آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان

آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان مختص کسانی است که علاقه مند و همچنین با صبر و حوصله باشند. حدود یک چهارم تمام دانش آموزان مشکلات زبانی دارند. فقط کودکان نیستند که با مشکلات زبانی درگیرند، در حقیقت از جمله متداول ترین عواقب آسیب مغزی توسط سکته ها و زوال عقلی رخ می دهند. در هر حال در آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان مهارت های لازم را به عنوان یک مربی برای فعالیت های در چنین زمینه هایی خواهید آموخت.

در دوره آوسبیلدونگ گفتار درمانی چه چیزی یاد می گیرید؟

مشکلات گفتاری می توانند هم به دلیل فیزیکی و هم تحریکات روانشناسی باشند. در طول دوره آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان درباره ارگان های صدا و گفتار و همچن اطلاعات پایه درباره گوش، بینی و گلو را خواهید آموخت. به عبارت دیگر، رویکرد تربیتی صحیح را در ارتباط با بیماران و روش های درمان را خواهید آموخت.

در طول سه سال آموزش به عنوان یک گفتار درمان هم در یک آموزشگاه حرفه ای و هم در مراکز درمانی آموزش خواهید دید.

در آموزشگاه های حرفه ای شما بخشی از یک کلاس هستید و دربار دانش تئوری که باید برای درمان در آینده از آن استفاده کنید، یاد می گیرید. در حال حاضر حدود 70 مدرسه آموزشی خصوصی و دولتی در آلمان برای گفتار درمانی وجود دارد.

همچنین باید دوره هایی را در مراکز درمانی که می تواند بیمارستان، کلینیک تخصصی یا یک کلینیک توانبخشی باشد، بگذرانید. در طول این زمان، می توانید در درمان ها و تراپی ها شرکت کنید، با بیماران بیشتر آشنا شوید و فضای کار آینده خود را بشناسید.

 

 

شرایط گذراندن آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان چیست؟

برای اینکه یک گفتار درمان شوید، باید حداقل دیپلم داشته باشید. اگر دیپلم مقطع متوسطه را دارید، این به معنای تکمیل شرایط نیست. درهای آموزش به روی شما باز هستند اگر حداقل دو سال آموزش را پیش از این پشت سر گذاشته باشید. اگر در مدرسه به زیست شناسی و ریاضیات توجه ویژه داشته اید، به این معا نیست که به قبولی شما در مدارس آموزشی کمک می کند، اما چندان هم بی کاربرد نیست.

علاوه بر این باید به لحاظ سلامت و فیزیک بدن در شرایط خوبی باشید. از آنجایی که زبان آموزش می دهید باید خودتان در آن بی نقص باشید. بسیاری از دوره های آموزشی آوسبیلدونگ گفتار درمانی به یک گواهی معتبر نیاز دارند و همچنین می توانند یک آزمون ورودی از شما بگیرند.

 

دوره های آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان چگونه برگزار می شود؟

در پایان دوره آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان یک امتحان نهایی از شما گرفته می شود. 5 امتحان کتبی برای اثبات در دروس اصلی مانند تراپی، آواشناسی، شنوایی شناسی/ شنوایی سنجی کودکان، عصب شناسی/ روانشناسی و همچنین مطالعات شغلی، قانونی و مدنی از متقاضیان در پایان دوره اخذ می شود. علاوه بر این امتحان کتبی، متقاضیان یک امتحان شفاهی نیز خواهند داشت. امتحان شفاهی به صورت گروهی یا فردی گرفته می شود. در بخش پایانی امتحان، یک آزمون عملی واقعی شبیه سازی شده نیز برگزار می شود.

به عنوان یک گفتار درمان در کجا می توانید کار کنید؟

پس از تکمیل دوره آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان می توانید در بیمارستان ها، کلینیک ها یا مراکز درمانی کار کنید. به عنوان یک قانون، گفتاردرمان ها در یک روش درمانی خاص تخصص دارند.

آوسبیلدونگ گفتار درمانی در آلمان
  • مدت زمان: 3 سال
  • مدرک تحصیلی: دیپلم فنی
  • ساعات کاری: روزهای هفته، گاهی آخر هفته
  • حقوق: سال اول 990 یورو/ سال دوم 1045 یورو و سال سوم 1120یورو

آیا می دانستید که …

– به طور قابل توجهی پسرها بیشتر از دخترها تحت تاثیر ناهنجاری های گفتاری قرار دارند؟

– شرکت های بیمه های سلامت سالانه میلیاردها دلار برای گفتار درمانی برای افراد زیر 14 سال هزینه می کنند؟

– 84درصد از بزرگسالان در اثر سکته با مشکلات گفتاری مواجه می شوند؟

– اولین دوره گفتار درمانی در پستدام نیویورک در سال1886 اتفاق افتاد؟ در سال 1918 به یک رشته آکادمیک تبدیل شد.

– دخترها زمانی که کودک هستند بیشتر از پسرها حرف می زنند؟

 

شما باید یک گفتار درمان شوید اگر…

– از کار کردن با آدم ها به ویژه کودکان لذت می برید.

– خلاقیت دارید و با تمرین مختلف بارها و بارها کنار می آیید.

– صبور هستید و می توانید بیماران را درک کنید.

 

شما نباید گفتار درمان شوید اگر…

– مشکلاتی در گفتار یا شنوایی دارید.

– صبور بودن نقطه قوت شما نیست.

– سر و کار داشتن با مردمی که دارای چنین مشکلاتی هستند برایتان کار آسانی نیست.