آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک خودرو در آلمان

یکی از دوره های پرطرفدار آوسبیلدونگ در آلمان تکنسین مکاترونیک خودرو است. اگر به دنیای اتومبیل ها علاقه مند هستید، دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک خودرو در آلمان بهترین گزینه است. درباره این دوره آوسبیلدونگ در آلمان بیشتر بدانید.

تکنسین مکاترونیک خودرو چه کاری انجام می دهد؟

نگهداری از وسایل نقلیه: ابتدا تکنسین مکاترونیک خودرو از وضعیت وسیله نقلیه ایده می گیرد، به عنوان مثال، آیا بدنه یا شیشه خودرو آسیب دیده است؟ تولیدکننده دارای مشخصات سختگیرانه ای برای نگهداری است که مرحله به مرحله پردازش می شود. سیستم های اندازه گیری، آزمایش و تشخیص الکترونیکی به این امر کمک می کنند.

تعمیر وسایل نقلیه: اگر در هنگام تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه آسیب کشف شود، وظیفه شما به عنوان یک تکنسین مکاترونیک وسایل نقلیه است که آسیب را برطرف کنید. به عنوان مثال، با کمک روش های اندازه گیری مشخصا می توان دقیقا عمق یک فرورفتگی را تعیین کرد. داده های جمع آوری شده به از بین بردن آنها کمک می کند.

تعویض قطعات منفرد: اگر خسارت خیلی زیاد باشد، بعضی از قطعات باید کاملا تعویض شوند. در مقایسه با تعمیرات، این کار معمولا زمان کمتری می برد، اما گران تر است. بنابراین باید همیشه به دقت بررسی و با مالک وسیله نقلیه در مورد اینکه آیا واقعا جایگزینی کامل لازم است، بحث و گفتگو شود.

مشاوره به مشتریان: در بسیاری از سفارشات کاری، شما با مشتری در تماس نزدیک هستید، کار انجام شده توضیح داده شده و در صورت لزوم، استفاده از اجزای توصیه می شود. اگر اقدامات لازم برای تعمیر فراتر از خواسته مشخصات مشتری باشد، ابتدا باید این مورد را با وی در میان بگذارید.

انجام بازرسی ها: وسایل نقلیه موتوری باید در فواصل منظم بررسی شوند. در طول بازرسی ها، بررسی می شود که آیا همه چیز با وسیله نقلیه منظم است یا خیر و در غیر این صورت، تشخیص مناسب انجام می شود. اقدامات باید با مالک خودرو در میان گذاشته شود.

اطلاعات: در زمینه خواندن خطا، مکاترونیک خودرو اکنون به فناوری پیشرفته متکی است، لپ تاپ ها، تبلت ها و دستگاه های تشخیصی بخشی جدایی ناپذیر از کارگاه های اتومبیل سازی هستند. آنها با نرم افزار خود به شناسایی و اصلاح سریعتر خطاها کمک می کنند.

 

وظایف یک تکنسین مکاترونیک خودرو در یک نگاه

– تعمیر و نگهداری و تعمیر اتومبیل ها

– تعویض قطعات منفرد

– بازرسی وسایل نقلیه

– ارتباط و مشاوره با مشتریان

 

در چه زمینه هایی می توانید تخصص داشته باشید؟

در دوره آموزش مکاترونیک خودرو ، شما می توانید در پنج حوزه مختلف تخصص داشته باشید. در ابتدای آموزش، اصول اولیه ای که باید یاد بگیرید یکسان است و سپس به طور خاص در تمرکز مورد نظر آموزش خواهید دید.

بخش های اصلی در یک نگاه:

– روی فناوری اتومبیل سواری تمرکز کنید

– روی فناوری وسایل نقلیه تجاری تمرکز کنید

– روی فناوری موتور سیکلت تمرکز کنید

– بر روی سیستم و فناوری فشار قوی تمرکز کنید

– روی فناوری بدن تمرکز کنید

با تمرکز بر فن آوری اتومبیل های سواری، به شما آموزش داده می شود که چگونه عیب های موجود در اتومبیل های سواری، به عنوان مثال اتومبیل های معمولی را تجزیه و تحلیل کنید و نحوه تعویض و تعمیر قطعات معیوب را یاد بگیرید.

وقتی صحبت از فناوری وسایل نقلیه تجاری می شود، همه چیز مطرح است. شما تراکتورها، تریلرها، اتوبوس ها و سایر وسایل نقلیه تجاری را بررسی، تعمیر و نگهداری می کنید. همانطور که از نامش پیداست، شما روی فناوری موتور تمرکز کرده و به آزمایش و نگهداری موتور می پردازید. در اینجا شما مسئولیت اتومبیل های الكتریكی و اتومبیل های دارای درایو هیبریدی و البته سایر سیستم های پیچیده وسایل نقلیه را بر عهده دارید.

با تمرکز بر تکنولوژی بدنه اگر متخصص بدنه های آسیب دیده ماشین هستید و ابتدا سیستم های الکترونیکی و اجزای الکتریکی را توسعه می دهید تا بتوان آنها را تعمیر کرد.

آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک خودرو در آلمان
  • مدرک مورد نیاز: دیپلم
  • مدت زمان آوسبیلدونگ: سه سال و نیم
  • ساعات کاری: روزهای هفته
  • حقوق: سال اول 850 یورو / سال دوم 900 یورو / سال سوم 950

چرا شما باید یک تکنسین مکاترونیک خودرو شوید؟

شغل تکنسین مکاترونیک خودرو نه تنها یکی از محبوب ترین دوره های کارآموزی است، بلکه جای خالی بسیاری نیز در آن وجود دارد. زمینه فعالیت این افراد بسیار گسترده است، زیرا اتومبیل های مدرن بسیار پیچیده هستند و از فن آوری زیادی برخوردار هستند. همچنین می توانید روی ساعت کاری منظم حساب کنید و فرصت های بسیار خوبی برای آموزش بیشتر وجود دارد.

 

مشاغل مشابه

– تکنسین مکاترونیک

– راننده حرفه ای

– فروشنده اتومبیل

 

کجا می توانم به عنوان یک تکنسین مکاترونیک خودرو کار کنم؟

شما به عنوان یک تکنسین مکاترونیک خودرو، بیشتر در کارگاه های تعمیر و قرارداد کار می کنید. همچنین کارگاه هایی وجود دارد که در مدل های خاص خودرو تخصص دارند. شما همچنین می توانید در سالن های تولید کار کنید و به طور مستقیم در ساخت ماشین ها شرکت کنید. یا برای تولیدکنندگان وسایل نقلیه کار می کنید، جایی که بعضی اوقات مستقیما در اتاق فروش وظایفی را بر عهده می گیرید.

علاوه بر این، در صنایع مختلف و شاخه های اقتصادی، به عنوان مثال در شرکت های حمل و نقل، فرصت های شغلی با باشگاه های اتومبیل و ناوگان وسایل نقلیه وجود دارد.

محل کار در یک نگاه

– تعمیرگاه ها

– سالن های تولید

– سازندگان خودرو