پرطرفدارترین مشاغل آوسبیلدونگ در آلمان

آیا می دانید پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان کدام هستند ؟ دوره های آوسبیلدونگ در آلمان را می توانید در مشاغل متعدد از مشاغل اجتماعی گرفته تا تجاری، پزشکی و غیره پیدا کنید. اما کدام دوره های آوسبیلدونگ در آلمان بیشترین محبوبیت را دارند؟ بیشترین دوره های آوسبیلدونگ در کدام صنعت انجام می شود؟

در این مطلب قصد داریم 10 تا از پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان را معرفی کنیم.

 

فروشنده خرده فروشی

فروشنده خرده فروشی گوی سبقت را از منشی مدیریت دفتر گرفته است. به تازگی فروشنده خرده فروشی در میان محبوب ترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان قرار گرفته است. سالانه حدود 26000 قرارداد آموزشی جدید در این شغل منعقد می شود.

در این شغل، افراد در زمینه برنامه ریزی برای خرید، سفارش کالاهای جدید یا تحویل کالا فعالیت دارند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل بازار را انجام خواهید داد و بر این اساس، برنامه ریزی می کنید که کدام محصولات باید خریداری شوند.

حقوق فروشنده خرده فروشی در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 750 یورو

سال دوم: 835 یورو

سال سوم: 960 یورو

دستیار مدیریت دفتر

در میان پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ آلمان ، منشی مدیریت دفتر نیز به چشم می خورد. تعداد طرفداران این شغل نیز تقریبا به اندازه کارمند خرده فروشی زیاد است. متصدیان مدیریت دفتر، مرکز تماس تمام سوالات مربوط به سازمان و اداره بازرگانی شرکت ها هستند. در دوره کارآموزی مکاتبات را انجام می دهید، برای قرار ملاقات ها برنامه ریزی می کنید، فاکتور می نویسید و معاملات پرداخت را کنترل می کنید.

حقوق دستیار مدیریت دفتر در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 760 یورو

سال دوم: 810 یورو

سال سوم: 860 یورو

 

تکنسین مکاترونیک خودرو

در دوره آوسبیلدونگ مکاترونیک خودرو آلمان ، متقاضی آموزش خود را در یکی از پنج زمینه اصلی انتخاب می کند. تکنولوژی بدنه، فناوری موتور سیکلت، فناوری وسایل نقلیه تجاری، فناوری اتومبیل سواری یا سیستم و فناوری فشار قوی این زمینه ها هستند. به عنوان یک تکنسین مکاترونیک خودرو، سیستم های وسیله نقلیه را آزمایش می کنید، تعمیرات را انجام می دهید و وسایل نقلیه را به تجهیزات و لوازم جانبی اضافی مجهز می کنید.

حقوق تکنسین مکاترونیک خودرو در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 850 یورو

سال دوم: 900 یورو

سال سوم: 950 یورو

سال چهارم: 1000 یورو

 

آوسبیلدونگ پرستاری

همانطور که حدس می زنید پرستاری یکی از پرطرفدارترین مشاغل آوسبیلدونگ آلمان است. آیا حمایت از افراد نیازمند در زندگی روزمره برای شما مهم است؟ از سال 2020 ، تخصص پرستاری با آموزش افراد به عنوان یک پرستار بهداشت، پرستار سالمندان و پرستار بهداشت و کودک همراه شده است.

در طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری ، بخش هایی مانند کمک به افراد بیمار یا پیر، در زمینه های مختلف را نیز شامل می شود. علاوه بر این انجام فعالیت های درمانی و پزشکی – پرستاری نیز وظیفه این افراد است.

حقوق آوسبیلدونگ پرستاری :

سال اول: 1100  یورو

سال دوم: 1150 یورو

سال سوم: 1250 یورو

 

فروشنده خانم

یکی از پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان فروشندگی است. لباس، وسایل الکترونیکی و مواد غذایی و غیره مواردی است که می توانید به عنوان یک کارآموز فروشندگی در آلمان شروع به کار کنید. عمدتا جلسات مشاوره و فروش را با مشتریان انجام می دهید. با رعایت شعار «مشتری پادشاه است»، اولویت اصلی این حرفه مشخص می شود. از دریافت کالا گرفته تا قیمت گذاری و وجه نقد و کنترل های منظم کیفیت جزو وظایف این افراد است.

