آوسبیلدونگ کمک پرستاری در آلمان

پرستاری یکی از پرطرفدارترین آوسبیلدونگ های آلمان است. در این مطلب با آوسبیلدونگ کمک پرستاری در آلمان بیشتر آشنا شوید. در این آوسبیلدونگ مراقبت از افراد بیمار، کمک به پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری های دیگر، مراقبت از زخم ها و غیره به متقاضیان آموزش داده می شود. دوره آوسبیلدونگ کمک پرستاری در آلمان هم به صورت تئوری در آموزشگاه های حرفه ای و هم دوره های عملی است. در حالی که داشتن دانش پایه بخشی از دوره آموزشی در آموزشگاه هاست، دوره کارورزی در بیمارستان ها و خانه سالمندان فرصت می دهد تا دانش خود را به صورت عملی به کار گیرید. بسته به اینکه در کدام ایالت باشید، دوره آوسیبلدونگ کمک پرستاری در آلمان دو سال به صورت تمام وقت و چهار سال به صورت نیمه وقت طول می کشد.

شرایط آوسبیلدونگ کمک پرستاری ایالتی است

توجه داشته باشید که شرایط و قوانین مرتبط با آوسبیلدونگ کمک پرستاری و بهداشت توسط ایالت ها تعیین می شود. به همین دلیل است که تفاوت هایی میان ایالت های مختلف درباره این دوره آموزشی وجود دارد. علاوه بر این، این دوره با عناوین مختلفی شناخته می شوند. در ایالت بادن – ووتمبرگ با عنوان کمک پرستار و بهداشت مورد تایید ایالت، در NRW با عنوان کمک پرستار و بهداشت و در ایالت شلسویگ-هولشتاین با عنوان دستیار پرستاری دارای گواهی ایالتی شناخته می شود. در ایالت باواریا نیز با عنوان دستیار پرستاری دارای گواهی از آن یاد می شود.

 

آوسبیلدونگ کمک پرستاری در آلمان چگونه است ؟

در طول دوره آموزش کمک پرستاری، در کلاس ها در یک مدرسه آموزشی شرکت می کنید. در این کلاس ها که توسط کارشناسان پزشکی اداره می شوند، موضوعات مختلف را یاد می گیرید. پس از آن در یک بیمارستان، کلینیک، مراکز تخصصی و سلامتی دوره عملی را سپری می کنید، در این بخش ها تمرین کاملا جدی تر می شود. پزشکان و پرستاران در این مراکز حضور دارند و در یک محیط واقعی کار یاد می گیرید. متقاضیان این دوره آوسبیلونگ در آلمان یاد می گیرند که صبور باشند و چگونه با بیماران رفتار کنند. همچنین یاد می گیرند که چه کمک هایی به عنوان یک دستیار پرستار باید به بیماران بکنند.

گاهی لازم است که افراد به صورت شیفتی کار کنند، بنابراین باید روحیه کار در شرایط سخت را داشته باشید.

 

شرایط شرکت در دوره های آوسبیلدونگ کمک پرستاری

در بسیاری از فدرال های آلمان، متقاضیان باید مدرک دیپلم برای حضور در این دوره های آوسبیلدونگ را داشته باشند. در پایان دوره آوسبیلدونگ یک آزمون نهایی از متقاضیان گرفته می شود. این آزمون شامل یک بخش شفاهی و یک بخش عملی است و در برخی از ایالت ها آزمون کتبی را نیز شامل می شود. پس از تکمیل دوره آوسبیلدونگ کک پرستاری می توانید در بخش های مختلف مشغول کار شوید. برای مثال، میتوانید در بخش های عفونی، کودکان، مراقبت از بزرگسالان و افراد ناتوان و دارای معلویت جسمی کار کنید. همچنین بیمارستان ها، مراکز تخصصی و مراکز بهداشتی نیز گزینه های کار برای شما هستند.

آوسبیلدونگ کمک پرستاری در آلمان
  • مدت زمان آموزش: 4 سال
  • ساعات کاری: روزهای هفته، احتمالا آخر هفته ها
  • حقوق: سال اول 500 تا 600 یورو / سال دوم 550 تا 650 یورو

آیا می دانستید که …

– مشکلات قلبی بیشترین دلیل بستری شدن در بیمارستان هاست؟

– تعداد افرادی که در کلینیک ها به دلیل مشکلات روانی بستری می شوند، رو به افزایش است؟

– به طور متوسط بستری در بیمارستان 8.3 روز طول می کشد؟

 

شما باید یک کمک پرستار شوید اگر…

– اگر به طور ذاتی افرادی کمک کننده و مراقبت هستید.

– خون و تزریق مشکلی برای شما نیست.

– شما افرادی قوی با اعصابی قوی هستید.

 

شما نباید یک کمک پرستار شوید اگر…

– کمی حساس هستید زمانی که با افراد بیمار درگیر می شوید.

– کار شیفتی برایتان سخت نیست.

– مشکلات فیزیکی و روحی ندارید.