آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در آلمان

اگر به کار در آلمان می اندیشید دوره های آوسبیلدونگ بهترین گزینه است. یکی از پردرآمدترین دوره های آموزشی آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در آلمان است. برای کارآموزی به عنوان کارمند تامین اجتماعی (که اغلب به آن SoFa نیز گفته می شود) باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشید و از برخورد با مردم لذت ببرید، زیرا وظایف شما شامل ارائه مشاوره جامع به کارفرمایان و کارمندان است.

به هر حال نباید از متون حقوقی بترسید، دانش خوب تخصصی – از جمله در مورد مسائل حقوقی – بخشی از ابزار تجارت یک کارمند تامین اجتماعی است. اما نگران نباشید، شما در دوران کارآموزی همه چیز مهم را یاد خواهید گرفت. درباره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در آلمان بیشتر بدانید.

درباره بیمه تامین اجتماعی در آلمان

بیمه اجتماعی یک بیمه قانونی است که می توانید آن را به عنوان یک شبکه اجتماعی تصور کنید. این شبکه برای جلب همه افرادی که به دلایل مختلف دیگر نمی توانند کار کنند وجود دارد، به همین دلیل بیمه اجتماعی شامل شاخه های بهداشت، حوادث، بازنشستگی، مراقبت های طولانی مدت و بیمه بیکاری است. بنابراین اگر بیمار هستید، تصادف می کنید، بازنشسته می شوید ، به مراقبت طولانی مدت نیاز دارید یا بیکار می شوید، دیگر لازم نیست نگران باشید. از این گذشته، هر ماه بخشی از حقوق به طور خودکار برای تامین اجتماعی در نظر گرفته می شد.

 

دوره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در آلمان چگونه است؟

قبل از شروع کارآموزی به عنوان کارمند تامین اجتماعی ، باید فکر کنید که بیشتر دوست دارید در کدام بخش تحصیل کنید؛ بیمه سلامت عمومی، بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه اجتماعی کشاورزی یا بیمه معدنچیان. شما همه چیزهایی را که باید در مورد مقررات، قوانین و بازار بهداشت بدانید به صورت تئوری در آموزشگاه یاد خواهید گرفت. در قسمت عملی، به شما نشان داده می شود که چگونه این نظریه را در کارهای روزمره به کار می گیرید و چرا باید همه اینها را بدانید.

 

در دوره آوسبیلدوگ کارمند تامین اجتماعی چه چیزی یاد می گیرید؟

کسانی که از طریق دوره های آوسبیلدونگ برای کار در آلمان اقدام می کنند، هم به صورت تئوری و هم عملی آموزش می بینند. در دوره آوسبیلدوگ کارمند تامین اجتماعی که یکی از پردرآمدترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان است، بسیاری از مراحل و قوانین دفاتر را یاد خواهید گرفت، اما این حرفه، کار خسته کننده ای نیست، چرا که  معمولا با مشتریان کار دارید. پس در صورت بروز هرگونه مشکل و نگرانی به آنها کمک خواهید کرد.

به عنوان مثال، اگر در بیمه بازنشستگی کار می کنید، می توانید به یک شهروند مسن کمک کنید تا حقوق بازنشستگی خود را دریافت کند. حتی اگر بسیاری از کارهای شما در اینجا به دوران بازنشستگی بازمی گردد، نیازی به نگرانی در مورد فاصله گرفتن از همسالان خود نخواهید داشت، زیرا تقریبا 500 جوان مانند شما در اینجا دوره آموزش خود را می گذرانند که اکثر آنها به عنوان کارمند تامین اجتماعی ، کار در آلمان را آغاز خواهند کرد. همانطور که می بینید کلمه «اجتماعی» در «کارمندان تامین اجتماعی» اتفاقی نیست.

آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در آلمان
  • مدرک: دیپلم
  • دوره آموزش: 3 سال
  • ساعات کاری: روزهای هفته
  • حقوق: سال اول 1050 یورو / سال دوم 1150 یورو / سال سوم 1230 یورو

آیا می دانستید که  …

– بیمه های اجتماعی در آلمان از سال 1881 شکل گرفت؟ در آن سال، ویلهلم اول ایجاد یک بیمه نامه برای کارمندان را آغاز کرد.

– متون حقوقی نقش عمده ای در بیمه های اجتماعی دارند؟

– در آلمان هر کسی که به عنوان کارمند کار می کند مشمول کمک های اجتماعی می شود؟

– بیشترین درخواست ها برای پست های آموزش کارمندان تامین  اجتماعی از جوانان دارای مدرک دیپلم متوسطه است؟

– همچنین می توانید آموزش SoFa را به 2.5 سال کوتاه کنید؟

 

شما باید یک کارمند تامین اجتماعی شوید اگر ….

– ساختار و قوانین ثابت را دوست دارید.

– از کمک به مردم لذت می برید.

– دوست دارید مستقل کار کنید.

 

نباید کارمند تامین اجتماعی شوید اگر ….

– خیلی تمایلی به استفاده از تلفن ندارید.

– هنگام کار، اقدام برای شما بسیار مهم است.

– شما اعداد، قوانین و دستورالعمل ها را کاملا کسل کننده می دانید.