حقوق تکنسین فروشنده خانم در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 750 یورو

سال دوم: 835 یورو

سال سوم: –

 

کارمند صنعتی

آموزش تبدیل شدن به یک کارمند صنعتی، هر ساله تعداد زیادی متقاضی دوره آوسبیلدونگ را به آلمان می کشاند. کارآموزان این شاخه از فرایندهای تجاری در شرکت ها مراقبت می کنند؛ کدام پیشنهادات بهترین است؟ شرکت باید چه استراتژی بازاریابی دنبال کند؟ تقاضای کارمندان چیست و بهترین راه تحریک اقتصاد چیست؟ شما به عنوان یک کارمند صنعتی، در زمینه مدیریت مواد، فروش، بازاریابی، منابع انسانی، امور مالی و حسابداری کار خواهید کرد. یک کارمند همه جانبه و در نتیجه یک کارمند ضروری برای هر شرکتی خواهید بود.

حقوق کارمند صنعتی در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 895 یورو

سال دوم: 950 یورو

سال سوم: 1020 یورو

متخصص آی تی

همانطور که حدس می زنید متخصص آی تی هم در فهرست پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان قرار دارد. این حرفه مهیج در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بیشتر نوجوانان و جوانان در حال آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات در یکی از دو زمینه ادغام سیستم و توسعه برنامه ها هستند.

در سال 2019 حدود 16000 نفر از تحصیل کنندگان یکی از این حرفه های IT را انتخاب کردند. جای تعجب نیست، چراکه جهان روز به روز دیجیتالی تر می شود، در آینده نیز به تعداد بیشتری از متخصصان فناوری اطلاعات نیاز خواهیم داشت.

حقوق متخصص آی تی در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 1050  یورو

سال دوم: 1100  یورو

سال سوم: 1200 یورو

 

دستیار پزشک

دستیاران پزشک دست راست پزشکان هستند. هیچ کاری بدون آنها امکانپذیر نیست! به عنوان یک کارآموز در دوره آوسبیلدونگ دستیار پزشک ، باید پزشک را در معالجه حمایت کنید. در مورد اقدامات درمانی به بیماران آموزش می دهید و وظایف خود را در آزمایشگاه انجام می دهید.

فعالیت‌های سازمانی و اداری در دوره کارآموزی در انتظار شماست. شما با تعیین قرارهای ملاقات پرونده های بیمار را تهیه می کنید، مراحل درمان را مستند کرده، حساب ها را تسویه می کنید.

حقوق دستیار پزشک در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 805 یورو

سال دوم: 850 یورو

سال سوم: 900 یورو

 

تکنسین برق

تکنسین برق نیز در میان محبوب ترین مشاغل آوسبیلدونگ آلمان به چشم می خورد. وظیفه یک تکنسین برق ، جمع آوری سیستم های الکتریکی، راه اندازی و نگهداری آنها است. آیا به این رشته علاقه مند هستید؟ پس ابتدا باید برای آموزش در یک زمینه کاربردی خاص تصمیم بگیرد، زیرا دوره های آموزشی مختلفی برای برق وجود دارد.

انرژی و فناوری ساختمان، سیستم های زیربنایی، فناوری اتوماسیون، دستگاه ها و سیستم ها، و حتی ماشین آلات و فناوری درایو در میان این بخش ها قرار دارند. اگر علاقه کمتری به این مناطق دارید، فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور ، سیستم الکترونیکی IT ، مهندسی صنایع یا فناوری اطلاعات و سیستم ها را انتخاب کنید. هر ساله بیش از 14000 جوان دوره آوسبیلدونگ آلمان را به عنوان تکنسین برق آغاز می کنند.

حقوق تکنیسین برق در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 755 یورو

سال دوم: 805 یورو

سال سوم: 875 یورو

سال چهارم: 930 یورو

 

مکانیک سرویس های بهداشتی، گرمایشی و فن آوری تهویه مطبوع

در میان محبوب ترین دوره های آوسبیلدونگ آلمان ، مکانیک سیستم های بهداشتی، گرمایشی و فناوری تهویه مطبوع که به طور خلاصه SHK نامیده می شود، قرار دارد. تقریبا 13000 قرارداد آموزشی جدید در سال 2019 در این رشته امضا شده است.

در این حرفه قطعً باید علاقه زیادی به فناوری و فعالیت‌های یدی داشته باشید. در دوره آموزشی سه و نیم ساله، درباره نحوه قرار دادن لوله های آب، نصب سیستم های گرمایشی یا نگهداری سیستم های تهویه مطبوع می آموزید. البته این موارد شامل موارد تجاری مانند گرفتن سفارش مشتری، قرار ملاقات و فاکتور نیز می شود.

حقوق ت مکانیک سرویس های بهداشتی، گرمایشی و فن آوری تهویه مطبوع در دوره های آوسبیلدونگ :

سال اول: 550 یورو

سال دوم: 649 یورو

سال سوم: 743 یورو

سال چهارم: 770 یورو