4 مرداد 1400

پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021

پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021 ، شامل مشاغل تخصصی و غیرتخصصی مورد نیاز این کشور هستند. با آنها آشنا شوید.

طی سال های گذشته، بازار اشتغال آلمان بیشترین افزایش موقعیت های شغلی را داشته است. از دهه 1960، تعداد فرصت های شغلی در آلمان 5 میلیون نفر افزایش یافته است. تعداد کل فرصت های شغلی به سطح 1.2 میلیون نفر رسیده است. این در مقایسه با سال 2014 دو سوم افزایش یافته است.

 

مشاغل پرتقاضا در آلمان کدامند؟

مشاغل تخصصی 

برای جبران کسری نیروی کار در آلمان ، این کشور به دنبال افراد واجد شرایط از سراسر جهان است. فهرست زیر نمای کلی از زمینه های مختلف شغلی است که در حال حاضر فرصت های شغلی بسیاری برای آنها در آلمان وجود دارد. برخی از مشاغل به تخصص و تحصیل خاص نیاز دارند و برخی دیگر را می توان بدون داشتن مدرک دانشگاهی تخصصی کسب کرد.

پزشک

بدون شک یکی از پرتقاضاترین مشاغل آلمان است. بیمارستان های آلمان در حدود 5000 پزشک و کسانی که خدمات پزشکی ارائه می دهند، کمبود دارند. از سال 2012، افراد در آن سوی مرزها با مدرک پزشکی خارجی می توانند مجوز طبابت در آلمان را دریافت کنند. این امر همچنین درمورد متقاضیان عضو کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. با این حال، مدرک مربوطه باید معادل صلاحیت پزشکی معتبر آلمان شناخته شود.

مهندس ها از پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021

موارد زیر محبوب ترین رشته تخصصی در زمینه مهندسی هستند که تعداد زیادی جای خالی در آلمان دارند:

– مهندسی مکانیک

– مهندسی خودرو

– مهندسی برق

– مهندسی سازه

– علوم کامپیوتر

– مخابرات

ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری:

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در آلمان در سال 2020 برای فارغ التحصیلان رشته هایی از جمله ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری در چندین شرکت خصوصی از فرصت های بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این، موسسات تحقیقاتی مختلف وابسته به انجمن ماکس پلانک و Fraunhofer-Gesellschaft تعداد زیادی از مشاغل جذاب را ارائه می دهند. کار در آلمان برای این رشته ها نیز بسیار قابل توجه است.

 

مشاغل غیر تخصصی پرتقاضا در آلمان

در حالی که بخش اول این مطلب به مشاغل حرفه ای که نیاز به مدرک تخصصی دارند، پرداختیم، در این بخش به طور خلاصه مشاغل با بیشترین جای خالی در آلمان که نیازی به مدرک تخصصی ندارند، آورده شده است. در این بخش نیز تقاضای زیادی برای کار در آلمان وجود دارد و اگر در این زمینه ها توانایی داشته باشید می توانید به بازار کار این کشور وارد شوید.

مکانیک صنعتی

در حال حاضر بیش از 16000 شغل خالی در زمینه فناوری عملیاتی مهندسی ماشین وجود دارد و تقاضا رو به رشد است. از این رو مکانیک صنعتی یکی از پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021 است. مشهورترین شغل در این زمینه مکانیک صنعتی است. افراد علاقه مند به این حوزه این شانس را دارند که به کارآموزی در شرکت های مختلف بپردازند و به یک مکانیک صنعتی معتبر تبدیل شوند.

دوره کارآموزی سه سال طول می کشد که در طی آن ماهانه حدود 1000 یورو به شما پرداخت می شود. بعد از اتمام دوره کارآموزی، حقوق ماهیانه حدود 2300 یورو در ماه است. بسیاری از شرکت هایی که چنین مکان های کارآموزی را ارائه می دهند، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره کارآموزی، به کارمندان آموزش دیده خود امکان استخدام می دهند. این باعث می شود که به راحتی به این زمینه حرفه ای و بازار کار آلمان وارد شوید.

