ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان

ویزای آلمان از طریق مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان یکی دیگر از راه‌های کوتاه کردن مدت زمان ویزاست. یک کشور ثالث می‌تواند مسیر شما را کوتاه تر کند.

آیا وقت سفارت آلمان در ایران طولانی شده و با خودتان فکر می کنید که چگونه می توانید این زمان را کوتاه کنید؟ اگر به دنبال راه حلی برای کاهش ریسک ویزای تحصیلی آلمان هستید، مجارستان می تواند راه حل شما باشد. اخذ ویزای آلمان از طریق مجارستان باعث می شود تا هر چه سریعتر کارهای ویزای‌تان انجام شود. به این ترتیب می توانید سریعتر از آنچه که فکر می کنید تحصیل در دانشگاه های آلمان را آغاز کنید. این مطلب را بخوانید تا درباره اخذ ویزای تحصیلی آلمان از مجارستان بیشتر بدانید.

مشاوره تحصیلی

برای ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل و کار در کشور آلمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین

ارائه مشاوره ، بصورت حضوری و آنلاین در ساعات مختلف و هر روز هفته

ویزای تحصیلی

ارائه خدمات اخذ ویزای تحصیلی بصورت تضمینی از سفارت آلمان در تهران

مجارستان در یک نگاه

نام رسمی: مجارستان

مساحت: 93022 کیلومتر مربع

جمعیت: حدود 10 میلیون نفر

کشورهای همسایه: اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی ، اسلوونی

زبان رسمی: مجاری

دولت: جمهوری

پایتخت و بزرگترین شهر: بوداپست

واحد پول: فورینت (HUF)

رودخانه‌های بزرگ: رود دانوب (417 کیلومتر) ، رودخانه تیسا (597 کیلومتر)

بزرگترین دریاچه‌ها: دریاچه بالاتون، دریاچه ولنس

از اعضای جهانی: OECD ، ناتو، اتحادیه اروپا و کنوانسیون شینگن

شهرهای مهم دانشجویی: بوداپست (Budapest)، سگد (Szeged)، پچ (Pécs) و دبرسن (Debrecen)

تقسیم‌بندی: مجارستان به 19 شهرستان تقسیم می شود که پایتخت بوداپست از هر دولت ایالتی مستقل است.

 

اخذ ویزای تحصیلی آلمان از مجارستان ، یک کشور معتبر تحصیلی

ده‌ها دانشگاه در سراسر این کشور، رشته‌هایی را ارائه می‌دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. مدارک دانشگاه‌های مجارستان از طرح بولونیا اروپا (بولونیا مجموعه‌ای از جلسات و توافق‌های میان کشورهای اروپایی برای اطمینان از استانداردها و کیفیت مدارک تحصیلات عالی است) پیروی می‌کنند. مدارک دانشگاه‌های مجارستان در اروپا و نقاط دیگر جهان معتبر هستند. همین دلایل اخذ ویزای آلمان از طریق مجارستان را راهکاری خوب برای کوتاه کردن وقت سفارت نشان می‌دهد.

 

چرا ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان ؟

– مجارستان یک کشور اروپایی و عضو شینگن است، بنابراین اخذ ویزای تحصیلی آلمان از این کشور می تواند یک گزینه کاملا منطقی باشد.

– کیفیت آموزش در دانشگاه ها و کالج های مجارستان بالاست. با یک دوره زبان در این کشور می توانید برای ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان اقدام کنید.

– هزینه زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزانتر است.

– دانشجویان در کنار آموزش زبان و اقامت کوتاه مدت در مجارستان با فرهنگ اروپایی نیز آشنا می شوند.

– مجارستان کشوری امن و با سطح کیفیت بالای زندگی برای دانشجویان است.

– ویزای تحصیلی آلمان را به راحتی و با زمان کوتاه تر از طریق سفارت آلمان در مجارستان اخذ کنید.

– توجه داشته باشید که اخذ ویزای دانشجویی آلمان از طریق مجارستان می تواند شانس ویزا شدن شما را افزایش دهد.

– همچنین اقدام برای اخذ ویزای آلمان از طریق یک کشور اروپایی آسانتر است.

مراحل دریافت ویزای آلمان از طریق مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان از مجارستان زمان را کوتاه می کند

تحصیل در آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی بسیار مورد علاقه دانشجویان است. تحصیل رایگان در آلمان هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی را به این کشور زیبای اروپایی می کشاند. دانشگاه های آلمان در رنکینگ بالای جهانی قرار دارند، آلمان یک کشور امن و همچنین دارای هزینه های مقرون به صرفه زندگی دانشجویی و بازار کار گسترده‌ای برای دانشجویان بین المللی است.

متاسفانه وقت سفارت آلمان در ایران بسیار طولانی است و گاهی بیشتر از دو سال طول می کشد. با همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان این زمان حتی طولانی تر هم شده است. اما یک راه حل وجود دارد و آن هم اخذ ویزای دانشجویی آلمان از طریق یک کشور ثالث است. توجه داشته باشید که با ویزای مجارستان نمی توانید به مدت طولانی در آلمان بمانید. از این رو، اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان می تواند بهترین گزینه باشد. اما چگونه؟

6 ماه اقامت در مجارستان و درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان

شرایط همانند اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق ارمنستان است. افراد متقاضی ویزای تحصیلی آلمان باید 6 ماه را در مجارستان اقامت داشته باشند. 6 ماه اقامت در کشور ثالث برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان اجباری است. بنابراین ابتدا باید ویزای 6 ماه مجارستان را دریافت کنید. درست مانند ارمنستان، بهترین راه این است که در یک دوره زبان ثبت نام کنید. به این ترتیب، حضور شش ماهه شما در مجارستان توسط سفارت توجیه پذیر است.

