آوسبیلدونگ چیست؟ آیا همه کشورها می‌توانند در آوسبیلدونگ (Ausbildung) آلمان شرکت کنند؟ این مطلب را بخوانید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

 

شرایط موردنیاز جهت اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آلمان از ایران

– سن بین 18 تا 25 سال

– مدرک تحصیلی دیپلم (حداقل)

– مدرک زبان B1 آلمانی (حداقل)

 

فرصت طلایی برای شاغل شدن در آلمان

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ چیست؟ یک کلمه آلمانی به معنای « دوره کارآموزی » در مشاغل مختلف است. دوره های آوسبیلدونگ آلمان از یک برنامه آموزشی فنی و حرفه ای در مشاغلی مانند پرستاری، نجاری، قصابی، منشی، راننده قطار و غیره تشکیل شده است.

با گذراندن این دوره ها، فرد متقاضی یک مدرک ایالتی به عنوان یک کارگر ماهر برای زندگی و کار در آلمان دریافت می کند. برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا آوسبیلدونگ هر سال در ماه آگوست یا سپتامبر آغاز می شود.

دوره های آوسبیلدونگ یک فرصت طلایی برای کار در آلمان است. در این دوره ها هم آموزش می بینید و هم حقوق دریافت می کنید. حقوق دوره آوسبیلدونگ با توجه به نوع آن هر سال افزایش پیدا می کند.

 

مشاغل دوره های آوسبیلدونگ آلمان کدام هستند ؟

حالا که فهمیدید آوسبیلدونگ چیست ، درباره مشاغل آن بیشتر بدانید. انواع آوسبیلدونگ در آلمان در دسترس علاقمندان است. اگر به دنبال گذراندن دوره آوسبیلدونگ در آلمان هستید، باید بدانید که گزینه های متنوعی در این زمینه برایتان وجود دارد.

– آوسبیلدونگ یا همان دوره کارآموزی یک دوره آموزشی رسمی برای مشاغلی مانند فروشندگی، نقاشی، نجاری، پرستاری، قصابی یا مکانیکی است.

– در حال حاضر بیش از 320 فرصت شغلی برای متقاضیان آوسبیلدونگ وجود دارد.

– دوره آوسبیلدونگ بین 2 تا 3 سال آموزش در صنعت و مدرسه است و با ارائه یک مدرک مهارت کاری به پایان می رسد.

– با این مدرک متقضایان خارجی می توانند از سرتاسر جهان می توانند یک موقعیت کاری دائم در آلمان پیدا کنند. سیستم آموزش حرفه ای در آلمان منحصر به فرد است.

 

آیا شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنند ؟

بله، تمام خارجی ها از تمام کشورها واجد شرایط شرکت در دره های آوسبیلدونگ آلمان هستند. همانطور که گفتیم حداقل مدرک زبان آلمانی B1 برای شرکت در این دوره ها لازم است.

 

چه کسانی می توانند در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنند؟

با کسب اطلاعات دقیق درباره آوسبیلدونگ چیست ، شامل چه مشاغلی می شود، چه کسانی می توانند در آن شرکت کنند، می توانید دوره موردعلاقه خود را پیدا کنید. اما همانطور که گفته شد برای شرکت در آوسبیلدونگ آلمان سن، زبان آلمانی B1 و حداقل مدرک دیپلم لازم است. با این شرایط هر متقاضی می تواند در این دوره ها شرکت کند.

 

آیا شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان می تواند شغل شما را تضمین کند؟

با توجه به اینکه در حال حاضر آلمان به کارگران ماهر نیاز فراوانی دارد، بنابراین کار در آلمان و فرصت های شغلی در این کشور بسیار شرایط ایده آلی را شامل می شود. تقاضای بالا برای کارگر ماهر در آلمان در سال های آینده نیز افزایش خواهد یافت. بعضی از دوره ها جزو پردرآمدترین مشاغل آوسبیلدونگ هستند.

با این وجود فرصت های شغلی همیشه به نمره هایی که در آوسبیلدونگ نیز می گیرید و همچنین مهارت ها فردی نیز بستگی دارد.

 

سیستم آوسبیلدونگ آلمان چگونه کار می کند؟

هیچ کشوری در جهان را نمی توانید با سیستم آموزش حرفه ای آلمان مقایسه کنید. متقاضیان مشارکت دوره های آوسبیلدونگ در واقع کارکنان یک شرکت هستند که 50 درصد از زمان خود را کار می کنند تا یاد بگیرند و 50 درصد دیگر را در یک مدرسه حرفه ای آموزش می بینند. این شرکت هزینه های مدرسه کارآموزان را پرداخت می کنند. در این میان متقاضیان باید توسط یک شرکت استخدام شوند، تنها در این صورت می توانند آموزش را آغاز کنند. به همین دلیل است که متقاضیان بین المللی باید ابتدا اپلای کنند و در پروسه انتخاب موفق شوند.

 

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ چه کاری می توانید انجام دهید؟

پس از اینکه دوره آوسبیلدونگ آلمان را با موفقیت پشت سر گذاشتید، افراد ماهر می توانند به طور قانونی در شرکت های آلمانی کار کنند. حتی با حمایت شرکت های آلمانی می توانید در دانشگاه های آلمان نیز ادامه تحصیل بدهید. یک مزیت دیگر برای شرکت در آسبیلدونگ آلمان این است که می توانید کارفرمای خودتان باشید.

همچنین می توانید به کشور خود بازگردید و یک کسب و کار با مدرک و مهارتی معتبر از یک کشور سطح بالا مانند آلمان راه بیندازید.