Young female university graduate in academic cap sitting at table smiling pointing left. Future lawyer or engineer showing an idea. White background. Copy space.

درباره شهر ماربورگ بیشتر بدانید

در این مطلب قصد داریم درباره شهر ماربورگ آلمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. اگر کالج ماربورگ یا دانشگاه این شهر را برای تحصیل انتخاب کردید، بهتر است درباره محل زندگی تان نیز بیشتر بدانید.

کوتاه درباره ماربورگ

ماربورگ شهری در شمال فرانکفورت آلمان است. دانشگاه ماربورگ در سال ۱۵۲۷ تاسیس شده است، در این شهر قرار دارد. Alstadt یا شهر قدیمی ماربورگ را که شامل خانه های نیمه چوبی، قلعه ای زیبا با نمایشگاه های هنری و تاریخی منطقه است، از دست ندهید.

به عنوان یک دانشجو در ماربورگ آلمان می توانید از کافه های کنار میدان مارکت پلاتز و خیابان های باریک اطراف آن لذت ببرید. کلیسای سنت الیزابت به سبک معماری گوتیک در قرن سیزدهم هنوز در این منطقه به جای مانده است.

ماربورگ یک شهر دانشجویی نزدیک فرانکفورت

ماربورگ یک شهر دانشگاهی است که بسیار تحت تاثیر دانشگاه این شهر و همه افرادی که در آنجا کار و تحصیل می کنند شکل گرفته است. ماربورگ در ایالت هسن آلمان قرار دارد و مرکز منطقه ماربورگ – بایدنکوپف است.

ماربورگ شهری کوچک اما پر جنب و جوش در قلب آلمان است. این شهر در کنار رود «لان» واقع شده و فاصله چندانی از فرانکفورت ندارد. دانشجویان یک چهارم جمعیت این شهر را تشکیل می دهند.

ماربورگ شهری فرهنگی برای دانشجویان

زندگی دانشجویی در شهر ماربورگ آلمان هرگز خسته کننده نیست. ماربورگ به داشتن فرهنگی غنی اهمیت زیادی می دهد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی در این شهر می توانید از اجرای یک تئاتر در Waggonhalle لذت ببرید یا در یک کنسرت در Trauma شرکت کنید. همچنین در Knubbel  موسیقی زنده به طور منظم اجرا می شود، در حالی که Kulturladen KFZ میزبان کنسرت ها و شعرهای شاد است.

بنابراین به هر گوشه ای از این شهر دانشجویی زیبا بروید، یک سرگرمی برایتان فراهم است. در کنار درس می توانید با فرهنگ و هنر کشوری که در آن تحصیل می کنید نیز بیشتر آشنا شوید.

زندگی دانشجویی در شهر ماربورگ آلمان

از غذاخوری های معروف تا دوچرخه سواری

حتی اگر  ردشگران به ماربورگ سرازیر شوند، شما هنوز هم می توانید نسبتا ارزان در اینجا زندگی کنید. یافتن نوع مناسب محل اقامت همیشه آسان نیست، اما دانشگاه و دفتر بین المللی این شهر از هیچ کمکی به دانشجویان دریغ نمی کنند.

اگر به دنبال غذاخوری های معروف ماربورگ هستید می توانید به Ufercafé ، Kostbar ، Early’s  و Paprica با پیشنهادات ویژه و مخصوص به خودش بروید. همچنین به عنوان یک شهر کوچک، زندگی شبانه در ماربورگ برای دانشجویان جاری است.

در ماه های تابستان، ماربورگ از محیط روستایی خود که برای تورهای دوچرخه سواری ایده آل است، بهره مند می شود. سفرهای قایقرانی و قایق سواری در رودخانه لان یک راه سرگرم کننده دیگر برای گذراندن یک روز در طول تابستان در این شهر است.

حتما از بلیط هایی که با نام Semesterticket شناخته می شوند استفاده کنید. با استفاده از این بلیط ها می توانید به سرعت و به راحتی به مکان های دیگر در ایالت هسن سفر کنید.

هزینه های زندگی دانشجویی در ماربورگ چقدر است؟

همانطور که می دانید هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان بسیار به نحوه و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. اینکه در مرکز شهر یا خارج از مرکز شهر خانه اجاره کنید، در خانه آشپزی کنید یا بیرون از خانه غذا بخورید، چقدر هزینه برای تفریح و سرگرمی بپردازید، از کجاها لباس بخرید و بسیاری عوامل دیگر می تواند هزینه های شما را چندین برابر کند یا با صرفه جویی و مدیریت مالی حتی بتوانید پس انداز هم داشته باشید.

هزینه زندگی در ماربورگ به خصوص در مقایسه با دیگر شهرهای دانشگاه آلمان زیاد نیست. برای یک اتاق، غذا و لباس حداقل ماهیانه حدود تا ۸۵۰ یورو نیاز دارید.

با این حال برخی هزینه های مشخص و معمول برای دانشجویان وجود دارد. در ادامه با هزینه های زندگی دانشجویی در ماربورگ آلمان بیشتر آشنا شوید.

هزینه خانه دانشجویی در ماربورگ

– آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر : ۸۰۰.۰۰ یورو

– آپارتمان (یک  اتاق خواب) خارج از مرکز: ۵۰۰.۰۰ یورو 

– آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر: ۱،۳۰۰.۰۰  یورو

– آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۹۲۵.۰۰ یورو

قیمت مواد غذایی:

– شیر (معمولی) ، (۱ لیتر): ۰.۷۱ یورو

– قرص نان تازه سفید (۵۰۰ گرم): ۰.۹۳ یورو 

– برنج (سفید) ، (۱ کیلوگرم): ۱.۵۴ یورو 

– تخم مرغ (۱۲ عدد): ۱.۷۳ یورو 

– پنیر محلی (یک  کیلوگرم): ۵.۵۵ یورو 

– فیله مرغ (یک کیلوگرم): ۳.۵۰ یورو 

– یک بطری آب (بطری ۱.۵ لیتری): ۰.۲۴ یورو

هزینه حمل و نقل عمومی

– بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی): ۲.۱۵  یورو

– بلیط ماهانه (قیمت عادی): ۳۰.۰۰ یورو

تفریح و رستوران و باشگاه

یک وعده غذایی در یک رستوران ارزانقیمت: ۱۰ یورو

– باشگاه بدنسازی: ۵۰ یورو ماهانه

– زمین تنیس: (یک ساعت اجاره آخر هفته ها): ۱۷ یورو

– بلیط سینما: ۱۰ یورو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *