23 خرداد 1398

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا چه شرایطی دارد؟

مهاجرت تحصیلی در مقطع دبیرستان به اندازهٔ مقاطع دانشگاهی پرطرفدار نیست. اما ایدهٔ بسیار خوبی است که می‌تواند مسیر تحصیلی و حرفه‌ای هر فردی را دگرگون کند. به‌خصوص اگر کشوری مثل کانادا را انتخاب کنید که یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی را دارد. اگر شما هم می‌خواهید شانستان را برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا را امتحان کنید، اینجا هرچیزی که باید بدانید را برایتان گردآوری کردیم. علاوه‌ بر معرفی برخی از مهم ترین بورسیه‌های تحصیلی کانادا، شرایط دریافت این بورسیه‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا یکی از برترین و محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی است. یکی از دلایل این محبوبیت نیز، بورسیه‌های متعدد و متنوع می باشد. دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی کار چندان دشواری نیست. اما مقطع دبیرستان، دشوارترین مقطع برای دریافت بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود. به‌ ویژه در کشورهایی مثل کانادا که رقابت دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در آن بیشتر است. اما باز هم بهتر است که دانش‌آموزان واجد شرایط شانس خودشان را برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان امتحان کنند.

مؤسسهٔ آرمان من با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه اعزام دانشجو با خدماتی مثل مشاوره تحصیلی، پذیرش تحصیلی با ضمانت بازگشت وجه و ویزای تحصیلی در کنار دانش‌آموزان و دانشجویان است. شما می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید یا از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید.

آشنایی با دبیرستان‌های کانادا

بورسیه مقطع دبیرستان کانادا

قبل از بررسی بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان، بهتر است کمی با دبیرستان‎های کانادا آشنا شویم. کانادا یکی از بالاترین آمارهای موفقیت دانش‌آموزی در سرتاسر جهان را دارد. به همین خاطر یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در مقطع دبیرستان است. سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) هرساله سیستم‌های آموزشی سرتاسر جهان را بررسی و رتبه‌بندی می‌کند. در آخرین رتبه‌بندی این سازمان، کشور کانادا در درس‌ قرائت رتبه ۲، ریاضی رتبه ۱۰  و علوم رتبه ۷ را کسب کرده است. دقت کنید این رتبه‌ها در بین کشورهای سرتاسر دنیا می باشد. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا شانس افراد را برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه‌های دنیا افزایش می‌دهد. در ضمن با تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع بالاتر بیشتر خواهد شد.

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا شامل پایه هشتم تا دوازدهم می‌شود (به‌جز ایالت کبک که شامل پایه هفتم تا یازدهم است). هر سال تحصیلی هم از ماه سپتامبر شروع می‌شود و در ماه ژوئن پایان می‌یابد. دروس دبیرستان هم علاوه بر دروس عمومی، دو درس انتخابی هم دارد که فرصت کشف علایق و استعدادها را به دانش‌آموزان می‌دهد و مسیر آینده تحصیلی آنها را روشن‌تر می‌کند.

دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند در دبیرستان‌های دولتی و خصوصی درس بخوانند. دبیرستان‌های خصوصی هم دقیقاً همان برنامه درسی استاندارد کشور کانادا و دبیرستان‌های دولتی را دارند ولی دارای کلاس‌های درس کوچک‌تری هستند. اما شامل دروس و فعالیت‌های فوق‌العاده نیز می‌شوند که دانش‌آموزان را برای تحصیل در کالج و دانشگاه آماده می‌کند. هزینه هر سال تحصیلی در دبیرستان‌های کانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کاناداست ولی این میزان در شهرهای بزرگ‌تر مثل تورنتو معمولا بیشتر خواهد بود. البته به این مبلغ شهریه باید هزینه‎های زندگی در کانادا را نیز اضافه کنید.

برای پذیرش و ثبت نام در دبیرستان‌های کانادا باید دروس منطبق بر برنامه درسی کانادا را گذرانده باشید. معمولاً سخت‌گیری زیادی درباره نمره‌ها وجود ندارد و میانگین ۵۰ درصد برای نمره‌ها قابل قبول است. علاوه‌بر این باید مهارت‌های زبانی متوسط به بالا (انگلیسی یا فرانسه بسته به دبیرستانی که انتخاب کرده‌اید) نیز داشته باشید. با برخورداری از این شرایط کافیست ریز نمرات دبیرستان و سایر مدارک را برای ثبت نام ارائه کنید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

تعداد بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کانادا کم نیست. سازمان‌های داخلی و بین‌المللی زیادی هستند که بورسیه کامل یا کمک هزینه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا را ارائه می‌کنند. شما می‌توانید در تمام این بورسیه‌ها ثبت نام کنید و هیچ محدودیتی در تعداد بورسیه‌ها وجود ندارد. همان طور که قبلاً گفتیم دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان خیلی دشوار است. این امکان فقط مخصوص دانش‌آموزان بین‌المللی نیست و رقابت بین دانش‌آموزان داخلی و خارجی، شانس دانش‌آموزان بین‌المللی را نیز کمتر می‌کند. با این وجود می‌توانید شانس‌تان را برای دریافت بورسیه‌های دبیرستان امتحان کنید.

