آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما

برای کسانی که به پرواز علاقه مند هستند، آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما در آلمان می تواند یکی از بهترین دوره های آموزشی باشد. با گذراندن این دوره آوسبیلدونگ در آلمان به عنوان یک تکنیسین برق هواپیما ، این شمایید که یکی از اجزای امنیت هوایی پرواز را تامین می کنید. مهم نیست که این وسیله نقلیه پروازی یک ایرباس A380 باشد یا یک هلی کوپتر، شما وظیفه مهمی را در پیش دارید. در این مطلب درباره آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما بیشتر بدانید.

کار تکنیسین برق هواپیما چیست؟

مدرن، انفرادی و متنوع، این کلماتی است که می توانید با آن دوره آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما را توصیف کنید در این دوره سه بخش اصلی را می آموزید که بعدها میتوانید در آن کار کنید. این بخش ها شامل کارخانه، تعمیر و ابزار هواپیما و سیستم های فناوری هوایی می شود.

برای اطمینان از اینکه صنعت هوایی باید در بهترین شرایط باشد، تکنیسین برق هواپیما به محض فرود آمدن، آماده تعمیر و نگهداری هواپیما، هلی کوپتر و غیره میشود. علاوه بر این، تمام موارد لازم تا پرواز بعدی باید کاملا رعایت و اگر مشکلی در این وسیله نقلیه هوایی وجود دارد باید برطرف شود. برای نمونه یک تکنیسین برق هواپیما باید بررسی کند که ایا نرم افزارها به روز هستند، آیا مشکل گزارش شده ای وجود دارد که نیاز به بررسی داشته باشد؟

می توانید تصور کنید که هواپیماهای مدرن چقدر پیچیده هستند. هر کارخانه سازنده ای اجزای تشکیل دهنده خود را دارد، بنابراین در ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه دستورالعمل ها را به زبان انگلیسی بخوانید.

 

آموزش دوره آوسبیلدونگ برق هواپیما چگونه است؟

آموزش دهندگان در این دوره آوسبیلدونگ متقاضیان را انواع وظایف و مسئولیت ها آماده می کند. در حالی که در آشیانه هواپیما آموزش می بینید، بخش تئوری را نیز در آموزشگاه حرفه ای پشت سر می گذارید. تمام جزییات مهم هیدرولیک و الکترومکانیک و سنسورها و همچنین خطرات و ریسک های کار به شما آموزش داده خواهد شد. کسانی که وارد این دوره از آوسبیلدونگ می شوند نباید از ارتفاع ترس داشته باشند، به این ترتیب می توانند به راحتی با بالابرها و نردبان ها کار کنند.

توجه داشته باشید که در دوره آوسبیلدونگ برق هواپیما نه تنها با سخت افزارها بلکه با نرم افزارها و راهکارهای آی تی نیز سر و کار دارید، بنابراین یک دوره آموزش تکمیلی توسط شرکتی که در آن کار می کنید در نظر گرفته می شود.

 

چه کسانی می توانند به عنوان تکنیسین برق هواپیما کار کنند؟

توجه داشته باشید که به عنوان یک تکنیسین برق هواپیما باید تحمل و تاب آوری زیادی داشته باشید. تعمیر هواپیما تحت فشار زیاد در هنگام شب می تواند استرس زیادی را به همراه داشته باشد و نمیتوانید اشتباه کنید. بنابراین باید مسئولیت پذیری زیادی داشته باشید. همچنین نیاز دارید که درباره نصب سیستم ها و کابل ها نیز بدانید. اغلب شما در یک گره به عنوان بخشی از دوره آموزش کار می کنید، بنابراین باید بتوانید با دیگران همکاری کنید.

ریاضیات و فیزیک نیز باید جزو دروس مورد علاقه شما باشند و زبان انگلیسی نیز بخش مهمی از کار هر روزه تان را تشکیل می دهد. برای اینکه در دوره آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما شرکت کنید، باید مدرک دیپلم دبیرستان یا صلاحیت ورود به دانشگاه را داشته باشید.

تکنیسین برق هواپیما، شغلی سخت اما با حقوق بالا

در ابتدا بسیار سخت به نظر می رسد، اینگونه نیست؟ اما باید بدانید که این سختی ها با حقوقی که دریافت می کنید جبران می شود. به عبارت دیگر متوسط حقوق یک تکنسین برق هواپیما قابل توجه است و همچنین فرصت های شغلی متعددی برای متقاضیان این رشته وجود دارد.

آوسبیلدونگ تکنیسین برق هواپیما
  • ساعات کاری: شیفتی
  • مدت زمان آموزش: 3.5 سال
  • حقوق: سال اول 930-790 یورو / سال دوم: 850-980 یورو / سال سوم 900-1060 یورو

آیا می دانستید که …

– این دوره کارآموزی با عنوان تکنیسین برق برای سیستم های هوایی شکل گرفت؟

– آیا می دانستید که پرواز کردن بهتر از ازدواج کردن است؟ در آمریکا، تعداد افرادی که هر ساله به دست همسرانشان جان خود را از دست می دهند از تصادفات هوایی بیشتر است!

– در سال 1935 در بریتانیا اولین سیستم رادار توسط سر روبرت الکساندر واستون وات توسعه یافت؟

– تمام تجهیزات الکترونیکی و برقی در برد هواپیما با نام Avionics شناخته می شوند؟

 

باید یک تکنیسین برق هواپیما شوید اگر…

– بسیار دقت دارید و مسولیت پذیر هستید.

– درباره داخل هواپیما و نحوه کار کردن آن اشتیاق دارید.

– می توانید تحت شرایط سخت خونسردی خود را حفظ کنید.

 

نباید یک تکنیسین برق هواپیما شوید اگر…

– از ارتفاع می ترسید.

– پوشیدن لباس های محافظتی شما را آزار می دهد.

– اگر فردی بی دست و پا هستید.