنبه، سوم ماه می ۲۰۲۱: G- Course  و S- Course

سه شنبه ۴ می ۲۰۲۱:  M – Course 

چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱: T- Course

پنجشنبه ۶ می ۲۰۲۱: W – Course

*درخواست برای ترم زمستان ۲۰۲۱ از تاریخ ۰۱/۰۱/۲۰۲۱ تا ۰۳/۰۱/۲۰۲۱ توسط uni-assist

*درخواست دوباره برای ترم زمستان ۲۰۲۱ (شروع از آگوست ۲۰۲۱) از اول ژانویه تا اول مارچ ۲۰۲۱ پذیرفته خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *