انواع آوسبیلدونگ در آلمان

با انواع آوسبیلدونگ در آلمان آشنا شوید. کار در آلمان از طریق آوسبیلدونگ یک فرصت استثنایی هم برای آموزش شغلی و هم دریافت حقوق بالاست.

آلمان یکی از معدود کشورهایی است که دوره آوسبیلدونگ (دوره های آموزش شغلی) را برای جبران کمبود نیروی کار خود ارائه می‌دهد. این دوره ها بسیار مورد استقبال افراد مختلف از سرتاسر کشورهای جهان قرار گرفته است. اما انواع آوسبیلدونگ در آلمان کدام است و شما می توانید با توجه به شرایط در کدام شرکت کنید ؟

 

با انواع آوسبیلدونگ در آلمان آشنا شوید

با آوسبیلدونگ خیلی زود در آلمان کار کنید!

دانشجویان زیر 20 سال که می خواهند وارد فضای کسب و کار شوند، می توانند دوره های آوسبیلدونگ آلمان را انتخاب کنند. کار در آلمان از طریق آوسبیلدونگ یک فرست بی نظیر است. به این ترتیب، افراد در کنار آموزش حرفه‌ای در یک محیط کار واقعی، تجربه کاری کسب می‌کنند.

انواع مشاغل در دوره آوسبیلدونگ آلمان از پرستاری گرفته تا آی تی، نجاری، نانوایی، تعمیرکار، برقکار و غیره را می توانید در آلمان تجربه کنید. بسته به اینکه چه حرفه ای را در دوره های آوسبیلدونگ آلمان انتخاب می کنید، این دوره ها می تواند بین 3 تا 4 سال طول بکشد.

بیشتر دوره های آوسبیلدونگ در آلمان با حقوق است. این حقوق ها می تواند به طور میانگین و با توجه به نوع دوره بین 500 تا 1100 یورو باشد.

 

آوسبیلدونگ آلمان برای متقاضیان بالای 20 سال

اما آیا متقاضیان بالای 20 سال نیز می توانند در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت و حرفه ای متفاوت را دنبال کنند؟

بله می توانند. اگر متقاضی دانش خوبی از زبان آلمانی داشته باشد (تمام امتحانات به زبان آلمانی برگزار می شود) اگر در حال حاضر به عنوا دانشجو در یکی از دانشگاه های آلمان ثبت نام نکرده باشید یا آماده دریافت یک حقوق متوسط هستید، می توانید در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید. Arbeitsamt (آژانس کاریابی فدرال) به شما کمک می کند تا شغل مناسب خود را پیدا کنید.

– این آژانس نماینده دولت فدرال است. آنها می توانند شما را برای حرفه ای که بیشترین نیاز در آن زمینه وجود دارد، راهنمایی کنند.

– بسیاری از خارجی ها برای تحصیل به آلمان می آیند و در یکی از دانشگاه های این کشور آینده خود را رقم می زنند. اما ممکن است مسیر شغلی دیگری را در آینده انتخاب کنند.

دوره های آوسبیلدونگ به دانشجویان کمک می کند تا آموزش های لازم را در کار ببینند. در نهایت بتوانند وارد شغل موردعلاقه خود با حقوق های نسبتا بالا در آلمان شوند.

 

انواع آوسبیلدونگ در آلمان کدام است ؟

خب حالا که تصمیم گرفتید یکی از این دوره ها را پشت سر بگذارید، بهتر است درباره انواع آوسبیلدونگ در آلمان بیشتر بدانید:

– دوره آوسبیلدونگ دوگانه ( Dual vocational training )

به طور معمول در یک آموزشگاه حرفه ای با تجربه عملی در شرکت ها آموزش داده می شود. در واقع متقاضی آموزش های تئوری را در یک آموزشگاه حرفه ای می بیند و تجربه عملی را در یکی از شرکت های آلمانی به دست می آورد. این نوع آوسبیلدونگ بسیار پرطرفدار است چراکه به دانشجویان حقوق پرداخت می کند و دارای بیشترین جاهای خالی در بازار کار آلمان است. (مدت زمان 2 تا 3 سال و نیم)

– دوره آوسبیلدونگ مبتنی بر مدرسه ( School-based vocational training )

این دوره آوسبیلدونگ مدارس در یک هنرستان یا دانشکده فنی ارائه می شود که آموزش های عملی در محل کار فقط به صورت مکمل و گسترده ارائه می شود. در این دوره به جز به دوره های پرستاری حقوق پرداخت نمی شود. (مدت زمان 3 تا 5 سال شامل دوره آموزش کاری)

– مدرک حرفه ای دوگانه  ( Dual vocational degree )

این مدرک دوگانه توسط دانشگاه یا آکادمی حرفه ای ارائه می شود. برای این دوره باید صلاحیت ورود به دانشگاه های آلمان را داشته باشید (دیپلم). دانشجویان باید یک مدرک معتبر دریافت می کنند و گواهی تجربه کاری (حداقل دو سال) را کسب می کنند. در این نوع از آوسبیلدونگ حقوق در سطح کارآموز پرداخت می شود. (مدت زمان این دوره 3 تا 5 سال شامل کارورزی است)

 

آوسبیلدونگ میانبر کار و آموزش با حقوق در آلمان

انواع آوسبیلدونگ در آلمان ، شغل های متعددی را شامل می شوند. در فهرستی که در وب سایت آوسبیلدونگ آمده، بیش از 600 دوره مختلف پوشش داده شده است. متقاضیان می توانند از میان این دوره ها و با توجه به انواع آوسبیلدونگ ، دوره موردنظر خود را پیدا کنند. می توانید مقالات مربوط به پردرآمدترین آوسبیلدونگ آلمان و همچنین پرطرفدارترین آوسبیلدونگ آلمان را مطالعه کنید تا اطلاعاتی بیشتری در این زمینه کسب کنید.