آوسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان

درباره آوسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان بیشتر بدانید. آوسبیلدونگ آتش نشانی شامل آتش نشانی دستگاه های کارخانجات است. در صورت آتش سوزی ، به طور خودکار شماره آتش نشانی را می گیرید و کمک می خواهید. اما مکان هایی وجود دارد که خطر آتش سوزی به حدی زیاد است که حفاظت بیشتری لازم است، دراین مکان ها  به صورت تیم آتش نشانی دستگاه های سنگین حضور خواهند یافت.

این آتش نشانان مسئولیت یک عملیات بسیار خاص در مکان هایی مانند مانند فرودگاه، نیروگاه ها یا نیروگاه یا ریخته گری ها را بر عهده دارند. آنها پایگاه خود را در آنجا دارند و به طور منظم اقدامات محافظتی را بررسی می كنند. در موارد اضطراری، اقدامات نجات را انجام می دهند. برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان به آمادگی جسمانی بسیار خوبی و احساس مسئولیت عالی نیاز دارید.

کار یک آتش نشان دستگاه های صنعتی چیست؟

به سختی کار دیگری را می توانید پیدا کنید که به اندازه یک آتش نشان دستگاه های سنگین و کارخانجات مسئولیت داشته باشید. شما یک کارخانه صنعتی را رصد می کنید و اولین کسانی هستید که در شرایط اضطراری در صحنه حضور دارید.

از آنجا که شما عمدتا در کارخانه های مواد شیمیایی، کارخانه های ریخته گری یا حتی نیروگاه هایی مشغول به کار هستید که خطر انفجار به ویژه زیاد است، در طول دوره آموزش آمادگی ویژه ای برای این نوع شرایط اضطراری خواهید داشت. بنابراین یاد خواهید گرفت که چگونه ماموریت های نجات انجام می شود، مردم نجات می یابند و مراقبت های پزشکی ارائه می شود.

همچنین این شامل فعالیت سازمان های امداد فنی و رانندگی با ماشین آتش نشانی نیز است. در دوره آوسبیلدونگ آتش نشانی آلمان ، تمرکز فقط در مبارزه با آتش نیست. شما به عنوان یک آتش نشان خوب، همیشه یک قدم جلوتر هستید و همه کارها را انجام می دهید.

 

دوره آوسبیلدونگ آتش نشانی آلمان چگونه است؟

برای حفاظت از خود ، دوره آسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان به دو بخش تقسیم می شود. در 18 ماه اول، مهارت های پایه را که برای انجام این حرفه نیاز دارید یاد خواهید گرفت. این مهارت ها شامل، عملیات و آماده سازی کمک های فنی است. با استفاده از این مهارت ها، مرحله دوم می تواند آغاز شود.

در این مرحله خواهید آموخت که چه چیزهایی در حین انجام عملیات مهم است، به عنوان مثال از کدام اقدامات و رفتارهای محافظتی استفاده می شود. چگونه افراد یا اشیا بازیابی می شوند، کار خاموش کردن انجام و مقررات اجرا می شود؟

از رانندگی تا آموزش امدادگری

اتفاقا دوره آوسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان شامل گواهینامه رانندگی برای وسایل نقلیه اضطراری و آموزش کمک های اولیه نیز می شود. در دوران کارآموزی نه تنها در شرکت یا کارخانه حضور خواهید داشت، بلکه می توانید به آموزشگاه نیز بروید. در آموزشگاه لازم است جنبه های نظری کار را یاد بگیرید. به طور کلی، چیزهای زیادی از شما خواسته می شود، زیرا شما نه تنها باید در آزمون نهایی تسلط پیدا کنید، بلکه باید مجوز رانندگی و آموزش امدادگری خود را نیز تکمیل کنید.

 

دوره آوسبیلدونگ آتش نشانی پر از فرصت های شغلی است

پس از موفقیت در دوره کارآموزی خود به عنوان یک آتش نشان ، فرصت های خوبی برای ادامه کار دارید. به عنوان مثال، اگر مهارت خاصی در تجهیزات فنی دارید، پس آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین خدمات آتش نشانی کارخانه مناسب شماست، زیرا به عنوان یک تکنسین خدمات آتش نشانی کارخانه، وظیفه شماست که عملکرد تجهیزات فنی را بررسی کنید و در صورت لزوم، تعمیرات را انجام دهید. از طرف دیگر، با آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک سرپرست حفاظت از آتش، می توانید سمت های مدیریتی را به عهده بگیرید و بنابراین مسئولیت زیادی را به عهده بگیرید.

آوسبیلدونگ آتش نشانی در آلمان
  • مدرک: دیپلم
  • مدت زمان آموزش: 3 سال
  • سن: حداقل 16 سال
  • حقوق: سال اول 1100 یورو / سال دوم 1150 یورو / سال سوم 1250 یورو در ماه

شما باید یک آتش نشان شوید اگر

– همیشه حتی در مواقع اضطراری خونسرد و شجاع هستید، اما همچنین می توانید خطر را به خوبی ارزیابی کنید.

– آماده کار شیفتی هستید.

– آمادگی جسمی بسیار خوبی دارید.

 

شما نباید آتش نشان شوید اگر

– محدودیت های جسمی دارید.

– از خطر فرار می کنید، عصبی می شوید و ترس دارید.

– تمایلی به تصمیم گیری در مواقع حساس ندارید.