پرسنل خرده فروشی، از پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در آلمان در سال 2020 ، خرده فروشی است. در طول سال گذشته تعداد مشاغل موجود در بخش خرده فروشی 3000 نفر افزایش یافته است. در این بخش، به ویژه تقاضا برای پرسنل آموزش دیده خرده فروشی و همچنین دستیارهای فروش در حال افزایش است.

ماهیت چنین مشاغلی مشتری است. کارمندان در این زمینه باید توانایی درک و ارتباط با مشتریان را داشته باشند. این مهم به منظور بهبود تجربه خرید و افزایش فروش فروشگاه است. افرادی که به خرده فروشی علاقه مند هستند نیز فرصت کار آموزی دارند. این یکی از محبوب ترین مشاغل در آلمان است.

حقوق در دوره کارآموزی ماهانه بین 600 تا 1000 یورو است. علاوه بر این، کارآموزان اغلب این فرصت را دارند که پس از گذراندن دو دوره کارآموزی سه ساله، قرارداد کار دائمی به آنها پیشنهاد شود. در این بخش، مدت دوره کارآموزی می تواند به مدارک قبلی بستگی داشته باشد. بنابراین ممکن است به جای سه سال به دو سال نیز کاهش یابد.

پرستار سالمندان، پرتقاضاترین مشاغل آلمان در سال 2021

پرستار یکی از پرتقاضاترین مشاغل در آلمان است. تقاضای فزاینده ای برای پرسنل آموزش دیده در سراسر آلمان وجود دارد. از آنجا که تقاضا در این زمینه بسیار زیاد است، افراد امکان انجام یک آموزش پیشرفته با حمایت مالی را دارند. پس از اتمام چنین آموزشی، شانس دریافت پیشنهاد شغلی مناسب در سراسر آلمان زیاد است.

اگرچه، در مقایسه با رشته مکانیک صنعتی و خرده فروشی، کار کردن در این زمینه ممکن است مجبور به دریافت حقوق کمتری باشند، اما شانس کسب موقعیت دائمی در کل بیشتر است.

همچنین در زمینه بهداشت و مراقبت از سالمندان و بخش ساخت و ساز کمبود نیروی کار وجود دارد. این مشاغل اغلب به مدرک دانشگاهی نیاز ندارد. با 764.000 جای خالی در حال حاضر، تعداد پیشنهادات شغلی در مقایسه با 2018 افزایش یافته است. از این رو، افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای پیدا کردن شغل و درآمد مناسب به آلمان سفر می کنند.

 

نرخ پایین بیکاری در آلمان

تحصیل در آلمان برابر است با فرصت های شغلی بسیار زیادی که در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد. با وجود اینکه نرخ بیکاری در مجموع در آلمان به طور مداوم در حال کاهش است، (با کمتر از 2.6 میلیون نفر بیکار (5.7درصد)، اما حوزه های شغلی خاصی وجود دارد که جزو پرتقاضاترین مشاغل آلمان محسوب می‌شوند. این حوزه ها با تقاضای بیشتری برای نیروی کار مواجه هستند. همانطور که در این مطلب گفتیم، این بخش ها شامل شغل حرفه ای مانند پزشکان، وکلا و مهندسان است که نیاز به مدرک تخصصی دارند.

بنابراین اگر در حال حاضر به فکر جست و جوی کار در آلمان هستید، زمینه های مختلفی وجود دارد که جای خالی زیادی دارند. مطمئنا شما می توانید در زمینه های شغلی دیگری که رقابتی تر از موارد ذکر شده در اینجا هستند نیز اقدام کنید اما هنوز فرصت های شغلی زیادی در آلمان وجود دارد. با توجه به تخصص یا مهارت خود و با کمی جست و جو می توانید شغل مورد علاقه تان را در آلمان پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*