آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما

آیا شما به فن آوری و مکانیکی که پرواز را امکان پذیر می کند علاقه مند هستید؟ اگر به پرواز علاقه مند هستید، آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آلمان مناسب شماست. با آموزش به عنوان مکانیک هواپیما ، خواهید آموخت که هواپیماها، هلی کوپترها و غیره چگونه ساخته، نگهداری و سرویس می شوند. آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در سه زمینه تخصصی شامل «فناوری تولید»، «فناوری نگهداری» و «فناوری موتور»، برخی فرصت ها را برای اشتغال در مشاغل خوب و پردرآمد فراهم می کند. درباره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آلمان بیشتر بدانید.

آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آلمان چگونه است؟

آموزش به عنوان مکانیک هواپیما سه سال و نیم طول می کشد و از دو طریق انجام می شود، یعنی هم در یک آموزشگاه حرفه ای و هم در یک شرکت سپری خواهد شد. قبل از پایان سال دوم آموزش، شما در یکی از سه زمینه تخصص خواهید داشت: فناوری تولید، فناوری نگهداری یا فناوری موتور.

فناوری نگهداری

در زمینه فناوری تعمیر و نگهداری ، شما یک همه کاره واقعی هستید که در درجه اول در آزمایش و ایمن سازی هواپیماها و اجزای آنها فعالیت می کنید. این بدان معناست که شما کارهای تعمیر و نگهداری و بررسی هواپیماهای نظامی و غیرنظامی را انجام می دهید. اگر عیب را کشف کنید، شروع به تعمیر می کنید. برای انجام این کار، یاد خواهید گرفت که چگونه قطعات را بردارید و دوباره نصب کنید و چگونه از وسایل کمکی مانند تجهیزات جوشکاری، روبات های پرچ یا ماشین آلات پردازش با فناوری CNC استفاده کنید.

 

فناوری تولید

در طرف دیگر، در زمینه فناوری تولید، مونتاژ هواپیما و اتصالات داخلی آن را خواهید آموخت . آنچه مهندس روی کاغذ بیان کرده است، شما در واقعیت به کار می گیرید. با استفاده از نقشه های فنی، قطعات جداگانه را جمع می کنید و مرحله به مرحله یک هواپیمای کامل ایجاد می کنید. در دوره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما و با تخصص در فناوری موتور، کمی بیشتر به جزئیات می پردازید، زیرا در اینجا عمدتا به مونتاژ و کنترل سیستم های موتور خواهید پرداخت.

 

فناوری موتور

کارآموزی به عنوان یک مکانیک هواپیما شما را به سالن های عظیم کارخانه ای که اجزای جداگانه هواپیما در آن جمع شده اند می برد. بیشتر اوقات ، مکانیک هواپیماهای آموزش دیده به صورت شیفتی کار می کنند، بیشتر کارهای نگهداری و تعمیرات عمدتا در شیفت شب انجام می شود. از این گذشته، این زمانی است که اکثر هواپیماها روی زمین هستند.

مکانیک هواپیما در آموزشگاه چه چیزی می آموزد؟

در دوره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما در آموزشگاه اصول نظری از جمله مهندسی برق، آیرودینامیک و مهندسی مواد به شما آموزش داده می شود. شما انگلیسی فنی را نیز خواهید آموخت، زیرا بسیاری از دستورالعمل ها و توضیحات عملکردی به این زبان نوشته شده است.

لازم نیست برای آموزش مدرک تحصیلی خاصی داشته باشید. بیشتر مربیان متقاضیان را با گواهی دبیرستان و همچنین گواهینامه راهنمایی و دیپلم دبیرستان استخدام می کنند. با این حال، مهم است که درک فنی بسیار خوبی داشته باشید، یعنی بتوانید به سرعت روابط ریاضی، فیزیکی و فنی را درک کنید.

آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما
  • مدرک مورد نیاز: دیپلم
  • طول دوره: 3.5 سال
  • ساعات کاری: شیفتی
  • حقوق: سال اول 1000 یورو/ سال دوم 1050 یورو / سال سوم 1150 / سال چهارم 1200 یورو

آیا می دانستید که

– گروه ایرباس با A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان را به صورت انبوه تولید می کند؟ با توجه به اندازه دستگاه، بسیاری از فرودگاه ها باعث افزایش عرض باند ها شده اند.

– اولین هلی کوپتر مناسب برای پرواز در سال 1784 ساخته و به نمایش درآمد؟

– تعمیرات اساسی هواپیما، به اصطلاح D-Check ، چهار تا شش هفته طول می کشد و هزینه آن می تواند چندین میلیون یورو باشد؟

– روزانه 80 هزار هواپیما در هوا هستند؟

– به لطف کار خوب بسیاری از مکانیک هواپیماها ، هواپیما برای سال ها امن ترین وسیله حمل و نقل بوده است؟

 

شما باید مکانیک هواپیما شوید اگر

– فناوری به شما الهام می بخشد و دستگاه های بزرگ مورد توجه تان قرار دارند.

– دوست دارید کارهای مکانیکی انجام دهید و در کارگاه ها احساس راحتی می کنید.

– شیفت شب و وظایف انعطاف پذیر، مثلا کار در آخر هفته ها، مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

 

شما نباید مکانیک هواپیما شوید اگر

– سر و صدا، بو و خاک شما را اذیت می کند.

– دوست ندارید همزمان تحت فشار زمان و تمرکز کار کنید.

– کار سنگین جسمی برای شما مناسب نیست.