اقامت 6 ماهه در مجارستان یعنی دریافت ویزای شینگن

همانطور که گفتیم مجارستان عضو کشورهای شینگن است. در نتیجه با دریافت ویزای این کشور در واقع ویزای شینگن دریافت می کنید و می توانید به کشورهای عضو این اتحادیه سفر کنید. حتی در این میان می توانید سری به آلمان بزنید با دانشگاه خود و همچنین فضا و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوید. برای آزمون های مختلف نیز مشکلی نخواهید داشت، چراکه انواع آزمون ها در مجارستان و یا کشورهای اطراف برگزار می شود. می بینید که اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان مزایای زیادی دارد.

اتمام دوره زبان و اقدام برای وقت سفارت آلمان

خب به راحتی می توانید در یک کشور اروپایی دوره زبان خود را بگذرانید. همانطور که می دانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید مدرک زبان حداقل B1 را ارائه دهید. البته این در دانشگاه ها و کالج های آلمان متفاوت است. می توانید این دوره آموزش را در یک کشور دیگر سپری کنید. شش ماه اقامت بگیرید و برای سفارت اقدام کنید. وقتی کلاس‌تان به اتمام رسید، از سفارت آلمان در مجارستان وقت بگیرید. مدارک خود را آماده کنید و برای مصاحبه حاضر شوید. پس از اخذ ویزای تحصیلی خود به راحتی برای تحصیل به دانشگاه های آلمان خواهید رفت.

 

درباره دوره های زبان آلمانی در مجارستان

کالج ها و موسسات زیادی در مجارستان وجود دارند که دوره های زبان آلمانی برگزار می کنند. خب با یک تیر دو نشان بزنید. هم یادگیری زبان آلمانی در یک کشور اروپایی یک مزیت است و هم وقت سفارت آلمان کوتاه می شود. همانطور که اشاره شد، سطح آموزش در مجارستان بالاست. بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف جهان، هر ساله تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مجارستان را انتخاب می کنند. برخی از دانشگاه های مجارستان در رنکینگ جهانی دارای رتبه های برتر هستند. پس این یک فرصت بی نظیر برای دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان است.

 

کوتاه درباره زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

– هزینه زندگی یک دانشجو در مجارستان در شهرهای مختلف این کشور یکسان نیست. برای نمونه، اگر در بوداپست زندگی کنید، نسبت به دیگر شهرها هزینه‌ها بالاتر است.

– با این وجود زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون‌ به صرفه‌تر است.

– به طور متوسط یک دانشجوی بین‌المللی در مجارستان باید حداقل 520 یورو در هر ماه برای تامین مسکن، امکانات کاربردی، حمل و نقل محلی و تفریح کردن اختصاص دهد.

– زندگی دانشجویی در شهرهای دیگر مجارستان در مقایسه با شهر بوداپست، پایتخت این کشور هزینه‌های کمتری دارد و ارزان‌تر است.

– یک دانشجوی بین‌المللی برای زندگی در دیگر شهرهای مجارستان، حداقل 300 یورو در ماه نیاز خواهد داشت.

هزینه زندگی در مجارستان مقرون به صرفه است. بنابراین اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق مجارستان گزینه معقولی برای دانشجویان ایرانی به نظر می رسد.

 

سیستم حمل و نقل عمومی در مجارستان

مجارستان دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی کارآمد است که شامل اتوبوس در تمام شهرها، واگن‌های برقی و تراموا در شهرهای بزرگتر، خدمات مترو به علاوه خطوط ریلی حومه‌ای به نام خطوط HÉV و خدمات قایق‌سواری در بوداپست است.

کارت‌ بلیت‌ها برای مدت زمان مختلف (به عنوان مثال ماهانه) در دسترس‌اند و برای هر نوع حمل و نقل معتبر هستند. بلیت‌های قابل استفاده در هر نوع حمل و نقل در ایستگاه‌ها یا کیوسک‌های خیابانی موجود است. اگر به طور منظم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، خرید کارت بلیط‌های ماهیانه یا سالانه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. دانشجویانی که کارت دانشجویی معتبری دارند، از نرخ های کمتری برخوردار می شوند.

 

آب و هوای مجارستان

برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، آب و هوای مجارستان می‌تواند تفاوت‌هایی نسبت به کشور خودشان داشته باشد. مجارستان چهار فصل متفاوت دارد. در حالی که تابستان‌های آن گرم است، زمستان‌ها می‌تواند بسیار سرد باشد. دامنه متوسط دمای هوای از 4- درجه سانتی‌گراد در ژانویه تا 26 درجه سانتی‌گراد در جولای متغیر است.

مجارستان در منطقه معتدل قرار دارد و از آب و هوای قاره‌ای نسبتا خشک برخوردار است. این کشور توسط رشته کوه‌های اطراف مانند آلپ و کوه‌های کارپات از شرایط بد آب و هوایی محافظت می شود. یافتن لباس مناسب متناسب با آب و هوا همیشه آسان نیست، اما هر فصلی در این کشور زیبایی مخصوص به خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*