13 تیر 1400

چرا آلمان به نیروی کار نیاز دارد ؟

سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان برای کار در آلمان راهی این کشور اروپایی می شود. سوال اینجاست که چرا آلمان به نیروی کار نیاز دارد ؟

آیا کار در آلمان آسان است؟ به نظر می رسد راه سختی پیش رو باشد، اما معمولا چندان دشوار نیست. بخش های مختلفی وجود دارد که کارفرمایان به کارکنان با انگیزه و با صلاحیت بسیار نیازمند هستند و برای آنها اهمیتی ندارد که از کدام کشور می آیند. آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین اقتصاد در جهان است، بنابراین تعداد زیادی شغل در آلمان برای خارجیان با مهارت های تخصصی وجود دارد. همچنین یافتن مشاغل انگلیسی زبان در آلمان نیز امکان پذیر است، اگرچه در بیشتر موارد حتی به دانستن مقدار کمی زبان آلمانی نیاز خواهد بود. با دلایل تقاضای زیاد برای نیروی کار در آلمان آشنا شوید.

 

چرا باید کار در آلمان را انتخاب کنید؟

کمبود نیروی کار متخصص

کمبود نیروی کار در آلمان

اقتصاد آلمان فاقد نیروی متخصص است و تغییرات جمعیتی این کمبود را افزایش می دهد. در حال حاضر حدود 1.2 میلیون جایگاه شغلی پر نشده برای کار در آلمان است. قانون جدیدی در نظر گرفته شده است که دسترسی کارگران ماهر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به بازار کار آلمان را فراهم کند. این قانون جدید یک چشم انداز را به همراه دارد؛ از کارگران ماهر برای کار در آلمان استقبال می شود.

 

افزایش سن جمعیت آلمان

یکی دیگر از دلایل تقاضای زیاد برای نیروی کار در آلمان ، افزایش سن جمعیتی این کشور است. همین مسئله باعث شده تا تقاضا از سوی این کشور برای نیروی کار متخصص نه تنها از اتحادیه اروپا بلکه از سرتاسر جهان افزایش یابد. از این رو، کارگران ماهر و متخصصان زیادی در بخش های متنوع در آلمان سالانه مشغول به کار می شوند.

 

پاسخ به چند سوال درباره کار در آلمان

 کار در آلمان

چه کسی در آلمان متخصص محسوب می شود؟

هم افرادی که به دانشگاه رفته اند و مدرک دانشگاهی معتبر دارند و هم کارگران که دوره های آموزش حرفه ای را گذرانده اند و دارای سابقه کار قابل قبول هستند،واجد شرایط کار در آلمان شناخته شده اند.

 

شرایط کار در آلمان چگونه است ؟

اگر قرارداد کاری ندارید، اما می توانید مدرک آموزش حرفه ای ارائه دهید، واجد شرایط محسوب می شوید و می توانید برای یافتن شغل به مدت شش ماه اجازه اقامت آلمان را دریافت خواهید کرد. در این مدت، افراد جویای کار می توانند تا 10 ساعت در هفته به صورت آزمایشی کار کنند یا دوره کارآموزی را انجام دهند. از جمله پیش نیازها مهارت های خوب زبان آلمانی در سطح B2 و پول کافی برای زندگی است.

در گذشته، قبل از اینکه یک شرکت اجازه استخدام کارگر ماهر از یک کشور دیگر را داشته باشد، آژانس استخدام فدرال بررسی می کرد که آیا متقاضیان مناسبی برای کار از آلمان یا اتحادیه اروپا وجود دارد، اما در حال حاضر این اولویت کنار گذاشته شده است.

 

بازار کار در آلمان چگونه است؟

بازار کار در آلمان

آلمان یکی از کمترین نرخ های بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد که در ماه می سال 2020 با 3.9 درصد اندازه گیری شده است. این عدد، به ترتیب کمتر از میانگین اتحادیه اروپا و منطقه یورو با 6.7 درصد و 7.4 درصد است. در برخی از مناطق جنوب آلمان، مانند مونیخ، نرخ بیکاری حتی پایین تر است.یک مطالعه توسط موسسه فدرال آلمان در مورد تحقیقات جمعیت نشان داد که یک سوم مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در سال 2010-2011 ظرف 12 ماه کار پیدا کردند. با این حال، اگر شما واجد شرایط و دانش اولیه زبان آلمانی باشید، شانس یافتن شغل در آلمان ، جایی که چنین کیفیتی ارزیابی می شود، بسیار بیشتر است.

 

آلمان مرکز شرکت های بزرگ دنیا

آلمان یک آهنربا برای کارگران ماهر است، خواه آنها در بخش مالی فرانکفورت به دنبال ثروت باشند، یا در بخش نوآوری های خودرو در مونیخ برای BMW کار کنند، یا در بخش بازاریابی برلین مشغول شوند. به عنوان مثال، پزشکان، فیزیوتراپیست ها و پرستاران، متخصصان فناوری اطلاعات، مهندسان و صنعتگران صنعت ساختمان، متخصصان هوا فضا، مکاترونیک، مهندسی برق، فناوری انرژی و سایر مشاغل STEM (ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی و فناوری) نیاز به نیروی کار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*