آوسبیلدونگ متصدی بانک در آلمان

آوسبیلدونگ متصدی بانک یکی از پرطرفدارترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان است. حساب های بانکی، رعایت امنیت حساب ها و رسیدگی به مسائل مالی متصدیان از جمله وظایف متصدیان بانک است. دوره آوسبیلدونگ متصدی بانک در آلمان سه سال طول می کشد که اگر عملکرد خوبی داشته باشید، می تواند دو ساله و کوتاه شود. با این وجود، یادگیری پس از این دوره به پایان نمی رس، زیرا گزینه های آموزشی زیاد دیگری در این مسیر وجود داد.

نکته: از آگوست 2020، قوانین جدید آموزشی در این دوره آموزشی اجرا خواهد شد. علاوه بر اصلاح محتوای آموزشی موجود، زمینه های یادگیری جدید نیز اضافه شده است. برای مثال، در قوانین جدید تاکید بیشتر بر مهارت های مشاوره ای و ارتباط عمومی با مشتریان شده است. موضوع دیجیتالی شد همچنین نقش مهمی در این میان ایفا می کند. در واقع متصدیان بانک برای چالش های مدرن در بخش بانکداری آماده می شوند. درباره دوره آوسبیلدونگ متقصدی بانک در آلمان بیشتر بدانید.

متصدی بانک چه کاری انجام می دهد؟

– مشاوره به مشتریان: باز کردن حساببانک، ثبت وام بانکی برای یک ماشین جدید یا برداشت مبلغ زیاد از بانک، مشتری ها به دلایل مختلف به بانک می آیند. متصدیان بانک میتوانند در این زمینه به طور کامل مشاوره دهند.

– انجام خواسته های مشتری: بسیاری ازمشتری ها از خدمات مشاوره بانکی استفاده می کنند اما خواسته هایی نیز از متصدی بانک دارند. بانک ها حساب بانکی باز می کنند و حساب ها را مدیریت می کنند، اجناس باارزش را در صندوق امانات نگه می دارند یا با بانک های خارجی ارتباط برای تبدیل پول ارتباط برقرار می کنند.

– ایجاد مفاهیم مالی: اگر یک مرد ثروتمند بخواهد پول خود را به طور سودآور سرمایه گذاری کند یا یک زوج جوان بخواهند روی یک خانه سرمایه گذاری کنند بانک ها می دانند که چه کاری بای انجام شود. آنها احتمالات را خلاصه می کنند و به شخص مورد نظر ارائه می دهند. این کار به انجام محاسبات نیاز دارد.

 

وظایف یک متصدی بانک در یک نگاه

– مشاوره به مشتریان در ارتباط با تجارت پول

– ارزیابی های خواسته های اعتباری مشتری و انتخاب فرم مناسب اعتباری برای آنها

– دریافت و اجرای دستورات پرداخت مشتری

– ارزیابی توان پرداختی مشتریان

– کارگزاری وام ها، قراردادهای اجتماعی ساخت و بیمه عمر

– ارتباط با خارج از کشور مثلا برای تبدیل پول

 

کجا می توانید به عنوان یک بانکدار کار کنید؟

– در کانتر: در کانتر و پشت پیشخوان جایی است که مشتریان معمولی را ملاقات می کنید. برای نمونه می توانید در برداشت پول، افتتاح حساب و غیره به مشتری ها کمک کنید.

– مشاوره: شما نمی توانید یک وام 100 هزار یورویی را در کانتر به مشتری بدهید. اتاق های مشاوره مخصوص برای این کار وجود دارد.

– در اداره: برنامه ریزی، محاسبات و غیره که توسط کامپیوتر انجام می شود.

محل کار پس از آوسبیلدونگ متصدی بانک در آلمان

– بانک های خصوصی

– بانک های حقوقی دولتی

– موسسات اعتباری

 

ساعات کاری متصدیان بانک در آلمان چگونه است؟

متصدیان بانک درآلمان به صورت تمام وقت بین 37 تا 40 ساعت در هفته کار می کنند.

 

دوره آوسبیلدونگ متصدی بانک در آلمان چگونه است؟

آموزش به عنوان یک متصدی بانک به طور معمول سه سال طول می کشد. اگر نمرات خوبی داشته باشید، این مدت به دو یا دو سال و نیم کاهش می یابد. این دوره شامل دو بخش دوره آموزشی در یک آموزشگاه و همچنین کار در یک شرکت است. در بخش اول یک امتحان نهایی خواهید داشت که 20 درصد نمره شما را تعیین می کند. پس از گذراندن دوره عملی، آزمون دیگری از شما اخذ می شود که 80 درصد نمره است. در این بخش آزمون گسترده تری از شما می گیرند که شامل بخش های متعددی است.

آوسبیلدونگ متصدی بانک در آلمان
  • مدرک تحصیلی: دیپلم
  • طول دوره:2 تا 3 سال
  • مدت زمان: 3 سال
  • حقوق: سال اول 1040 یورو، سال دوم 1100 یورو و سال سوم 1160 یورو

باید متصدی بانک شوید اگر…

– از کمک کردن به دیگران لذت می برید.

– همیشه باید به اعداد و نظم علاقه داشته باشید.

– حقوق خوب و ساعات کاری منصفانه برایتان مهم است.

 

نباید متصدی بانک شوید اگر…

– در حساب و کتاب خوب نیستید.

– ریاضیات درس مورد علاقه تان نیست.

– دوست ندارید با مردم سر و کار داشته باشید.