آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان

آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان یکی از گزینه های محبوب دوره های آوسبیلدونگ است. اشعه ایکس برای اولین بار در سال 1895 کشف شد. از آن زمان به بعد، نه تنها این علم به بررسی بدن بدون نیاز به چاقوی جراحی کمک می کند، بلکه درمان سرطان نیز گامی بلند و رو به جلو برداشته است. اما اگر افرادی وجود نداشته باشند که بتوانند به طور کامل با دستگاه های رادیولوژی کار کنند، تجهیزات به تنهایی بی ارزش خواهند بود. احتمالا پیش از این عکسبرداری با اشعه ایکس را تجربه کرده اید. شاید حتی متوجه شده باشید که او نه تنها عکس را می گیرد، بلکه با جزئیات برای شما توضیح می دهد که چه اتفاقی برای تان افتاده است و دستورالعمل های ساده و دقیقی به شما می دهد. حالا اگر به این شغل علاقه مند هستید، آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان گزینه مناسب شماست.

آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان چگونه است؟

آموزش آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان سه سال برای تبدیل شدن به یک دستیار رادیولوژی پزشکی- فنی که به عنوان MTRA شناخته می شود، در یک آموزشگاه حرفه ای برگزار می شود. در اینجا شما با فناوری پزشکی آشنا خواهید شد و به نحوه کار آنها به صورت حرفه ای پی خواهید برد.

اما در حرفه دستیاری رادیولوژی پزشکی – فنی بیش از درک وسایل پیچیده، موارد دیگری وجود دارد، چراکه شما کسی هستید که بیماران مضطرب را آرام می کند، به سوالات پاسخ می دهد و مسئول ایمنی است. علاوه بر این، بسیاری از بیماران به شدت آسیب دیده یا بیمار هستند، به عنوان مثال شما در انجام پرتودرمانی برای سرطان نقش دارید و در این بخش همدلی زیادی لازم است.

 

دستیار رادیولوژی چه کاری انجام می دهد؟

طی این کارهای عملی برای اولین بار با بیماران ملاقات خواهید کرد، هنگامی که آنها برای معاینه آماده می شوند در آنجا خواهید بود، به پوشیدن لباس محافظ و همسویی تجهیزات کمک خواهید کرد. مطمئنا شما توسط یک رادیوگرافی باتجربه مراقبت خواهید شد و می توانید انواع موارد را از او یاد بگیرید.

پس از انجام عکس برداری، وظیفه شما پایان نمی یابد، زیرا نتایج باید به صورت کتبی ارزیابی و ضبط شود. این کار با نرم افزار خاصی انجام می شود که شما همچنین می توانید در آموزش خود به عنوان دستیار رادیولوژی پزشکی – فنی استفاده کنید. پزشک معمولا تصاویر را ارزیابی می کند، اما آنچه شما انجام می دهید اولین بررسی تصاویر برای وجود خطاست.

معاینات اشعه ایکس و سونوگرافی، پرتودرمانی و پزشکی هسته ای نیز از جمله موارد استفاده در MTRA هستند. پرتودرمانی برای مقابله با سرطان استفاده می شود. بنابراین دستگاه ها را طبق دستور پزشک روی میلی متر تنظیم کرده و مدت تابش را تعیین می کنید. در طول درمان شما بیمار را مشاهده خواهید کرد تا در صورت وجود هرگونه ناهنجاری بتوانید با پزشک تماس بگیرید.

 

شرایط آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان چگونه است؟

باید گواهی تحصیلات متوسطه داشته باشید. برای آموزش شما به عنوان دستیار رادیولوژی پزشکی- فنی آنچه که اهمیت زیادی دارد، علاقه زیاد به رشته پزشکی است، چرا که حتما باید درباره انواع اصلاحات پزشکی بیشتر بدانید تا بتوانید در حرفه یک رادیولوژیست باقی بمانید.

حتی اگر این دستگاه ها فقط اجازه مشاهده بدن انسان با اشعه یا امواج مغناطیسی را بدهند، شما هنوز هم می توانید خون و سوزن را ببینید. زیرا از یک طرف، تزریق به بدن وجود دارد و از طرف دیگر، ممکن است بیمارانی را مشاهده کنید که آسیب های شدیدی دارند. بنابراین باید روحیه لازم برای این دوره ها را داشته باشید.

آوسبیلدونگ دستیار رادیولوژی در آلمان
  • نوع آوسبیلدونگ: دستیار رادیولوژی در آلمان
  • مدرک تحصیلی: دوره متوسطه
  • مدت زمان آوسبیلدونگ: 3 سال
  • ساعات کاری: شیفتی
  • حقوق: سال اول 990 یورو / سال دوم 1045 یورو / سال سوم 1120 یورو

آیا می دانستید که

– رادیولوژیست ها در زمره پردرآمدترین پزشکان هستند؟

– از سیستم های اشعه ایکس در تولید مواد غذایی برای تشخیص اجسام خارجی فلزی در بسته بندی نیز استفاده می شود؟

– اولین جایزه نوبل فیزیک در سال 1901 برای کشف پرتوهای ایکس به ویلهلم کنراد رونتگن تعلق گرفت؟ او اولین عکس از دست همسرش برتا را گرفت.

 

شما باید یک دستیار رادیولوژی پزشکی شوید اگر

– اگر به کار تیمی علاقه مند هستید.

– به راحتی می توانید مردم را آرام کنید.

– شغلی می خواهید که آینده ای مطمئن به شما نوید دهد.

 

شما نباید دستیار رادیولوژی پزشکی شوید اگر

– شما نمی توانید خون را ببینید.

– فناوری به سرعت شما را غرق می کند.

– شما نمی دانید که چگونه با افراد جدی روبرو شوید.