اگر بخواهید از داخل ایران بورسیه دبیرستان دریافت کنید، کارتان کمی دشوار است. اما مواردی هست که می‌تواند شانس‌تان را برای دریافت بورسیه افزایش بدهد. قبل از هرچیز باید درباره هر بورسیه با دقت مطالعه کنید و تمام شرایطش را بدانید. به این ترتیب بهتر می‌توانید بورسیه‌های تحصیلی مناسب خودتان را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن این بورسیه‌ها سعی کنید در اسرع وقت در تمام بورسیه‌هایی که واجد شرایطش هستید، ثبت نام کنید. به هیچ وجه ثبت نام را برای روزهای پایانی نگه ندارید. کسب امتیازهای مثبت یکی از مهم ترین شانس‌های شما برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان است. شرکت و کسب رتبه در آزمون‌های بین‌المللی، المپیادهای خارجی و داخلی و مواردی از این دست می‌تواند تأثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد. تحصیل در مدرسه‌های نمونه کشوری نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند امتیاز مثبت تلقی بشود.

بعد از اینکه بورسیه‌های مناسب خودتان را پیدا کردید، باید مراحل ثبت نام را انجام بدهید. علاوه‌ بر ارائه مدارک، باید یک انگیزه‌نامه کوتاه (معمولا ۲۵۰ تا ۵۰۰ کلمه) بنویسید و انگیزه‌تان را برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا را شرح بدهید. توصیه می‌کنیم برای نگارش انگیزه‌نامه حتماً کمک حرفه‌ای و تخصصی دریافت کنید.

یکی از راه‌های دیگر و عملی‌تر دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا این است که قبل از دریافت بورسیه و با هزینه شخصی در دبیرستان‌های کانادا ثبت نام کنید. با تحصیل در دبیرستان‌های این کشور و کسب نمرات عالی، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دبیرستان از داخل کشور  کانادا و به عنوان دانش‌آموز بین‌المللی خواهید داشت.

معرفی مهم ترین بورسیه های دبیرستان در کانادا

تحصیل در کانادا

بورسیه‌هایی که در این بخش معرفی می‌کنیم، اغلب مختص تحصیل در کانادا نیستند. اینها معمولاً بورسیه‌هایی هستند که توسط سازمان‌های بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های کشورهای توسعه‌یافته ارائه می‌شوند. دقت کنید برخی از این بورسیه‌ها، پوشش کامل ندارند و فقط شامل برخی از هزینه‌ها می‌شوند. پس حتما قبل از اقدام برای ثبت نام در آن ها، اطلاعات کافی و معتبر درباره‌شان کسب کنید.

 • بورسیه (YFU-USA Key Club/Key Leader)
 • بورسیه (Define Yourself)
 • بورسیه (Brandon Goodman)
 • بورسیه وزارت امور خارجه امریکا
 • بورسیه (Viaggio Italiano)
 • بورسیه (Halsey Fund)
 • بورسیه (Abbey Road Programs)
 • بورسیه (Kennedy-Lugar)
 • بورسیه (Joubin/Selig)
 • بورسیه (Toptal STEM)
 • بورسیه (BeArt Presets Academic)
 • بورسیه (Facebook Grace Hopper)

0 Replies to “بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا چه شرایطی دارد؟”

 1. John Doe says: 29 آبان 1398 at 5:28 ق.ظ

  Vivamus gravida felis et nibh tristique viverra. Sed vel tortor id ex accumsan lacinia. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

  1. Leona Spencer says: 29 آبان 1398 at 5:28 ق.ظ

   Sed maximus imperdiet ipsum, id scelerisque nisi tincidunt vitae. In lobortis neque nec dolor vehicula, eget vulputate ligula lobortis.

 2. John Doe says: 29 آبان 1398 at 5:29 ق.ظ

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Laudantium eius, sunt porro corporis maiores ea, voluptatibus omnis maxime

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*